Skip to content

Panthers Wrocław z pewnym zwycięstwem nad Vienna Vikings. Rewelacyjny występ na zakończenie sezonu

Panthers Wrocław zakończyli sezon European League of Football spektakularną wygraną nad jednymi z faworytów do zwycięstwa Vienna Vikings. Wrocławianie w ostatniej kolejce, na własnym terenie, pokonali gości z Austrii aż 42:6. – Trudno wymarzyć sobie lepszy mecz na zakończenie sezonu – mówi Michał Latoś, prezes Panthers Wrocław. Zapraszamy na podsumowanie.

Mimo braku awansu do fazy play-off, wrocławianie kończą sezon ligi europejskiej z wysoko podniesionymi głowami.

Przeciwko Vikings, wśród swoich fanów, pokazali swoją skuteczność w każdej formacji, na co goście kompletnie nie potrafili znaleźć odpowiedzi. Nawet wtedy, gdy na starcie spotkania grali zawodnicy, którzy za moment rozpoczną bezpośrednią walkę o mistrzostwo ELF z Barceloną Dragons. Ze świetnej strony zaprezentował się m.in. nowy rozgrywający Panter – John Uribe.

– W końcu zagraliśmy dobre spotkanie we wszystkich formacjach, a tłumy kibiców na trybunach zafundowały nam najgłośniejszy doping i owacje w tym sezonie. Był to rok pełen wzlotów i upadków, ale ta wygrana pozwala nam patrzeć z optymizmem w przyszłość. Praca nad sezonem 2023 właśnie się rozpoczęła – przedstawia Michał Latoś, prezes Panthers.

European League of Football gra dalej

Vienna Vikings, mimo porażki z reprezentantami Polski, awansowali do fazy play-off European League of Football i już wcześniej mieli zapewniony jeden z najlepszych wyników w lidze – domowe rozstawienie w starciu o finał. Oprócz nich, w półfinałach, wystąpią także Hamburg Sea Devils, Barcelona Dragons i Tirol Raiders. Dla Panthers to już koniec sezonu, ale wkrótce rozpoczną przygotowania do kolejnego. Głównym celem polskiej drużyny będzie utrzymanie wysokiej dyspozycji z ostatniego spotkania, ustabilizowanie gry oraz wzmocnienie zespołu na kluczowych pozycjach.

– Nowy rozgrywający i brak presji związanej z wynikiem, ewidentnie podziałały na zawodników w najlepszy sposób. Ten mecz wyszedł nam znakomicie i daliśmy świetny prezent sobie i naszym kibicom, dla których chcieliśmy nie tylko zagrać świetne spotkanie, ale też im podziękować. To dlatego zaprosiliśmy po meczu naszych fanów na murawę i wszyscy mogli spędzić czas z zawodnikami. To był chyba najtrudniejszy sezon w historii naszego klubu i ogrom sportowych oraz organizacyjnych lekcji. Wiemy jedno. Wrócimy o wiele silniejsi – komentuje Jakub Głogowski, general manager Panthers.

*

Źródło: materiał prasowy Panthers Wrocław

*

Na koniec przypominamy, że mamy swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia.

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: