Skip to content

Tour de Polska #3

Środek tygodnia, dochodzi godzina 15, a to znak że na stronie pojawia się kolejny tekst z cyklu Tour de Polska, czyli futbolowego podsumowania tygodnia. Co naszym okiem najważniejszego działo się w Polsce w ostatnich dniach? Zapraszamy na tekst Dariusza Grzybowskiego!

LFA 1 – Kolejka 3

Kibice LFA nie mogli narzekać na  brak emocji. Co prawda spotkania wygrali faworyci, ale rywalizujące z nimi beniaminki pokazały się z dobrej strony.

Bydgoszcz Archers – Lowlanders Białystok

Spotkanie w Bydgoszczy rozpoczęło się dość nieoczekiwanie, bo już w pierwszej akcji przyłożenie po świetnym returnie zdobył Meril Paul Zero (a może mniej nieoczekiwanie, jeśli ktoś uważnie śledził spotkanie Archers z Warsaw Mets). Niestety – dla Archers – radość nie trwała długo, ponieważ Lowlanders zdołali zablokować ich kopnięcie, a Wojtek Pacewicz zdobył dwa punkty dla gości. Kolejne „duże” punkty dołożyli Lowlanders, którzy już po dwóch podaniach zdobyli przyłożenie. Celne podanie nowego rozgrywającego białostoczan Brandona Gwinnera złapał Antek Podgórski. Przed końcem pierwszej kwarty w pole punktowe bydgoszczan wbiegł QB gości i do przerwy Ludzie z nizin wygrywali 15:6.  Tak jak skończyła się pierwsza, tak rozpoczęła też druga kwarta, ponieważ w endzonie po raz drugi zameldował się Gwinner. W kolejnym posiadaniu touchdown zdobył WR Lowlanders Rafał Królewski. Przed przerwą przyłożenie zdobyli jeszcze gospodarze, punkty autorstwa Jakuba Kubackiego ustaliły wynik na 28:12.

W drugiej połowie wynik otworzyli również Archers, podanie Dustina Willinghama złapał Piotr Rudnicki. Szybko odpowiedzieli białostoczanie, a punkty zdobył ponownie Rafał Królewski. Po czym  świetną dyspozycję tego dnia potwierdził Zero, który po złapaniu piłki przebiegł połowę boiska i zdobył swój drugi touchdown. W ostatniej kwarcie dominowali goście, swoje trzecie przyłożenie biegowe dołożył QB Lowlanders, a wynik spotkania na 49:24 ustalił Glen Toonga, zdobywając ostatnie punkty dla białostoczan.

Gospodarze pokazali że potrafią się postawić faworytom, jednak na dzisiaj bardziej doświadczony rywal nie dał się zaskoczyć i zgodnie z oczekiwaniami odniósł zwycięstwo. Ciekawie zapowiada się kolejne spotkanie Łuczników, którzy na własnym boisku podejmą drugiego beniaminka Silesia Rebels. Za to zwycięska drużyna z Podlasia pojedzie do Warszawy na starcie z Mets.

Silesia Rebels – Tychy Falcons

 Bez niespodzianki zakończyły się derby Śląska. Zgodnie z oczekiwaniami goście wygrali z Rebels 42:26. Aleprzy tym szybko trzeba dodać, że emocji nie zabrakło. Pierwsza kwarta nie przyniosła punktów, a w drugiej wynik otworzył rozgrywający gospodarzy Ashley Bailey i to beniaminek prowadził 7:0 po udanym podwyższeniu. Po zaledwie trzech zagrywkach wynik meczu wyrównali Falcons, celne podanie Niklasa Gornego złapał Rashad Still (ten po nieudanym debiucie z Panthers Wrocław wygląda z każdym kolejnym meczem lepiej). Kolejny touchdown dla gości zdobył Jan Szwej i po udanym kopnięciu na tablicy wyników widniało 14:7 dla tyszan. Przed zakończeniem połowy pick-six zdobył Mateusz Kamiński i gospodarze na przerwę schodzili przegrywając 7-21.

