Skip to content

Cel jest jasny, zdobyć Berlin!

Już jutro drużyna Panthers Wrocław zagra kolejny mecz wyjazdowy w rozgrywkach międzynarodowej ligi – European League Of Football. Po dwóch zwycięstwa i jednej porażce w meczu wyjazdowym we Frankfurcie, tym razem Panthers  w stolicy Niemiec zmierzą się z Berlin Thunder.

European League Of Football rozpędza się z tygodnia na tydzień, dostarczając kibicom nie tylko spektakularnego widowiska i potężnej dawki emocji, ale też pierwszych wniosków na temat mocnych i słabych stron każdego z ośmiu elitarnych zespołów. Po trzech pierwszych kolejkach drużyna z Wrocławia plasuje się na drugim miejscu Północnej Dywizji, mając na koncie dwa zwycięstwa i jedną porażkę. Pantery są jedną z drużyn, która najmocniej analizuje swoje spotkania i wyciąga z nich wnioski – przed kolejnym spotkaniem zespół wzmocniono kilkoma transferami, trwa też wytężona praca nad utrzymaniem wysokiego tempa gry przez cały mecz.

Przygotowania do kolejnego spotkania przebiegają zgodnie z planem. Jedną z najmocniejszych stron Berlin Thunder, którą zamierzamy sforsować, jest linia defensywy. Pamiętamy, że tylko w jednym meczu berlińscy obrońcy powalili rozgrywającego aż 8-krotnie, a na początku sezonu zdominowali wiele ligowych statystyk pod tym względem. Jednak na szczeblu europejskim nie spotyka się łatwych przeciwników – jestem przekonany, że nasz kolejny rywal doskonale zdaje sobie sprawę z naszej siły ofensywnej i szybkości rozgrywających. Poprzednie spotkanie zostało okrzyknięte hitem kolejki, ale moim zdaniem przed nami równie emocjonujący i widowiskowy mecz – mówi Michał Latoś, Prezes Panthers Wrocław.

Międzynarodowe rozgrywki wiążą się także z wyjazdami zagranicznymi jak choćby do Frankfurtu czy Berlina. Dla każdego z zespołów to jedne z dalszych podróży od blisko 2 lat, które rodzą pewne wyzwania logistyczne. W skład drużyny wchodzi 53 zawodników oraz sztab szkoleniowy, a zapewnienie wygodnego transportu oraz komfortowego noclegu jest ważnym elementem przedmeczowej układanki. Przedstawiciele Panthers Wrocław zapewniają jednak, że utrzymują najwyższy poziom również pod względem logistyki.

Na mecz jeździmy dwoma autokarami, podzieleni na atakujących i obrońców. Dzięki naszemu partnerowi – firmie Fanlogic – możemy poruszać się najnowszymi pojazdami, a po drodze zawodnicy mogą np. rozgrywać mecze na konsolach. Z kolei na miejscu zawsze nocujemy w hotelach zlokalizowanych jak najbliżej stadionu, żeby uniknąć oczekiwania w korkach podczas dojazdu na obiekt. Na miejscu do naszej dyspozycji jest także zespół fizjoterapeutów. Cytując klasyka mogę otwarcie powiedzieć, że pod względem logistyki nasz sztab to absolutny top – dodaje Jakub Głogowski, General Manager Panthers Wrocław.

Restrykcje towarzyszące zagranicznym podróżom odbijają się również na frekwencji wśród kibiców, co nie umknęło uwadze zespołu. Tym razem na stadionie będą mogli pojawić się kibice z Wrocławia, których obecność mocno uskrzydla drużynę podczas rozgrywek. Ostatnie spotkanie odbyło się bowiem z oprawą jedynie niemieckich fanów, którym zdarzało się zastępować głośny doping mylnymi sygnałami w stronę zawodników – np. dźwiękami gwizdków sędziowskich czy komend. Członkowie sztabu mówią też wprost, że niejednokrotnie nawet garstka polskich kibiców jest w stanie zapewnić silniejszy doping, niż fani przeciwnej drużyny.

Nie ma dla nas nic lepszego niż gra przed własną publicznością. Podczas meczów wyjazdowych potrzebujemy tego dopingu i atmosfery generowanej jedynie przez wrocławskich kibiców. Gorąco zachęcamy do oglądania meczu – zarówno na żywo, jak i w formie online. Futbol jest niezwykle widowiskowym sportem, którego zasady można zrozumieć w kilka minut. To między innymi dlatego lubią go oglądać zarówno zapaleni fani, jak i amatorzy czy rodzice razem z dziećmi – dodaje Jakub Głogowski.

Mecz Panthers Wrocław – Berlin Thunder odbędzie się w niedzielę 18 lipca o godz. 15:00 stolicy Niemiec. Polscy kibice jako jedyni w Europie mogą obejrzeć bezpłatną transmisję pod linkiem https://europeanleague.football/watch/video (po wybraniu opcji „If you´re watching from Poland click here”).

Źródło zdjęć: materiały prasowe Panthers Wrocław

Leave a Reply

%d bloggers like this: