Skip to content

Super Bowl. Los Angeles Rams nowymi mistrzami NFL!

Los Angeles Rams mistrzami NFL! Była dramaturgia, zwrot akcji i emocje do ostatniej minuty meczu. Lepsi okazali się faworyci, którzy potrafili zagrać z wyrachowaniem w decydujących akcjach Super Bowl LVI.

Na zegarze pozostawało nieco ponad 80 sekund. Rams w końcu zdołali nieco dłużej utrzymać się przy piłce, ale to Bengals prowadzili różnicą czterech punktów. Konwertując trzecie i czwarte próby, a także wykorzystując flagi rywali dotarli tuż przed pole punktowe rywali.

Na pierwszym jardzie Matthew Stafford najpierw sam próbował rozstrzygnąć losy meczu, przepychając się po przyłożenie, ale tę próbę defensywa rywali jeszcze zatrzymała. Podania rozgrywającego drużyny z Los Angeles do Coopera Kuppa chwilę później już nie.

Skrzydłowy spuentował swój fantastyczny sezon najlepiej jak tylko mógł. Bengals robili wszystko, aby ograniczyć jego aktywność w tym meczu, ale w decydujących momentach piłki trafiły w jego ręce. Tak samo jak tytuł najlepszego gracza Super Bowl LVI.

Joe Burrow miał jeszcze szansę na epicki powrót do meczu. Decydującą serię zaczął od bardzo dobrego podania i wielu (ponad 20) zdobytych jardów Ja’Maar’a Chase’a. Zespół z Cincinnati przekroczył połowę o jard, zbliżał się do dystansu, z którego Evan McPherson mógłby spróbować doprowadzić do wyrównania. W trzech próbach (od stanu 2nd &1) ekipa z Ohio nie była w stanie wywalczyć pierwszej próby i wtedy jasne było, że trofeum Lombardiego pozostanie w Los Angeles.

Kluczową rolę odegrał Aaron Donald, który w trakcie całego spotkanie był nawet potrajany, aby tylko ochronić quarterback’a Bengals. Kiedy tylko otrzymywał nieco więcej swobody siał spustoszenie na drodze po swój wymarzony pierścień. To on doskoczył do Burrowa w ostatniej ofensywniej akcji przeciwników i przypieczętował sukces Rams.

 

Trzęsienie ziemi

To wcale nie musiało się skończyć wyczekiwanym sukcesem faworyta. Mistrzowie NFC prowadzili po pierwszej połowie 13:10, ale długa przerwa bardzo dobrze podziałała na Burrowa i spółkę.

Po przerwie najpierw QB popisał się 75-jardowym podaniem do Tee Higginsa na przyłożenie, a chwilę później Stafford rzucił do Bena Skowronka, a jego nie najlepszy chwyt pozwolił Chidobi’emu Awuzie przechwycić piłkę. Kolejna seria ofensywna Bengals zakończyła się celnym kopnięciem z dystansu i ze stanu 13:10 zrobiło się 13:20. A upłynęło zaledwie pięć minut!

Trzeba jednak przyznać, że o ile sama akcja Burrow – Higgins była efektowna, tak przyłożenie nie powinno zostać uznane. Powtórki wyraźnie pokazały, że skrzydłowy złapał obrońcę za kratkę kasku i wykonał ruch, który uniemożliwił mu grę. To był wielki błąd sędziów, którego nie mogła naprawić wideoweryfikacja.

Gdyby…

Cincinnati zabrakło niewiele i można tylko zastanawiać się, czy wielki powrót Burrowa byłby możliwy, gdyby nie uraz, którego nabawił się w trakcie spotkania.

W tracie zwykłego, ligowego starcia rozgrywający zapewne oglądałby już resztę meczu z ławki. Ale nie w Super Bowl.

W drugiej połowie kluczowy okazało się starcie, którego mogli obawiać się fani Bengals. Mizerna linia ofensywna nie wytrzymała naporu Aarona Donalda i spółki, którzy ostatecznie zakończyli Super Bowl z siedmioma powaleniami rozgrywającego.

 

Los Angeles Rams – Cincinnati Bengals 23:20 (7:3, 6:7, 3:10, 7:0)

Przebieg meczu:

7:0 – przyłożenie, Odell Beckham Jr., podanie, 17 jardów (Gay udane podwyższenie za 1 pkt)

7:3 – McPherson celne kopnięcie z 29 jardów

13:3 – przyłożenie, Cooper Kupp, podanie, 11 jardów (Gay nieudane podwyższenie za 1 pkt)

13:10 – przyłożenie, Tee Higgins, podanie, 6 jardów (McPherson udane podwyższenie za 1 pkt)

13:17 – przyłożenie, Tee Higgins, podanie, 75 jardów (McPherson udane podwyższenie za 1 pkt)

13:20 – McPherson celne kopnięcie z 38 jardów

16:20 – Gay celne kopnięcie z 41 jardów

23:20 -przyłożenie, Cooper Kupp, podanie, 1 jard (Gay nudane podwyższenie za 1 pkt)

Autor: Miłosz Marek

*

Mamy też swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia. 

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: