Skip to content

NFL: zapowiedź week 2

Niedziela z NFL startuje już o 19. Zapraszamy więc na zapowiedź najciekawszych spotkań, którą przygotował Miłosz Marek.

Tampa Bay Buccaneers @ New Orleans Sanits  / 19:00

Odkąd Tom Brady trafił do ekipy z Florydy, żadna z ekip nie sprawia mu tyle problemów co dywizyjny rywal. W dwóch ostatnich sezonach to Święci wygrali komplet meczów w sezonie regularnym. Wyjątkiem był “jedynie” mecz w play-off, który zakończył karierę Drew Brees’a i był przystankiem na drodze Buccaneers po mistrzowski pierścień. 

Jak będzie w niedzielę? Gospodarze bez większej presji oczekiwań zbudowali skład, który może sprawić wiele niespodzianek – szczególnie podczas rywalizacji w dywizji. Co prawda Święci mieli wielkie problemy z Atlantą przez większą część inauguracyjnego weekendu, ale ostatecznie z boiska zeszli z cenną wygraną. Czy Jameis Winston

 

Miami Dolphins @ Baltimore Ravens / 19:00

Drugi z najciekawszych meczów z porannego okna. Może być bardzo szybki, bowiem filozofia obu trenerów opiera się na grze biegowej. Ravens rozpoczęli sezon od pewnej wygranej w NY Jets, a Doplhins ograli dywizyjnego rywala – Patriots. Lamar Jackson i Tua Tagovaiola będą mieli okazję wykazać się w ważnym starciu. 

 

New England Patriots @ Pittsburgh Steelers / 19:00

Od dwóch dekad nie było sytuacji, w której gracze z Nowej Anglii rozpoczynaliby sezon od dwóch porażek. Wiara w tę statystykę to jeden z większych powodów do optymizmu przed niedzielnym starcie w Pittsburgu. Jak również statystyka starć Billa Belichicka i Mike’a Tomlina, która wyraźnie przemawia na korzyść najbardziej utytułowanego trenera w erze Super Bowl. 

W pierwszym tygodniu Steelers pokazali to, czym imponowali w ostatnich sezonach – defensywa siała spustoszenie i głównie dzięki niej szala zwycięstwa w starciu z Bengals przechyliła się na stronę zespołu z Pittsburgha. To okupione zostało jednak kontuzją T. J. Watta, który wypadł przynajmniej na 5-6 tygodni. 

 

Cincinnati Bengals @ Dallas Cowboys / 22:25

Sezon Cowboys skończy się jeszcze zanim wystartował na dobre? Dak Prescott wypadł na kilka tygodni, ale i z nim Dallas wyglądało nie najlepiej w starciu z Buccaneers. Nakładające się kolejne problemy, słabnąca linia ofensywna i kłopoty w zestawieniu skrzydłowych. Mike McCarthy ma spory ból głowy.

W niedzielę kłopoty rywali będą chcieli wykorzystać Bengals, którzy sezon rozpoczęli od delikatnego falstartu. Porażka ze Steelers ujmy nie przynosi, jednak uczestnicy ostatniego Super Bowl mieli kilka okazji, żeby kopnięciami zakończyć mecz zwycięstwem. Myśląc o powtórce scenariusza z ubiegłego roku i grze w play-off, takie potyczki muszą padać łupem podopiecznych Zaca Taylora.

 

Arizona Cardinals @ Las Vegas Raiders / 22:25

Najrówniej zapowiadający się mecz z drugiego okna. W Las Vegas zmierzą się dwie drużyny podrażnione porażkami na inaugurację. Cardinals ani przez moment nie byli blisko Chiefs, natomiast Raiders uznali wyższość Chargers. Duża presja na obu zespołach, które w bardzo wyrównanych dywizjach muszą dbać o bilans każdego tygodnia. W nieco lepszej sytuacji znajdują się gracze Raiders – współpraca na linii Carr – Adams układała się bardzo dobrze, mimo porażki. Natomiast Kyler Murray nadal, i jeszcze przez przynajmniej 4 kolejne tygodnie, nie będzie mógł szukać na boisku zawieszonego DeAndre Hopkinsa. 

Czy Raiders wykorzystają szansę na przełamanie już w pierwszym domowym spotkaniu i wrócą do walki o tytuł AFC West?

 

Chicago Bears @ Green Bay Packers / 2:30

Ten mecz pokaże, czy z ekipą w Green Bay faktycznie powinno się bić na alarm. Poprzedni sezon pokazał, że pierwszy mecz w sezonie kompletnie nie musi być złą wróżbą na kolejne tygodnie. Wówczas po blamażu w Nowym Orleanie (3:38) Packers podnieśli się i w cuglach wygrali NFC North i całą NFC. 

W pierwszym tygodniu widać było jeszcze problemy nowego korpusu skrzydłowych i zaskakującą bierność linii defensywnej, która nie potrafiła przedrzeć się przed O-line Vikings. Teraz zadanie będzie prostsze, bo linia Bears nie należy do topowych. Pomóc powinny też prawdopodobne powroty Elgtona Jenkinsa oraz Allena Lazarda. 

A przyjezdni z Chicago? Nic nie muszą, mogą wszystko. Ich seria meczów z Packers w ostatnich latach nie wygląda najlepiej. Niedźwiedzie przyjadą do odwiecznego rywala opromienieni sukcesem na inaugurację, ale nie zmienia to ich pozycji przed starciem na Lambeau Field. Każdy wynik inny niż sukces Packers będzie dużą niespodzianką. 

Rozkład wszystkich spotkań poniżej:

Autor: Miłosz Marek

*

Mamy też swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia. 

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: