Skip to content

Ciekawostki NFL – week 3

Zapraszamy na cotygodniowy zestaw ciekawostek, który spisał i opracował Adrian Glejzer.

  • Tommy Tremble został najmłodszym tight endem w historii, który zdobył przyłożenie dołem. W czwartek miał 21 lat i 113 dni. Poprzedni rekord należał do Roba Gronkowskiego i został ustanowiony przeciwko Colts w 2011.

  • Jamal Agnew zdobył 109-jardowe przyłożenie po spudłowanym kopnięciu Cardinals. Wyrównał tym samym najdłuższe przyłożenie w historii NFL. Poprzednio udało się to Antonio Cromartiemu przeciwko Vikings w 2007 (również po spudłowanym kopnięciu) oraz Cordarrelle Pattersonowi przeciwko Packers w 2013 (po kickoffie). We wszystkich trzech przypadkach drużyna zdobywająca 109-jardowe przyłożenie przegrała mecz.

  • Trevor Lawrence rzucił przynajmniej dwa interception w każdym ze swoich pierwszych trzech spotkań w karierze. Udało się to wcześniej dwóm innym rozgrywającym również wybranym z pierwszym pickiem w drafcie, i jest to bardzo doborowe towarzystwo – Troy Aikman i Peyton Manning.

  • Ja’Marr Chase zdobył przyłożenie górą w pierwszych trzech meczach w karierze jako dziesiąty zawodnik w historii NFL. Równocześnie został najmłodszym zawodnikiem, który zdobył cztery przyłożenia w trzech pierwszych spotkaniach.

  • Justin Tucker ustanowił nowy rekord w długości skutecznego kopnięcia w historii NFL. W ostatnich sekundach spotkania Przeciwko Lions trafił 66-jardowego field goala, dając zwycięstwo Ravens. Poprzedni rekord wynosił 64 jardy i należał do Matta Pratera. Poprzedni najlepszy wynik Tuckera wynosił 61 jardów, i również został ustanowiony przeciwko Lions, również na ich boisku, i również zadecydował o zwycięstwie Ravens.

  • DaVante Adams złapał 12 podań przeciwko 49ers, i zamienił je na 132 jardy i przyłożenie. To jego czwarte spotkanie ze statystykami 12-130-1 w karierze. Więcej mają tylko Keenan Allen (6) i Julio Jones (5).

  • Kirk Cousins w zwycięstwie nad Seahawks zanotował passer rating na poziomie 128.4. To siedemnaste spotkanie z rzędu, w którym Cousins przekracza passer rating na poziomie 90. Tylko Peyton Manning miał dłuższą serię – 23 spotkania w latach 2012-13.

Autor: Adrian Glejzer

Źródło: twitter NFLResearch, twitter EliasSports

*

Na koniec przypominamy, że mamy swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia.

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: