Skip to content

Miami Dolphins – przyszłość w turkusowych barwach

Gdyby ktoś przed sezonem powiedział mi, że Miami Dolphins skończą rozgrywki z wynikiem 10-6 i do ostatniej chwili będą bili się o playoffs, to pomimo tego, że sam po cichu liczyłem nawet na wygranie dywizji, pewnie powiedziałbym takiej osobie, że trochę przesadziła. Drużyna z Florydy porażką z Buffalo Bills zakończyła rozgrywki w tym roku, ale jej fani mogą jasno patrzeć w przyszłość.

Oglądając mecze Delfinów w tym roku, szybko widziało się efekty pracy Briana Floresa. Najważniejsza zmiana, nastąpiła w grze formacji defensywnej. W poprzednim sezonie stracili oni aż 494 punkty i byli ostatnią ekipą pod tym względem, tym razem mieli szansę na bycie najlepszą! Przed starciem z Bills stracili jedynie 282 punkty, niestety w najważniejszym momencie, zagrali najsłabszy mecz. Buffalo zdobyło aż 56 punktów, psując również średnią straconych punktów na mecz, w której obrona Miami, też była jeszcze chwilę temu najlepsza. Problemem Dolphins jest powstrzymywanie dużych zdobyczy jardowych, ponieważ w tej statystyce uplasowali się dopiero na 22 miejscu. Prym zachowali w zatrzymaniach w trzeciej próbie, pozwalając na jedynie 3,6 w meczu.

Za ten rok warto wyróżnić Xaviena Howarda, który kolejny raz pokazuje, że jest w czołówce cornerów w NFL. Howard zaliczył aż 10 przechwytów i uprzykrzał życie każdemu skrzydłowemu, którego przyszło mu kryć. Drugim jasnym punktem był Jerome Baker: 112 tackle i 7 sackow, jako zaledwie szósty gracz w historii! Duża zasługa takiej zmiany, to nie tylko praca Floresa, ale także defensywnego koordynatora Josha Boyera. Spotkanie, które szczególnie budziło podziw, to chyba mecz Chiefs, gdzie Mahomes zaliczył więcej strat niż we wszystkich meczach sezonu wcześniej!

Duże pole do popisu, jeżeli chodzi o rozwój drużyny, będzie w formacji ataku. Na pewno trzeba liczyć na rozwój Tuy, który powinien przebiegać bez problemów, ale trzeba dostarczyć mu broni w ataku. Jedynym solidnie grającym skrzydłowym w tym roku był DeVante Parker oraz Tight End Mike Gesicki. O tym, że Dolphins potrzebują kolejnych receiverów, niech świadczy fakt, że trzecim odbierającym drużyny z Miami był… Miles Gaskin, runningback, który był też liderem pod względem jardów biegowych. Dodatkowo sztab szkoleniowy powinien wzmocnić ich linię ofensywną, która zgubiła rytm i sezon skończyła w słabszej formie, niż rozpoczęła.

Formacje specjalne Dolphins grały solidnie, a ich kopacz Jason Sanders był kilkukrotnie wybierany najlepszym graczem tygodnia. Jason świetnie wywiązywał się również ze swojej pracy w końcówkach, co nie jest takie oczywiste pośród kopaczy w NFL.

Jestem pewien, że Brian Flores wykorzysta ten sezon, żeby jeszcze bardziej zmotywować swoich graczy na kolejny rok. Widać, że ma on posłuch wśród nich i że darzą go ogromnym szacunkiem. Warto zaznaczyć, że były rozgrywający Delfinów, Ryan Tannehill, pokonując Houston Texans, zapewnił swojemu byłemu pracodawcy wybór numer 3 w następnym Drafcie. To dobre czasy na bycie kibicem drużyny z Florydy. Świetny trener, rok wzbudzający nadzieję na przyszłość i dwa pierwszorundowe wybory na nabór w 2021 roku. Z radością będę oglądał ich rozwój i rywalizację z Buffalo Bills o prym w dywizji.

Komplet wyników z tego sezonu:

Week 1 – Miami Dolphins 11 – 21 New England Patriots

Week 2 – Buffalo Bills 31 – 28 Miami Dolphins

Week 3 – Miami Dolphins 31 – 13 Jacksonville Jaguars

Week 4 – Seattle Seahawks 31 – 23 Miami Dolphins

Week 5 – Miami Dolphins 43 – 17 San Francisco 49ers

Week 6 – New York Jets 0 – 24 Miami Dolphins

Week 7 – Bye Week

Week 8 – Los Angeles Rams 17 – 28 Miami Dolphins

Week 9 – Miami Dolphins 34 – 31 Arizona Cardinals

Week 10 – Los Angeles Chargers 21 – 29 Miami Dolphins

Week 11 – Miami Dolphins 13 – 20 Denver Broncos

Week 12 – Miami Dolphins 20 – 3 New York Jets

Week 13 – Cincinnati Bengals 7 – 19 Miami Dolphins

Week 14 – Kansas City Chiefs 33 – 27 Miami Dolphins

Week 15 – New England Patriots 12 – 22 Miami Dolphins

Week 16 – Miami Dolphins 26 – 25 Las Vegas Raiders

Week 17 – Miami Dolphins 26 – 56 Buffalo Bills

Autor: Dariusz Grzybowski

Źródło zdjęcia w leadzie: facebook Miami Dolphins

2 thoughts on “Miami Dolphins – przyszłość w turkusowych barwach Leave a comment

    • Moim zdaniem Sewell. O dobrego liniowego trudno, a były gracz Oregonu jest bezapelacyjnie ogromnym talentem. Jak wytrzyma do 3 picku, a jest to możliwe, to jest to wybór najbardziej logiczny.

Leave a Reply

%d bloggers like this: