Skip to content

TNF. Bitwa #1 draftu. Burrow vs Lawrence w Cincinnati

Umówmy się: mecz Begnals z Jaguars to nie jest coś, na co czekają fani NFL, jednakże nie brak w nim smaczków, którym warto się przyjrzeć. Przede wszystkim w czwartkowy wieczór (czasu amerykańskiego) naprzeciw siebie staną dwaj rozgrywający, którzy zostali wybrani z numerem #1 w dwóch ostatnich draftach. Zdecydowanym faworytem potyczki będzie bardziej doświadczony Joe Burrow.

Powyżej oczekiwań

Podczas ostatniego draftu wielu było sceptyków, którzy nie rozumieli decyzji działaczy Bengals, którzy mieli piąty wybór w pierwszej rundzie i wykorzystali go na sprowadzenie skrzydłowego, Ja’Marra Chase’a. Podkreślano jego doskonałą znajomość z Burrowem, z którym grał w LSU Tigers, jednak zwracano uwagę na największy problem ekipy z Cincinnati, czyli dziurawą linię ofensywną. 

Po pierwszych trzech meczach nowego sezonu NFL, decyzje Bengals bronią się, bo jedna ze słabszych ekip poprzednich rozgrywek może pochwalić się bilansem 2-1, a niewiele brakowało do 3-0. W meczu z Bears zabrakło… lepszej ochrony rozgrywającego, którego trzy podania zostały przechwycone. 

Z drugiej strony, w meczu z dywizyjnym rywalem tydzień później, Bengals doskonale chronili Burrowa. Zakończyli serię Steelers z przynajmniej jednym sackiem w kolejnych meczach, która trwała aż 45 spotkań!

A Chase? Miał problemy w offseasonie z łapaniem, ale najlepsze zostawił sobie na sezon regularny. Jego bilans: 3 mecze, 11 złapanych podań na 220 jardów i tytuł najlepszego pierwszoroczniaka w NFC. Ma już na swoim koncie cztery przyłożenia, gdzie reszta skrzydłowych z tegorocznego draftu ma łącznie trzy.

Idzie nowe, idzie lepsze dla Bengals, ale to dopiero początek, tym bardziej w tak wymagającej dywizji. Jednak obiecujący start sprawia, że gospodarze są wyraźnym faworytem w potyczce z Jaguars.

Na cuda trzeba poczekać

Wiele mówiło się o rozgrywającym wybranym z numerem #1 w tegorocznym drafcie. Trevor Lawrence określany był jako najlepszy prospekt od wielu lat i pokazywano jego wyśmienite statystyki na każdym etapie kariery.

NFL brutalnie zweryfikowała plany fanów Jaguars, którzy byli niezwykle szczęśliwi z pozyskania nowego QB. Przed Lawrence’m jeszcze wiele nauki, a karierę rozpoczął od trzech porażek. Zdecydowanie nie ma co wyciągać jeszcze wielkich wniosków po tych starciach.

Póki co nie sprawdza się pomysł Urbana Meyera na ekipę z Jacksonville, która była wyraźnie gorsza w każdym z dotychczasowych starć.

Jaguars w czwartek powalczą o to by nie zapisać się niechlubnie na kartach historii. Mogą przegrać 19. mecz z rzędu, co byłoby najdłuższą taką serią w NFL w XXI wieku.

Kto wygra mecz?

View Results

Loading ... Loading ...

Autor: Miłosz Marek

Cincinnati Bengals – Jacksonville Jaguars – pt. 1.10. godz. 2:20 czasu polskiego

*

Na koniec przypominamy, że mamy swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia.

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: