Skip to content

NFLPolska espresso #30

Sezon zasadniczy powoli zbliża się ku końcowi. Ostatnie tygodnie owocują w największe emocje w walce o playoffy, ale i nie tylko o nie (Spoiler Alert, 49ers mają nowego, ciekawego QB). W dzisiejszym espresso nareszcie możemy też ogłosić pierwsze zwycięstwo w sezonie New York Jets. Po takiej nowinie możecie się domyśleć, że ten weekend był wyjątkowy!

-Tampa Bay Buccaneers przebyli drogę z piekła do nieba. Z 7:24 wyciągnęli wynik na 31:27 i ostatecznie pokonali na wyjeździe Atlantę Falcons. Bardzo dobre zawody rozegrał Tom Brady, który uzbierał prawie 400 jardów i 2 przyłożenia. Cenne zwycięstwo Buccaneers w kontekście walki od playoffy.

-Baltimore Ravens wykonali plan i pewnie przejechali się po Jacksonville Jaguars pokonując ich 40:14. Ciężko ogląda się Jaguars. Jeśli jesteś ich fanem… serdecznie współczuje. Jeśli twoja drużyna gra z Jaguars też współczuje, że musisz to oglądać. Lamar Jackson i spółka zdeklasowali Jaguars, ale… paradoksalnie po spotkaniu obie ekipy są zadowolone. Ravens walczą o playoffy, natomiast Jaguars obieli prowadzenie w wyścigu o pierwszy pick draftu 2021.

-Dallas Cowboys, po niezłym spotkaniu, ograli 41:33 San Francisco 49ers, jednocześnie eliminując rywali z walki o playoffy. Ekipa z San Francisco obecny sezon, po części z powodu znaczących kontuzji, już jakiś czas temu mogła zaliczyć do nieudanych i skupić się na przyszłych rozgrywkach. Natomiast Cowboys, pomimo fatalnego rekordu, wciąż są w walce o mistrzostwo w dywizji i udział w postseason. Sam mecz mógł się podobać. Obie ekipy walczyły do samego końca o zwycięstwo. Poniżej to co wydarzyło się w końcówce.

Skutkiem ostatniej postawy 49ers jest też ciekawa informacja, którą otrzymaliśmy przed kilkoma godzinami. Do zespołu z San Francisco dołączył właśnie QB  Josh Rosen, 10 pick draftu w 2018 roku.

-Indianapolis Colts, po wyrównanym spotkaniu, pokonali 27:20 Houston Texans. Status quo w dywizji AFC South zachowany. Nawet niezły występ Deashuna Watsona (373yds, 2TD) nie pomógł w odniesieniu zwycięstwa Texans. Colts byli bardziej wyrafinowani i wraz z Titans idą łeb w łeb w dywizji.

-Miami Dolphins górą w starciu z New England Patriots. Delfiny wygrały 22:12 i playoffy 2021 po raz pierwszy od 2008 roku odbędą bez Patriotów. “Projekt Cam Newton” chyba nie wypalił tak jak oczekiwano. Patriots wyglądają bardzo słabo i cóż tu dużo mówić… Dolphins przegrywając to spotkanie mogliby bardzo utrudnić sobie życie. Jednak wygrali i wciąż są walce o dziką kartę.

-Chicago Bears pokonali 33:27 Minnesotę Vikings. W spotkaniu ostatniej szansy lepsze okazały się Miśki, choć osobiście uważam, że ani jedni, ani drudzy nie zameldują się w postseason.

– Zawodnicy Tennessee Titans pewnie pokonują 46:25 Detroit Lions. Wykonali plan w 100%. Na boisku znów rządził Derrick Henry, który zdobył 147 jardów biegiem i jedno przyłożenie. Do tego dobrze wyglądał Corey Davis, który złapał 4 piłki na 110 jardów i jedno przyłożenie.

Titans po raz pierwszy od 2008 roku zakończą  sezon zasadniczy z dwucyfrową liczbą zwycięstw na koncie.

-Seattle Seahawks nie bez problemów pokonują 20:15 Washington Football Team. Mecz nie stał na najwyższym poziomie. Seahawks w ostatniej kwarcie stanęli w blokach i dali dojść WFT do głosu. Ostatecznie jednak wymęczyli zwycięstwo.

-Arizona Cardinals wygrywa 33:26 z Philadelphią Eagles. W pierwszej połowie mieliśmy prawdziwą strzelaninę. Na przerwę Cardinals schodzili z prowadzeniem 26:20. Natomiast po przerwie górę wzięły defensywy obu ekip.

-MAMY TO!!! NEW YORK JETS ZWYCIĘŻAJĄ I TRACĄ PIERWSZY PICK DRAFTU 2021 (OCZYWIŚCIE NA CHWILĘ OBECNĄ). Jetsi wygrywają 23:20 z Los Angeles Rams i – co by nie mówić – komplikują sobie mocno życie. Nie wiem jakie plany ma ta organizacja na przyszłość i szczerze nie chcę wiedzieć. Zastanawiam się też kto gorzej wyszedł na tym wyniku, Jets którzy prawdopodobnie stracili pierwszy wybór draftu, czy Rams, którzy przegrali z Jets i utrudnili sobie walkę o tytuł w dywizji.

-Kansas City Chiefs w spotkaniu weekendu pokonali 32:29 New Orleans Saints. To był piękny pokaz futbolu. Obie drużyny chciały odnieść zwycięstwo i do samego końca byliśmy światkami wielu emocji. Najwięcej działo się w ostatniej kwarcie. Na dwie minuty przed końcem spotkania Święci dogonili Chiefs na trzy oczka, jednak ostatnie posiadanie należało do mistrzów NFL, którzy już nie oddali futbolówki. Chiefs odnieśli 8 zwycięstwo wyjazdowe w sezonie, co musi i robi wrażenie. Chiefs prawdopodobnie zakończą sezon na pierwszym miejscu w konferencji AFC, natomiast Saints najpewniej będą musieli w pierwszej rundzie PO, w fazie Dzikich Kart, wybiec na murawę. Dwie porażki z rzędu mocno utrudniły im sytuację i teraz nie wszystko należy od nich  w walce o jedynkę konferencji NFC.

-Cleveland Browns wygrywają 20:6  z New York Giants. Browns rozgrywają zdecydowanie udany sezon. Pewne zwycięstwo z Giants potwierdza niezłą dyspozycję podopiecznych HC Kevina Stefanskiego. Zresztą po raz pierwszy od 2007 roku zakończą sezon z przynajmniej 10 wygranymi.

-Pittsburgh Steelers. Czy leci z nami pilot?

Niedawno niepokonana drużyna, pretendenci do Super Bowl, w trzy tygodnie stała się drużyną, której osobiście nie widzę w playoffs. Porażka 17:27 z Cincinsati Bengals, którzy po kontuzji Joa Burrowa sezon dawno zakończyli (przynajmniej w kontekście walki o play-offy), tego nikt się nie spodziewał. Gdzie podziała się drużyna z bilansu 11-0?

Wyniki niedzielnych spotkań:

 

P.S. 😉

Autor: Jakub Ciurkot

Grafika: New York Jets/facebook

Leave a Reply

%d