Skip to content

Ciekawostki NFL – week 15

Zapraszamy na cotygodniowy zestaw ciekawostek, który spisał i opracował Adrian Glejzer.

  • Patrick Mahomes zdobył 400 jardów i trzy przyłożenia podaniami przeciwko Chargers. Jest to jego siódme spotkanie z takimi statystykami w karierze, i nowy rekord w liczbie takich spotkań w pierwszych pięciu sezonach w NFL. Poprzedni wynosił sześć i należał do Dana Marino.

  • E.J. Speed zdobył dwa przyłożenia w jednym sezonie po zablokowanych puntach jako pierwszy zawodnik od czasu Eda Reeda w 2003 roku. Speed zrobił to w spotkaniach przeciwko Jaguars i Patriots.

  • 67-jardowe przyłożenie biegowe Jonathana Taylora przeciwko Patriots dało mu jedenaste spotkanie z rzędu z przyłożeniem zdobytym dołem. To najdłuższa taka seria od czasu dwunastu spotkań z przyłożeniem LaDainiana Tomlinsona w 2004.

  • T.J. Watt ma już 17.5 sacku w tym sezonie. Jest to nowy rekord w historii Steelers, i daje mu 66.5 sacku w karierze – trzeci najlepszy wynik w historii na przestrzeni pięciu pierwszych sezonów.
  • Dallas Cowboys ma zawodnika, który zdobył 10 interception (Trevon Diggs), i zawodnika który ma 10 sacków (Micah Parsons). To pierwszy taki duet od czasu duetu Chargers w 2007 roku (Antonio Cromartie miał 10 interception, a Shawne Merriman 12.5 sacku).

  • Arizona Cardinals przegrywająca z Detroit Lions to trzeci przypadek w ostatnich 50 latach, kiedy najgorsza drużyna w lidze pokonuje najlepszą (pod względem bilansu) w drugiej połowie sezonu regularnego. Poprzednicy – Dallas Cowboys w 1995 przegrali z Washington Redskins, New England Patriots w 2004 przegrali z Miami Dolphins – wygrali Super Bowl w tym samym sezonie.
  • Cameron Jordan osiągnął granicę 100 sacków w barwach New Orleans Saints. Dołączył tym samym do Rickey’ego Jacksona, który miał 123 sacki w barwach Saints w latach 1981-93.

  • W niedzielę zdobytych zostało 40 przyłożeń – najgorszy wynik od czasu 39 przyłożeń 27. listopada 1994 roku.
  • Cooper Kupp zdobył 90 jardów górą w dziesięciu meczach z rzędu, ustanawiając nowy rekord NFL w długości takiej serii.

  • Jalen Hurts ma już 700 jardów i dziesięć przyłożeń dołem w tym sezonie. Jest trzecim rozgrywającym w historii z takimi statystykami, wspólnie z Camem Newtonem w 2011 i Kylerem Murrayem w 2020.

Autor: Adrian Glejzer

Źródło: twitter NFLResearch, NFL.com

*

Mamy też swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia. 

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: