Skip to content

NFL Divisional Round: ciekawostki

Za nami w NFL Divisional Round, który przyczynił się do kolejnego zestawu ciekawostek. Zapraszamy na tekst, który spisał i opracował Adrian Glejzer.

  • Green Bay Packers zdobyli trzy punkty w swoim pierwszym posiadaniu przeciwko Los Angeles Rams. Po raz jedenasty w swojej historii Packers zdobyli punkty w swoim pierwszym posiadaniu w meczu playoffs – mają w tych meczach bilans 11-0.
  • Aaron Rodgers po raz dwunasty w playoffs skończył spotkanie z przynajmniej dwoma przyłożeniami i 250 jardami górą. Tylko Tom Brady ma więcej takich spotkań – 17.
  • Justin Tucker miał 100% skuteczności w kopnięciach poniżej 50 jardów w playoffs – trafił wszystkie 11 przed meczem z Buffalo Bills. Przeciwko Bills, Tucker trafił tylko jedno z trzech takich kopnięć.

  • Taron Johnson wyrównał rekord w długości zdobytego przyłożenia po interception w playoffs. Po złapaniu podania Lamara Jacksona, Johnson zdobył 101-jardowe przyłożenie. Tak samo długie przyłożenie miał George Teague z Packers przeciwko Lions w 1993 roku.

  • Josh Allen jako trzeci rozgrywający, mający maksymalnie 25 lat w jednych rozgrywkach posezonowych, wygrał dwa mecze i miał rating podającego powyżej 100. Poprzednicy w tej kategorii – Ben Roethlisberger w 2005 i Patrick Mahomes w 2019 – zakończyli sezony wygraniem Super Bowl.
  • Patrick Mahomes jako drugi rozgrywający w historii (pierwszym był Steve Young w latach 1993-94) zdobył przyłożenie podaniowe i biegowe w trzech meczach playoffs z rzędu.
  • W najbliższą niedzielę Kansas City Chiefs będą gospodarzem spotkania o zwycięstwo konferencji po raz trzeci z rzędu. Jedynie Philadelphia Eagles (również trenowana przez Andy’ego Reida) z lat 2002-04 zrobiła to przed nimi.
  • New Orleans Saints jako piąty zespół w historii zdobył w jednym sezonie 30 przyłożeń górą i 30 przyłożeń dołem (wliczając playoffy). Wszyscy poprzednicy – Pittsburgh Steelers w 1979, Washington Redskins w 1983, San Francisco 49ers w 1994 i Denver Broncos w 1998 – dotarli do Super Bowl.

Źródło: twitter NFLResearch, twitter NFL_Stats oraz  nfl.com

Źródło zdjęcia: nfl .com

Leave a Reply

%d bloggers like this: