NFL Divisional Round: ciekawostki
Za nami w NFL Divisional Round, który przyczynił się do kolejnego zestawu ciekawostek. Zapraszamy na tekst, który spisał i opracował Adrian Glejzer.
- Green Bay Packers zdobyli trzy punkty w swoim pierwszym posiadaniu przeciwko Los Angeles Rams. Po raz jedenasty w swojej historii Packers zdobyli punkty w swoim pierwszym posiadaniu w meczu playoffs – mają w tych meczach bilans 11-0.
- Aaron Rodgers po raz dwunasty w playoffs skończył spotkanie z przynajmniej dwoma przyłożeniami i 250 jardami górą. Tylko Tom Brady ma więcej takich spotkań – 17.
- Justin Tucker miał 100% skuteczności w kopnięciach poniżej 50 jardów w playoffs – trafił wszystkie 11 przed meczem z Buffalo Bills. Przeciwko Bills, Tucker trafił tylko jedno z trzech takich kopnięć.
Ravens fans trying to figure out how Justin Tucker has already missed two field goals: pic.twitter.com/uaNBwsQTWu
— NFL on ESPN (@ESPNNFL) January 17, 2021
- Taron Johnson wyrównał rekord w długości zdobytego przyłożenia po interception w playoffs. Po złapaniu podania Lamara Jacksona, Johnson zdobył 101-jardowe przyłożenie. Tak samo długie przyłożenie miał George Teague z Packers przeciwko Lions w 1993 roku.
101 YARDS!
It’s a pick-six for the @BuffaloBills!#BALvsBUF // @nbc // Universo pic.twitter.com/sbriILXreL
— #DivisionalRound on NBC (@SNFonNBC) January 17, 2021
- Josh Allen jako trzeci rozgrywający, mający maksymalnie 25 lat w jednych rozgrywkach posezonowych, wygrał dwa mecze i miał rating podającego powyżej 100. Poprzednicy w tej kategorii – Ben Roethlisberger w 2005 i Patrick Mahomes w 2019 – zakończyli sezony wygraniem Super Bowl.
- Patrick Mahomes jako drugi rozgrywający w historii (pierwszym był Steve Young w latach 1993-94) zdobył przyłożenie podaniowe i biegowe w trzech meczach playoffs z rzędu.
- W najbliższą niedzielę Kansas City Chiefs będą gospodarzem spotkania o zwycięstwo konferencji po raz trzeci z rzędu. Jedynie Philadelphia Eagles (również trenowana przez Andy’ego Reida) z lat 2002-04 zrobiła to przed nimi.
- New Orleans Saints jako piąty zespół w historii zdobył w jednym sezonie 30 przyłożeń górą i 30 przyłożeń dołem (wliczając playoffy). Wszyscy poprzednicy – Pittsburgh Steelers w 1979, Washington Redskins w 1983, San Francisco 49ers w 1994 i Denver Broncos w 1998 – dotarli do Super Bowl.
Źródło: twitter NFLResearch, twitter NFL_Stats oraz nfl.com
Źródło zdjęcia: nfl .com
Categories
AKTUALNOŚCI, NFL, NFL, Wpisy