Skip to content

Ciekawostki NFL – week 3

Lamar Jackson kontynuuje historyczny sezon, a Aaron Donald – historyczną karierę. Zapraszamy na cotygodniowy zestaw ciekawostek.

• poniedziałkowe zwycięstwo Cowboys z Giants było trzecim startem Coopera Rusha w karierze… i trzecim jego zwycięstwem. Na przestrzeni tych trzech zwycięstw Rush zdobył ponad 750 jardów podaniami. Ostatnim rozgrywającym niewybranym w drafcie, który miał tak dobry start do kariery, był Kurt Warner w 1999 – zakończył tamten sezon jako MVP ligi oraz Super Bowl MVP.
  • Lamar Jackson kontynuuje świetny start do sezonu, i walkę o drugą statuetkę MVP w karierze. W niedzielę został pierwszym rozgrywającym w historii, który w pierwszych trzech spotkaniach sezonu zdobył dziesięć przyłożeń podaniami oraz 100 jardów dołem. Dodatkowo, było to jego drugie spotkanie z rzędu z trzema przyłożeniami górą oraz 100 jardami dołem. Jest to również pierwsza taka seria w historii NFL.

• Podobnym osiągnięciem może się pochwalić Jalen Hurts. Philadelphia Eagles zaczęła sezon od trzech zwycięstw, a jej rozgrywający został pierwszym zawodnikiem w historii, który w pierwszych trzech spotkaniach sezonu zdobył 900 jardów podaniami oraz 100 jardów dołem.

• W czwartej kwarcie niedzielnego spotkania Minnesota zakończyła jedną z najbardziej imponujących serii w wykonaniu Detroit. Lions zdobyli przyłożenie w osiemnastu kwartach z rzędu, licząc od końcówki zeszłego sezonu. W historii NFL zdarzyła się tylko jedna dłuższa seria – Green Bay Packers mieli przyłożenie w dziewiętnastu kolejnych kwartach w 1942 roku.
  • Aaron Donald kontynuuje swoją legendarną karierę kolejnym rekordem. Właśnie został drugim zawodnikiem z pozycji Defensive Tackle w historii, który w swojej karierze zdobył 100 sacków. Wcześniej dokonał tego tylko John Randle.

• New Orleans Saints nie zdobyli punktu w pierwszej połowie spotkania przeciwko Carolina Panthers. To już czwarty raz na przestrzeni tego oraz poprzedniego sezonu (czyli na przestrzeni 20 spotkań), kiedy Saints w połowie meczu nie mają zdobytych punktów. W latach 2006-20, kiedy ich rozgrywającym był Drew Brees, zdarzyło im się to cztery razy, ale w 228 spotkaniach.
  • Imponujące zwycięstwo Jaguars nad Chargers 38-10 było pierwszym wygranym na wyjeździe spotkaniem w wykonaniu Trevora Lawrence’a. Zwycięstwo to było poprzedzone dziewięcioma porażkami w poprzednim i aktualnym sezonie. Ostatnim rozgrywającym, który wygrał swoje pierwsze spotkanie na wyjeździe w dziesiątej próbie, był Peyton Manning.

Autor: Adrian Glejzer

Źródło: twitter NFLResearch, NFL.com