Skip to content

Wielki futbol we Wrocławiu już w marcu!

Międzynarodowy futbol wraca na Stadion Olimpijski we Wrocławiu już w marcu. Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić, mistrz Polski Panthers Wrocław będzie rywalizować o Eurobowl, czyli trofeum, które swoją historię rozpoczęło w 1986 roku. Dodatkowo mecz finałowy może odbyć się w stolicy Dolnego Śląska!

Rozgrywki będą miały najprawdopodobniej formułę: półfinały, a następnie finał (przy czym nie odbędzie się to w jeden weekend). Zagrają w nich m.in. zespoły z Niemiec (pełny skład poznamy wkrótce, ale niewykluczone, że w grze o trofeum będzie również dobrze znana ekipie z Dolnego Śląska drużyna Amsterdam Crusaders). Ostatnim zwycięzcą jest zespół reprezentujący German Football League (GFL1) Potsdam Royals.

Dodatkowo jest duża szansa, że finał rozgrywek odbędzie się we Wrocławiu na Stadionie Olimpijskim. Planowany start i finał rywalizacji to marzec, jeszcze przed pierwszym meczem Ligi Futbolu Amerykańskiego.

Podsumowując, jeżeli wszystko zostanie ostatecznie dopięte (a wszystko na to wskazuje), Panthers Wrocław będą w 2020 roku rywalizować o mistrzostwo Polski oraz w Europie o Eurobowl i – tak jak rok i dwa temu – w Central European Football League.

A w planach są też jeszcze spotkania towarzyskie. Z pewnością fani futbolu amerykańskiego nie będą mogli narzekać w przyszłym roku na brak emocji związanych z Panthers.

Autor: Karol Potaś

Zdjęcie: Fallaner (zdjęcie zrobione 1 kwietnia 2017 roku podczas inauguracyjnego meczu futbolu amerykańskiego na odnowionym Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu – starcie Panthers Wrocław – Swarco Raiders)

Leave a Reply

%d bloggers like this: