Skip to content

Zakupy FF z NFLPOLSKA #12

Tradycyjnie, jak co tydzień, publikujemy tekst z cyklu zakupy z NFL Polska.  Zestawienie waiver wire przygotował Adrian Glejzer!

QUARTERBACKS

Kirk Cousins (41%; vs JAX, @ TB, vs CHI)

Poza drugim meczem sezonu, Cousins nigdy nie zawiódł swoich właścicieli (przez zawiódł rozumiem mniej niż 10 punktów). W najbliższą niedzielę jego przeciwnikiem będzie defensywa Jaguars. Dalvin Cook nie jest w pełni zdrowy, więc nie powinno mieć miejsca całkowite oddanie mu ofensywy – Cousins będzie sporo podawał, a przy jego ostatniej formie, nie powinno być problemów z solidną produkcją.

 

RUNNING BACKS

Frank Gore (26%; vs LV, @ SEA, @ LAR)

Gore nie cieszy się popularnością z dwóch powodów – po pierwsze, nie notuje przyłożeń, po drugie – gra dla Jets. W każdym meczu dostaje jednak kilkanaście szans na dużą akcję, i nie powinien być wolnym agentem, szczególnie w końcówce sezonu, kiedy ciężko o znajdowanie regularnych alternatyw w nagłych przypadkach.

 

Devontae Booker (11%; @ NYJ, vs IND, vs LAC)

Josh Jacobs zakończył ostatni mecz z urazem, i nie wiadomo, czy będzie w stanie zagrać przeciwko Jets. Jeśli będzie nieaktywny albo ograniczony, Booker z miejsca staje się starterem fantasy. Nawet z Jacobsem w składzie zdarzało mu się notować dobre występy, a przeciwko najgorszej defensywie ligi każdy biegacz jest w stanie dominować.

 

WIDE RECEIVERS

Henry Ruggs  (na zdjęciu, 28%; @ NYJ, vs IND, vs LAC)

Ruggs często notuje słabe występy i jest tłem dla innych debiutantów na swojej pozycji. Mecz przeciwko Jets to świetna okazja, by się przełamać i pokazać talent zawodnika wybranego w pierwszej rundzie draftu.

Keke Coutee (4%; vs IND, @ CHI, @ IND)

Randall Cobb wylądował na IR, Kenny Stills zwolniony, a Will Fuller został zawieszony na 6 spotkań i nagle Texans zostali z jednym pewnym skrzydłowym w składzie – Brandinem Cooks. Faworytem do targetu numer 2 dla DeShauna Watsona zdaniem większości jest Keke Coutee, który przez większość sezonu nie grał, ale od dwóch tygodni zaczął brać udział w akcjach Texans.

 

TIGHT ENDS

Jordan Akins (4%; vs IND, @ CHI, @ IND)

Zawieszenie Willa Fullera da okazję innemu zawodnikowi z ofensywy Texans. Faworytem wydaje się być skrzydłowy Keke Coutee, ale moim typem jest TE Akins – nie miał zbyt udanego sezonu, głównie z powodu kontuzji. Teraz ma idealną okazję, by przydać się zespołowi.

 

DST

Las Vegas Raiders (12%; @ NYJ, vs IND, vs LAC)

New York Jets pozwala na zdobycie najwięcej punktów w lidze defensywom rywali.

Autor: Adrian Glejzer

Źródło zdjęcia: raiders. com

Leave a Reply

%d bloggers like this: