Skip to content

Ciekawostki NFL – week 2

Druga niedziela z NFL za nami. Zapraszamy na cotygodniowy zestaw ciekawostek, który spisał i opracował Adrian Glejzer.

– Joe Burrow jako pierwszy zawodnik w historii, w swoim pierwszym sezonie rozegrał spotkanie z minimum 60 podaniami bez rzucenia interception.

– Raheem Mostert zaczął sezon od dwóch przynajmniej 75-jardowych przyłożeń w dwóch pierwszych meczach sezonu jako pierwszy zawodnik od czasów Cecila Turnera w 1970 roku.
– W wieku 37 lat i 129 dni, Frank Gore został najstarszym zawodnikiem w historii, który zagra akcję dołem przynajmniej 20 razy w jednym spotkaniu.

– Green Bay Packers są ósmą drużyną w erze Super Bowl, która zaczęła sezon od dwóch spotkań z przynajmniej 40 punktami. Dwa ostatnie takie przypadki (2013 Broncos, 2009 Saints) kończyły sezon w SB.
– Po raz 3 w karierze Aarona Rodgersa jego Packers zdobyli minimum 40 punktów w kolejnych meczach. W poprzednich przypadkach (2011, 2014) Rodgers zdobywał statuetkę MVP.
– Kyler Murray jako pierwszy rozgrywający w erze SB rozpoczął sezon od dwóch spotkań z przynajmniej 40 jardami i przyłożeniem dołem.
– Żaden zawodnik w erze SB nie miał 300 jardów zdobytych podaniami i 3 przyłożeń dołem w jednym meczu. Dak Prescott przeciwko Falcons miał 312 jardów i 3 przyłożenia w samej drugiej połowie meczu.
– Justin Herbert jest pierwszym zawodnikiem od 1954 roku (Bob Clatterbuck, Giants), który w debiucie w NFL zdobywa przyłożenie podaniem i przyłożenie biegiem.

– Dzięki 7 złapanym podaniom przeciwko Redskins, DeAndre Hopkins ma 21 złapanych podań w dwóch pierwszych meczach. To rekord ligi w pierwszych dwóch spotkaniach w barwach nowego zespołu.
– Cam Newton jest pierwszym rozgrywającym w erze SB, który rozegrał 8 spotkań z przynajmniej dwoma przyłożeniami zdobytymi dołem.
– Harrison Butker jest pierwszym kopaczem w historii z dwoma przynajmniej 58-jardowymi trafieniami w jednym meczu.

Źródło: twitter NFLResearch oraz  nfl.com

Ciekawostki spisał Adrian Glejzer

Zdjęcie: chiefs .com

Leave a Reply

%d bloggers like this: