Skip to content

NFLPolska espresso #40

Mistrzowie na deskach, sensacja w Nowym Jorku i wiele więcej. Zapraszamy na czterdzieste wydanie NFLPolska espresso, które przygotował Jakub Ciurkot. 

Na wstępie przypominamy, że dzisiaj wyjątkowo o godzinie 20 na naszym YouTube livestream, podczas którego nasi eksperci będą dyskutować na temat już rozegranych spotkań ósmej kolejki NFL.

-Philadelphia Eagles demoluje Detroit 0-8 Lions 44:6. Orły wybiegały to spotkanie. Łącznie zdobyły 236 jardów i 4 przyłożenia dołem. Do tego sześć sacków dorzuciła defensywa, która kontrolowała mecz od pierwszej akcji.

Lwy skrupulatnie podążają po pierwszy pick draftu. Natomiast dla Eagles to trzecia wygrana w sezonie (rekord 3-5).

-Los Angeles Rams wygrywają z Houston Texans 38:22. Może i wynik nie wskazuje na demolkę, ale trzeba sobie jasno powiedzieć, że jedna kwarta to za mało żeby nawiązać walkę z takim przeciwnikiem. Aż do początku ostatniej odsłony Rams wygrywali 38:0. W czwartej kwarcie Texans obudzili się, ale było już o wiele za późno. Matthew Stafford  zakończył mecz z  305 jardami i 3 rzuconymi przyłożeniami. Siedem piłek na 115 jardów złapał Cooper Kupp, a 90 jardów i 1 przyłożenie wybiegał Darrell Henderson. Jak już wcześniej wspominałem, czwarta kwarta to jedynie kosmetyczna zmiana wyniku.

DEKLASACJA! Rams z rekordem 7-1, a Texans 1-7.

-Carolina Panthers po zaciętym spotkaniu pokonują Atlanta Falcons 19:13. Bohaterem spotkania został kicker Panter Zane Gonzalez, który był bezbłędny (4/4 FG, 1/1 XP). Najdalszy field goal wpadł z 57 jardów. Falcons zdecydowanie zgubiły straty. Matt Ryan rzucił dwa przechwyty, które słono kosztowały jego zespół i poniekąd przesądziły o porażce.

Pantery z rekordem 4-4, Falcons 3-4.

-Pittsburgh Steelers wygrywają z Cleveland Browns 15:10. W Cleveland byliśmy świadkami bardzo wyrównanego, defensywnego spotkania. Steelers pokazali klasę w obronie. Zaprezentowali jej piękno i styl. Defensywa miała parę kluczowych akcji m.in. dwukrotnie zatrzymali czwartą próbę Browns. Do tego było widać chemię w formacji ofensywnej. Widać, że Ci zawodnicy zaczynają współpracować. Weteran Ben Rothlisberger (22/34, 266 jardów i 1 przyłożenie) wykazał się doświadczeniem rzucając nieprawdopodobne przyłożenie w ręce Pata Freiermutha. Steelers biorą udany rewanż za zeszłosezonowe playoffy. Browns margines błędu już wykorzystali i muszą się mocno wziąć za siebie jeśli chcą powalczyć o postseason. Obecnie zajmują ostatnie miejsce w dywizji AFC North.

Steelers charakteryzują się rekordem 4-3, natomiast Browns 4-4.

-San Francisco 49ers pokonuje Chicago Bears 33:22. Na boisku szalał duet WR Deebo Samuel (6 złapanych piłek na 171 jardów) i RB Eli Mitchell (18 prób biegowych na 137 jardów i 1 przyłożenia). Po stronie Miśków solidnie wyglądał QB Justin Fields, który wybiegał 103 jardy i 1 przyłożenie w 10 próbach. Z meczu na mecz rookie rozgrywający wygląda coraz lepiej, a trzeba przyznać, że nie ma łatwo z O-line Bears. Ostatecznie lepsi okazali się 49ers. Byli zdecydowanie bardziej konkretniejsi w swoich działaniach.

49ers z rekordem 3-4, Bears 3-5.

-Buffalo Bills wygrywają w męczarniach z Miami Dolphins 26:11. W pierwszej połowie bardzo dobrze wyglądały obie formacje defensywne, albo patrząc z drugiej strony fatalnie prezentowały się obydwie ofensywy. W drugiej odsłonie podrażniony Josh Allen (55 wybieganych jardów i 1 przyłożenie) wrzucił wyższy bieg i Bills zdobyli trzy przyłożenia. Bardzo dobre spotkanie rozegrał skrzydłowy Cole Beasley (10 złapanych piłek na 110 jardów), który wziął odpowiedzialność na siebie i dał impuls swojej drużynie. Nie był to piękny mecz i na pewno do historii nie przejdzie. Wynik w kajecie odnotowany, możemy przejść dalej.

Buffalo z rekordem 5-2, Miami 1-7.

-SENSACJA! New York Jets wygrywają przed własną publicznością z Cincinnati Bengals 34:31. Dla ekipy z zielonej części Nowego Jorku to druga wygrana w sezonie. Jets jak wygrywają to nie byle z kim (oprócz wczorajszego zwycięstwa pokonali Tennessee Titans). Do zwycięstwa Jets poprowadził QB Mike White (37/45, 405 jardów, 3 przyłożenia, 2 INT). W ofensywie wyglądali bardzo dobrze, a po drugiej stronie boiska pomimo straty 31 punktów dobrze ograniczyli Ja’Marra Chase’a i grę biegową Bengals (41 jardów na 16 prób). Jets niespodziewanie pokonali jedynkę Konferencji AFC i dali jasny sygnał reszcie ligi, że trzeba na nich uważać.

Bengals z rekordem 5-3, Jets 2-5.

-Tennessee Titans pokonują po dogrywce Indianapolis Colts 34:31. Bardzo wyrównane spotkanie, obie drużyny szły łeb w łeb. Raz prowadzili jedni, raz drudzy. Bliżej wygranej w regulaminowym czasie gry byli Titans, jednak w ostatnim swoim posiadaniu Colts zdobyli przyłożenie i doprowadzili do dogrywki. W doliczonym czasie gry Colts w dwóch posiadaniach raz byli zmuszeni odkopać futbolówkę i raz inta rzucił Carson Wentz (231 jardów, 3 przyłożenia, 2 INT). Titans szansy nie zmarnowali i celnym field goal’em odnieśli bardzo cenne zwycięstwo. Główną opcją Rayana Tannehilla (265 jardów, 3 przyłożenia, 2 INT) tego dnia był A.J. Brown, który złapał 10 piłek na 155 jardów i 1 przyłożenie. Na miano jednego z kluczowych zawodników w sezonie mocno pracuje również K Randy Bullock, rozstrzygając kolejny mecz celnym kopnięciem. W całym sezonie kopacz spudłował jedynie 3 podejścia.

Titans idą jak burza. Bez wątpienia zwycięstwa z Bills i Chiefs dodały mnóstwo pewności siebie drużynie. Na dzień dzisiejszy Titans zajmują pierwsze miejsce w dywizji AFC South z rekordem 6-2. Natomiast Colts z rekordem 3-5 plasują się na drugim miejscu.

-Mistrzowie na deskach! New Orleans Saints pokonują Tampa Bay Buccaneers 36:27. Święci zagrali bardzo dobre spotkanie, chociaż los im nie sprzyjał. Kontuzji w pierwszej połowie doznał ich QB1 Jameis Winston (6/10, 56 jardów, 1 przyłożenie górą oraz 40 jardów dołem), która wyeliminowała go z dalszej gry. Jego miejsce zajął Trevor Siemian (16/29, 159 jardów, 1 przyłożenie) i trzeba przyznać, że stanął na wysokości zadania. Święci przede wszystkim byli drużyną. Zbilansowany atak, solidna gra w obronie (totalna dominacja w redzonie po obu stronach boiska). Czego chcieć więcej? Dwa przechwyty rzucone przez GOAT’a Toma Brady’ego mówią same za siebie.

Dla Świętych to piąta wygrana w tym sezonie (rekord 5-2), natomiast dla mistrzów druga porażka (rekord 6-2).

Po meczu otrzymaliśmy niepokojące dla fanów Świętych informacje o stanie zdrowia Jameisa Winstona o bardzo prawdopodobnym zerwaniu ACL (więzadło krzyżowe) i/lub możliwości uszkodzenia MCL (więzadło poboczne piszczelowe). W przypadku ACL to oczywiście koniec sezonu. W przypadku MCL regeneracja trwać będzie od 8 do 10 tygodni, więc również gotowy byłby dopiero przed dalszymi fazami play off.

