Skip to content

Ciekawostki NFL – week 3

Trzecia niedziela z NFL za nami. Zapraszamy na cotygodniowy zestaw ciekawostek, który spisał i opracował Adrian Glejzer.

– Jordan Howard jest drugim RB w historii, który trzy kolejne spotkania kończy z przyłożeniem, przy tym ani razu nie przekraczając 10 jardów dołem.
– Ryan Fitzpatrick jest drugim zawodnikiem od 1948 roku, który skończył mecz z dwoma podaniami zakończonymi przyłożeniem, 20 jardami i przyłożeniem zdobytymi dołem oraz złapanym podaniem. Poprzedni taki przypadek to Walter Payton w 1983 roku. Równocześnie, ze 90% skutecznością podań ustanowił nowy rekord Dolphins.
– Drew Brees po raz 94 w karierze zakończył spotkanie z przynajmniej 3 podaniami zakończonymi przyłożeniem. Poprzednim rekordzistą w tej kategorii był Peyton Manning.
– Alvin Kamara miał przynajmniej dwa przyłożenia w ostatnich 5 meczach. Ostatnio taką serię miał LaDainian Tomlinson w 2006 roku.
– Carson Wentz ma 100 podań z przyłożeniem w karierze – potrzebował do tego 59 spotkań. Poprzednim rekordzistą Eagles pod tym względem był Donovan McNabb – zrobił to w 76 meczach.
– Philip Rivers jako szósty rozgrywający w historii dobił do 400 jardów zdobytych podaniami.
– Todd Gurley jest 14 zawodnikiem w historii z 60 przyłożeniami dołem w pierwszych 6 sezonach. Większość poprzedników z tym wyczynem trafiła do Hall of Fame.
– Josh Allen pobił rekord Bills należący do Jima Kelly’ego w liczbie przyłożeń w pierwszych 3 meczach sezonu. Kelly miał ich 10 w 1991 roku, Allen w tym – 12.
– Russell Wilson rozpoczął sezon od 14 podań z przyłożeniem w pierwszym 3 meczach sezonu. To nowy rekord NFL. Oprócz tego, jest pierwszym rozgrywającym od czasu Bena Roethlisbergera w 2014 roku, który w dwóch kolejnych spotkaniach notuje 5 podań z przyłożeniem.
– W ostatnich 20 latach żadnemu zespołowi nie zdarzyło się roztrwonić 15-punktowej przewagi w czwartej kwarcie dwa razy w jednym sezonie. Atlanta Falcons właśnie zrobili to w dwóch kolejnych meczach.
– Cleveland Browns zaczęli sezon od bilansu 2-1. Ostatni raz powyżej poziomu 50% wygranych byli w 2014 roku.

Źródło: twitter NFLResearch, twitter NFL_Stats oraz nfl.com

Źródło zdjęcia: dolphins. com 

Ciekawostki spisał Adrian Glejzer

Zdjęcie: chiefs .com

Leave a Reply

%d