Już na początku drugiej połowy przyłożenie ponownie zdobyli Falcons, podanie złapał Dominik Niedziela. W odpowiedzi touchdown dla Rebels zdobył Courtney Etienne, a na rozpoczęcie ostatniej kwarty w pole punktowe gości wbiegł Bailey. Wynik 28:20 wzbudzał wiele emocji, ale drużyna z Tych szybko odpowiedziała Silesii – najpierw przyłożeniem podaniowym Tomka Nowaka, a następnie udanie blokując punt i nakrywając piłkę w polu punktowym gospodarzy. Tym świetnym zagraniem popisał się Krzysztof Richter.

Silesia Rebels porządnie nastraszyli tyszan, ale ostatecznie to właśnie drużyna gości wygrała bitwę o Śląsk. Kibice beniaminka mogą być dumni z postawy swoich zawodników i powinni mieć nienajgorsze nastroje związane z pojedynkiem z Bydgoszcz Archers. Kto wygra walkę beniaminków? Dowiemy się już za dwa tygodnie!

LFA 1 – Kolejka 4

W najbliższy weekend obejrzymy tylko jedno spotkanie, kolejny mecz domowy rozegrają Warsaw Mets, tym razem z Lowlanders Białystok.

*

LFA 9

Turniej w Opolu

Z kompletem zwycięstw Opole opuściła drużyna Bielawa Owls, na otwarcie turnieju Sowy wygrały 45:0 z Wieliczka Dragons, a następnie 14-0 z gospodarzami Towers. Na zwieńczenie turnieju zawodnicy z Opola obronili honor i pokonali Smoki 28-0.

Turniej w Ciechocinku

W pierwszym meczu Angels Toruń zostali pokonani przez Rhinos Wyszków 33-6. Olsztyn Lakers po turnieju w Ciechocinku wciąż pozostają niepokonani, najpierw pokonali drużynę z Wyszkowa 21-7, a następnie torunian 39-20.

Turniej w Rzeszowie

Po zakończeniu turnieju w Rzeszowie do grona niepokonanych drużyn dołączyli Warsaw Eagles, którzy w drugim meczu turnieju wygrali z Tytanami Lublin 12-9, a na zakończenie gospodarzy Rockets 6-0. W meczu otwarcia rzeszowianie pokonali Tytanów 13-0.

Turniej w Koszalinie

Dominacja Armady Szczecin w LFA9 trwa w najlepsze. Dwa pierwsze mecze zakończyły się zwycięstwami szczecinian. Ich ofiarami padły kolejno Barbarians Koszalin 38-0 oraz Białe Lwy Gdańsk 12-8. Natomiast Białe Lwy pokonały Barbarzyńców 40:0 i finalnie gospodarze podczas turnieju nie zdobyli żadnego punktu.

*

Warsaw Sirens

Sirens rozegrały kolejny mecz wyjazdowy, tym razem był to rewanż z Brno Amazons. Niestety zawodniczki z Polski uległy rywalkom aż 0:74.

Kolejne spotkanie Syreny zagrają ponownie na wyjeździe, przeciwko Prague Harpies – 27.09 o godzinie 14:00.

***

News flash

Panthers Wrocław podbili Drezno

Mistrz Polski pojechał do Drezna zagrać z jedną z najlepszych drużyn GFL i nie zawiódł. Polacy rozgromili Monarchs 48:14. Brawo!

Skrót spotkania -> tutaj

Premiera dokumentu „Rebelianci – powstanie”

W ostatni czwartek w Katowicach odbyła się premiera pełnometrażowego dokumentu o Silesia Rebels, będącego autorstwem studenta Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, Daniela Różańskiego. Dokument znajdzie się w październikowym repertuarze katowickiego kina Kosmos.

Zebry wciąż aktywne

Kolejny odcinek „Okiem Zebry” pojawił się na kanale YouTube PSSFA, możemy w nim zobaczyć nie tylko nietypowe faule, ale także przypadki poprawnie wykonanych zagrań.  Zapraszamy do oglądania!

Autor: Dariusz Grzybowski

Źródło logo: ligafa. pl

Leave a Reply

%d