-Seattle Seahawks deklasują Jacksonville Jaguars 31:7. Podopieczni HC Pete’a Carrolla od samego początku postawili swoje warunki gry i przez cały czas kontrolowali przebieg spotkania. Niezłe spotkanie rozegrał rozgrywający Seahawks Geno Smith (20/24, 195 jardów, 2 przyłożenia). Dla Smitha to pierwsza wygrana w roli startera przez całe spotkanie od (uwaga!): week 17 2014 roku! Sprawa jednak nie wydawała się trudna jeśli masz w szeregach takiego gościa jak Tyler Lockett (12 złapanych piłek na 142 jardy) oraz świetnie dysponowaną obronę. Seahawks mieli wszystko pod kontrolą. Zasłużenie odnieśli (co ciekawe) dopiero trzecie zwycięstwo w tym sezonie (rekord 3-5). Jaguars jak to Jaguars grają wesoły futbol i porażka nie jest Jacksonville niczym nowym (rekord 1-6).

-Denver Broncos z przełamaniem! Po serii czterech porażek z rzędu nareszcie dla fanów Bronocs nadszedł dzień victorii. Ich ulubieńcy pokonali Washington Football Team 17:10. Spotkanie było bardzo wyrównane. Tak naprawdę ostatnia kwarta zadecydowała o wyniku spotkania. Lepiej ciśnienie wytrzymali Broncos, choć i tak popełnili błąd w postaci fumble, który jednak później zrekompensowali sobie przyłożeniem. Natomiast WFT nie trafili FG i Taylor Henicke rzucił drugi przechwyt w spotkaniu.

Broncos wychodzą na powierzchnię (rekord 4-4), natomiast w stolicy USA nie mają nastroju do świętowania (2-6).

-New England Patriots wygrywają z Los Angeles Chargers 27:24. Patrioci mieli tego dnia bardzo zbilansowaną ofensywę. Dzięki temu ich rookie QB Mac Jones (18/35, 218 jardów) mógł czuć się komfortowo. Trzeba powiedzieć sobie jasno, że Patroci mogli wygrać to spotkanie ze znacznie większą przewagą. Mieli trochę pecha oraz niepotrzebnych przewinień, ale w ostatecznym rozrachunku to końcowe zwycięstwo jest najważniejsze. Co się stało z Chargers? Po pierwsze Patriots zatrzymali Justina Herberta, który nie był wystarczająco skuteczny i rzucił dwa przechwyty. Po drugie defensywa nie mogła sobie poradzić z O-line Patriots. Zaledwie raz powaliła Jonesa na ziemię. Wiele czynników wpłynęło na taki wynik, ale trzeba powiedzieć sobie jasno, że zespół z Nowej Anglii zasłużenie wygrał odnosząc czwarte zwycięstwo w sezonie (rekord 4-4). Dla Chargers to trzecia porażka w sezonie i druga z rzędu. Czy mowa o kryzysie? Tak bym tego nie nazwał, ale zespół z Los Angeles zdecydowanie obniżył loty.

-Dallas Cowboys wygrywają z Minnesota Vikings 20:16. Poniższa reakcja kibica Cowboys jest nadto wymowna 😉

Decydująca akcja miała miejsce, kiedy to na zegarze było 55 sekund do końca spotkania, a na tablicy wyników wynik 16:13 dla Vikings. Cooper Rush (24/40, 325 jardów, 2 przyłożenia, 1 INT) posłał piłkę do Amari Coopera (8 złapanych piłek na 122 jardy i 1 przyłożenie), a ten złapał futbolówkę w polu punktowym uciszając U.S. Bank Stadium w Minneapolis.

Duże brawa należą się również dla formacji obronnej dowodzonej przez maszynę Micaha Parsonsa (11 tackles). Defensywa zatrzymała ofensywę Vikings na 278 jardach i co chwilę nękała rozgrywającego gospodarzy (Kirk Cousins rzucił zaledwie 29 jardów pod presją 6/15.) Cowboys byli drużyną lepszą i szóste zwycięstwo stało się faktem (rekord 6-1).  W Minnesocie rozczarowanie, Vikings z rekordem 3-4.

-A tak prezentują się wszystkie niedzielne wyniki w week8:

Autor: Jakub Ciurkot

*

Na koniec przypominamy, że mamy swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia. Na grupie co tydzień będzie publikowany specjalny post pod którym zachęcamy do wymieniania spostrzeżeń dotyczących niedzielnego grania w NFL!

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: