Skip to content

Wielkie starcie w Białymstoku!

Już jutro, w Białymstoku, zostanie rozegrany półfinał mistrzostw Polski w futbolu amerykańskim. Miejscowi Lowlanders zmierzą się z dobrymi znajomymi, drużyną Tychy Falcons. Obie drużyny spotykały się ze sobą 12 razy, z czego dziewięciokrotnie wygrywali białostoczanie. Ostatnie spotkanie pomiędzy rywalami zostało rozegrane 14 maja w Tychach, gdzie Lowlanders pewnie wygrali 26:6.

Drużyna z Tychów to ubiegłoroczny wicemistrz Polski, który w obecnych rozgrywkach rzutem na taśmę zapewnił sobie awans do fazy playoff. Domowe zwycięstwo z Silesia Rebels Katowice dało tyszanom 3. miejsce po sezonie regularnym, dzięki czemu 4. rok z rzędu przyjadą na półfinał do Białegostoku.

– Sezon regularny odkreśliliśmy grubą kreską. Faza pucharowa to gra o wszystko. Przegrywasz i jedziesz na wakacje. W ubiegłym roku więcej było problemów po naszej stronie, kontuzji, błędów, pewnych wzorców, które zostały wykorzystane przez przeciwnika. W tym roku jest inaczej. Zabraknie tylko Noela Grafa, dojdzie Konrad Paszkiewicz, wszyscy są zdrowi i bardzo mocno zmotywowani. Ten mecz przypomina mi trochę rywalizację z Seahawks z 2018 roku, gdzie każdy był nakręcony, by wygrać z nimi po raz pierwszy i po raz pierwszy zagrać w fiale. Teraz też to widzę i cieszę się, że wszyscy patrzą na Falcons z żądzą rewanżu. Znamy swoją wartość i potwierdzimy nasze Mistrzowskie aspiracje w sobotę. Podkreślę, co powtarzałem od meczu z Kings. Nie ma miejsca na porażki! Chcemy po raz pierwszy zagrać w finale Mistrzostw Polski pod egidą Związku Sportowego.” – mówi Piotr Morko, prezes Lowlanders Białystok, na łamach halftime.pl.

W drużynie z Białegostoku zabraknie tylko Noela Grafa, za to po raz pierwszy w tym sezonie zobaczymy Konrada Paszkiewicza, który od 2019 roku występuje w barwach Lowlanders Białystok. Wartym uwagi jest fakt, że w drużynie z Tychów po raz pierwszy od lat nie zagrają weterani futbolowych boisk – bracia Sikora (Jacek i Dominik).

Spotkania Falcons – Lowlanders w playoffs to już mała tradycja ligowa. Mamy świadomość, jaka drużyną są Lowlanders, ale również jakie są ich mocne i słabe strony. Wydaje mi się, że o wygranej przesądzi dyspozycja dnia, a że łapiemy formę zwyżkową, to jestem optymistą – przedstawia Dominik Niedziela, zawodnik ekipy Tychy Falcons, na łamach halftime.pl.

Mecz półfinału Polskiej Futbol Ligi odbędzie się 9 lipca o godzinie 13.00 na bocznym boisku Stadionu Miejskiego. Wstęp na mecz od 12.00, bilety: 10 zł, dzieci do lat 12 (bezpłatnie)

Źródło: biuro prasowe Lowlanders Białystok

*

Na koniec przypominamy, że mamy swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia.

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d