Skip to content

Wstrzymany hit kolejki jednak już dzisiaj!

Absolutnie nic dookoła tego meczu nie toczyło się tak, jak powinno. Miała to być potyczka dwóch wielkich trenerów, ofensywnego geniuszu Andy’ego Reida i prawdziwego króla defensywy Billa Belichicka. Miało to być starcie dwóch fantastycznych rozgrywających – MVP poprzedniego Super Bowl Patricka Mahomesa i będącego w zdumiewająco dobrej formie Cama Newtona… A jak będzie? Zapraszamy na tekst poświęcony powodom zamieszania przed starciem Kansas City Chiefs – New England Patriots.

Niestety, jak grom z jasnego nieba uderzyły nas sobotnie newsy. Wieczorem posypały się informacje o przypadkach coronavirusa w obu drużynach. Najpierw otrzymaliśmy informacje o zarażeniu się Cama Newtona, co sprawiło, że i tak pesymistycznie nastawieni do tego meczu kibice Patriots zwątpili jeszcze mocniej, a niedługo później (przynajmniej do mnie) dotarła wiadomość o tym, że do grupy zarażonych graczy dołączył QB z practice squadu Chiefs Jordan Ta’amu, były gracz St. Louis BattleHawks (drużyny XFL).

Tak więc wielki mecz stanął pod znakiem zapytania. Co zrobić? Liga poczekała, na kolejne testy obu drużyn i kiedy dotarły do NFL komplety negatywnych testów podjęto ostateczną decyzję o przełożeniu spotkania z niedzielnego wieczora, na noc z poniedziałku na wtorek naszego czasu. Tak więc pamiętajcie – widzimy się o 1 w nocy!

Co więc z Camem Newtonem? Kto będzie musiał wejść w buty byłego MVP ligi? Patriots mają dwie możliwości – młody Jarrett Stidham oraz weteran ligi Bryan Hoyer. Wszystko wskazuje na to, że pozycję QB1 w tym meczu zajmie ten drugi, 34 letni weteran, dla którego będzie to 70 mecz w NFL i zarazem dopiero 39 start. Jaki będzie to miało wpływ na drużynę Patriots? Łagodnie mówią raczej nie będzie on wzmocnieniem ponad Camem. Co więcej, ostatni mecz Briana Hoyera przeciwko Chiefs, to playoffy 2015, kiedy prowadząc Houston Texans przegrał on 30-0 i rzucił 4 interceptions. Z pewnością nikt nie stawia na aż taki pogrom przeciwko drużynie Billa Belichicka, ale Hoyer musi zagrać lepiej niż tamtego dnia!

Tymczasem w Kansas wciąż nieznany jest status Chrisa Jonesa. Po wspaniałym meczu przeciwko Ravens, DT uszkodził sobie pachwinę i nie ma 100% gwarancji, że wystąpi przeciwko Patriots. Niestety na liście kontuzjowanych znajduje się także L’Jarius Sneed – rookie, który fantastycznie wszedł w sezon, jednak podczas próby złapania podania Lamara Jacksona uszkodził sobie obojczyk i trafił na IR. Na szczęście dla mistrzów NFL w gazie jest Patrick Mahomes, po jednym z najlepszych meczów w całej karierze trafia na doskonałą obronę BB, obronę, z którą zawsze szło mu bardzo ciężko. Jak będzie tym razem? Sprawdźcie sami i pamiętajcie, że widzimy się o 1 w nocy!

Autor: Maciej Zając

Leave a Reply

%d