Skip to content

Ciekawostki NFL – week 9

Mixon, Fields, Henry – ten tydzień zdominowały rekordy w grze dołem. Zapraszamy na cotygodniowy zestaw ciekawostek.

Na wstępie przypominamy i zachęcamy do nadrobienia podcastu zapowiadającego weekend z NFL. W #86 wita was skład Hubert Gawroński, Karol Potaś i Maciej Zając. 

*

  • Philadelphia Eagles kontynuują perfekcyjny sezon. Czwartkowe zwycięstwo nad Houston Texans dało im pierwszy w historii zespołu start 8-0. Dwadzieścia osiem razy w przeszłości drużyny NFL zaczynały od takiego bilansu. Wszystkie zagrały w playoffach, piętnaście awansowało do Super Bowl, a osiem je wygrało.
  • Tom Brady nie może zaliczyć tego sezonu do udanych, ale niedzielne spotkanie przeciwko Rams rzuca pozytywne światło na ten rok. Zwycięski drive był jego 55-tym w karierze, dzięki czemu ma ich najwięcej w historii NFL – o jeden więcej niż Peyton Manning. Dodatkowo, w trakcie spotkania Brady został pierwszym rozgrywającym w historii, który zdobył podaniami 100000 jardów.

  • Justin Fields nie tylko zaczął grać tak, jak marzyli o tym kibice Bears, odkąd został wybrany w drafcie – zaczął przekraczać te oczekiwania. Przeciwko Dolphins zdobył dołem 178 jardów – jest nowy rekord wśród rozgrywających. Poprzedni został ustanowiony przez Michaela Vicka w 2002 roku i wynosił 173 jardy. Fields wydatnie przyczynił się do gry biegowej Bears, która zdobyła przynajmniej 225 jardów w czwartym spotkaniu z rzędu. Ostatnim zespołem, któremu się to udało, byli Pittsburgh Steelers w 1976 roku. Fields miał też udany dzień podaniowo, zdobywając w ten sposób trzy przyłożenia. Został tym samym pierwszym rozgrywającym w historii, który w jednym spotkaniu miał przynajmniej 150 jardów dołem i trzy przyłożenia podaniami.

  • Gra Joe Mixona pozostawiała wiele do życzenia w pierwszych tygodniach sezonu, jednak udało mu się to poprawić jednym spotkaniem. Pięć przyłożeń zdobytych przeciwko Panthers to nowy rekord Cincinnati Bengals. Mixon jako szósty biegacz w ostatnich sześćdziesięciu latach zdobył 200 jardów i pięć przyłożeń w jednym spotkaniu. Poprzednicy to Jonathan Taylor, Jamaal Charles, Clinton Portis, Shaun Alexander and Jerry Rice.

  • Patrick Mahomes po raz kolejny udowodnił, że jest jednym z najlepszych rozgrywających nie tylko w lidze, ale w historii NFL. W niedzielnym zwycięstwie nad Titans zdobył ponad 400 jardów i przyłożenie podaniami oraz ponad 60 jardów i przyłożenie dołem – jest to pierwsza taka linijka statystyczna w historii. Było to również piąte z rzędu zwycięstwo Mahomesa w meczu, w którym jego zespół przegrywał w połowie spotkania. To jego druga taka seria w karierze. W ostatnich siedemdziesięciu latach, tylko Peyton Manning również miał dwie takie serie.

  • Derrick Henry po raz kolejny potwierdził, że kiedy jest zdrowy – nikt w lidze nie może się równać z jego grą dołem. W spotkaniu z Chiefs po raz siedemnasty w karierze zdobył 100 jardów i dwa przyłożenia dołem. Tylko pięciu zawodników ma więcej takich spotkań w karierze – Jim Brown (25), LaDainian Tomlinson (25), Emmitt Smith (21), Shaun Alexander (19) i Walter Payton (18). Na półmetku sezonu Henry przewodzi lidze w liczbie prób biegowych i jardów na mecz. Jeśli utrzyma to do końca sezonu, będzie pierwszym zawodnikiem w historii, który przewodził lidze w tych kategoriach w czterech sezonach z rzędu. Steve Van Buren i Jim Brown utrzymywali tę serię przez trzy lata każdy.

Autor: Adrian Glejzer

Źródło: twitter NFLResearch, NFL.com

*

Mamy też swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia. 

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: