Skip to content

Chiefs zrobili pierwszy krok do Super Bowl

Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy! Czyż to nie wspaniałe uczucie obudzić się w świecie w którym NFL znów gra? Dla tych którzy nie oglądali (tekst publikujemy teraz, bo nie chcieliśmy przebiegu spoilerować), albo oglądali i chcieliby sobie przypomnieć co nieco, zapraszamy na krótkie podsumowanie starcia Houston Texans-Kansas City Chiefs. 

Sam mecz rozpoczął się co najmniej zaskakująco. Przez wielu (w tym mnie) krytykowany David Johnson wyglądał jak za dawnych dobrych lat wymuszając całą serię chybionych uderzeń i wyprowadzając gości na prowadzenie.

Co więcej, Mitchell Schwartz zrobił coś czego nikt się po nim nie spodziewał. Oddał obronie Texans sacka, co sprawiło, że Mahomes zmuszony był do grania 3&long! Niesamowita akcja Jacoba Martina!

Jednak do przerwy, to było w zasadzie ostatnie co mieli do powiedzenia Texans. Od prowadzenia 7-0 pałeczkę przejął Patrick Mahomes i jego ofensywa. Sam początek drugiej kwarty przyniósł wyrównanie. Po długiej serii składającej się z aż 11 zagrań Chiefs zdobyli ostatecznie przyłożenie po podaniu do Travisa Kelce’ego!

Kolejna akcja Chiefs, która przyniosła punkty, odbyła się ‘na raty’. Pierwsze podanie do Sammy’ego Watkinsa zostało pierwotnie zinterpretowane jako przyłożenie, ale po ponownym obejrzeniu sędziowie (słusznie) zmienili interpretację i Chiefs mieli piłkę tuż przed goal line. W 3 próbie piłka ponownie trafiła do Watkinsa, a ten przebijając się między obrońcami zdobył przyłożenie. Jak na standardy drużyny ze stanu Missouri akcja ta trwała wieczność, aż 16 snapów by zdobyć ponad 90 jardów. Wreszcie widzieliśmy też skuteczne zabijanie zegara w wykonaniu drużyny Reida. Ta drużyna naprawdę świetnie korzystała z gry biegowej!

Jak debiutować, to w taki sposób! Rookie RB Clyde Edwards-Helaire rozpoczął punktowanie w 3 kwarcie. Dzięki fantastycznej grze linii ofensywnej (zwróćcie uwagę na Kelechiego Osemele) CEH zdobywał kolejne jardy i kolejne próby aż do akcji w której pomimo kontaktu z obrońcą dobiegł do end zone zdobywając pierwsze przyłożenie w zawodowej karierze!

Nie tylko w ofensywie rookies drużyny Chiefs imponowali. Bardzo dobry mecz za sobą ma także L’Jarius Sneed w którego stronę padło 7 podań i zaledwie dwa dotarły do WR Texans. Jednak jego momentem wieczoru było pierwsze w zawodowej karierze interception! Wymuszone fantastycznym pass rushem Tyranna Mathieu podanie trafiło prosto do koszyczka Sneeda który odzyskał niemal 40 jardów!

Drużyna Mahomesa była w niesamowitym gazie! Kolejne punkty pozostawały bez odpowiedzi ekipy z Houston. Krótki kawałek boiska jaki pozostał drużynie Chiefs zajął zdecydowanie więcej prób niż spodziewali się kibice zgromadzeni na Arrowhead. Mahomes po raz kolejny zmuszony był do grania 4 próby, i jego podanie nie zostało przechwycone tylko dlatego, że błąd popełnił Bradley Roby atakując Byrona Pringle, który nie miał szans na dojście do piłki. Ostatecznie w 3 próbie do piłki w end zone dopadł świetnie do tej pory kryty Tyreek Hill zdobywając pierwsze w tym sezonie przyłożenie!

Po stracie 31 kolejnych punktów Texans wreszcie zaczęli odrabiać straty. W połowie 4 kwarty swoje pierwsze w tym sezonie przyłożenie rzucił Deshaun Watson, a odbiorcą podania był TE Jordan Akins. Sędziowie po raz kolejny pokazali, że są w nieco wakacyjnej formie puszczając ewidentny falstart jednego z liniowych.

‘Biegowe’ przyłożenie na koniec zdobył jeszcze Deshaun Watson, poprawiając humory graczy fantasy, którzy umieścili go w swoich składach. Jednak już wtedy wiadomo było, że drużyna Texans nie ma szans odwrócić meczu na swoją korzyść. Pozostała im tylko próba…

… onside kicku! Który jak większość prób tego typu zagrań skończyło się niepowodzeniem, i o mały włos, a Armani Watts zabrałby piłkę do end zone.

Było co oglądać! Punktów posypało się co nie miara, a Mahomes i jego ekipa dopisali pierwsze, niezwykle ważne zwycięstwo! A jak po 32 meczach wyglądają statystyki MVP Super Bowl? Imponująco.

Ostatnie zdanie, to podziękowanie dla Was, cieszymy się że wzięliście udział w ankiecie. Jej wynik nie jest zaskakujący, również i tutaj Chiefs górą!

Autor: Maciej Zając

Źródło grafiki w leadzie: twitter @ nfl

Leave a Reply

%d