Skip to content

Ciekawostki NFL – week 5

Zapraszamy na cotygodniowy zestaw ciekawostek, który spisał i opracował Adrian Glejzer.

 • W swoim 143 spotkaniu w karierze, Antonio Brown złapał podanie numer 900. Pobił tym samym rekord Marvina Harrisona, który do 900 złapanych podań potrzebował 149 spotkań.

 • Joe Burrow powtórzył osiągnięcie Dana Marino, zaczynając swój drugi sezon w NFL od pięciu spotkań z przynajmniej dwoma przyłożeniami górą. Marino zrobił to w 1984 roku, i zdobył wtedy statuetkę MVP.

 • Pudło z podwyższenia Rodrigo Blankenshipa w poniedziałkowym spotkaniu przeciwko Colts było trzynastym pudłem z podwyższenia w tym tygodniu, tym samym bijąc rekord ustanowiony w jedenastym tygodniu sezonu 2016. Po uwzględnieniu dwunastu spudłowanych field goali, 25 spudłowanych kopnięć to najwięcej od jedenastego tygodnia sezonu 1987.
 • Kyler Murray w pierwszych pięciu spotkaniach sezonu miał ponad 75% skuteczności i zdobył górą ponad 1500 jardów. DO tej pory udało się to tylko Peytonowi Manningowi w sezonie 2013, który zakończył z 5477 jardami i 55 przyłożeniami zdobytymi górą, i statuetką MVP.

 • W spotkaniu przeciwko Cleveland Justin Herbert zdobył przynajmniej 300 jardów górą po raz jedenasty w karierze. Jest dzięki temu rekordzistą w liczbie takich spotkań na przestrzeni pierwszych dwóch lat w NFL. Dziesięć razy udało się to Danowi Marino i Patrickowi Mahomesowi.

 • Trevon Diggs złapał interception w każdym z pierwszych pięciu spotkań, i ma ich już sześć w tym sezonie. Wyrównał tym samym rekord liczby interception w pierwszych pięciu spotkaniach w sezonie, i jest o jedno spotkanie od wyrównania rekordu liczby spotkań z rzędu z interception na starcie sezonu.

 • Trey Lance zdobył 89 jardów dołem w swoim debiutanckim starcie w NFL. Jest to czwarty najlepszy wynik rozgrywającego w debiucie, gorszy tylko od Lamara Jacksona, Jalena Hurtsa i Randalla Cunninghama.

 • Tom Brady po raz pierwszy w karierze zdobył 400 jardów i 5 przyłożeń górą.

 • Kyle Pitts zdobył 308 jardów w pierwszych pięciu spotkaniach sezonu. Jest to najlepszy start do kariery tight enda w historii NFL.

 • Derrick Henry ustanowił rekord jardów zdobytych na przestrzeni 40 spotkań. Między czternastym tygodniem seoznu 2018 a niedzielnym spotkaniem przeciwko Jaguars, Henry zdobył 4792 jardy (i 40 przyłożeń) dołem. Poprzedni rekord należał do Jima Browna, wynosił 4759 jardy i został ustanowiony w latach 1963-65.

 • Niedziela była najdłuższym dniem z NFL w historii. Od startu spotkania między Falcons i Jets w Londynie do zakończenia SNF z udziałem Chiefs i Bills minęło 15 godzin i minuta.

Autor: Adrian Glejzer

Źródło: twitter NFLResearch, twitter EliasSports

*

Mamy też swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia. 

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d