Skip to content

Ciekawostki NFL – week 4

Ten tydzień ciekawostek zdominowali rozgrywający. Zapraszamy na cotygodniowy zestaw, który opracował Adrian Glejzer.

  • Czwarty tydzień sezonu dał nam pierwsze w tym roku scorigami. Seattle Seahawks pokonali Detroit Lions 48 do 45 – taki wynik miał miejsce po raz pierwszy w historii NFL.
  • Nie tylko ostatnie spotkanie Detroit było wypełnione ofensywą. Do tej pory w spotkaniach Lions zdobyto 281 punktów, co jest rekordem w pierwszych czterech spotkaniach sezonu. Lions przewodzą lidze zarówno w liczbie zdobywanych punktów na mecz (35), jak i liczbie traconych punktów (35.3).

  • Głównym zadaniem rozgrywających jest podawanie innym, ale czasami, by zaskoczyć rywali, rozpisywane są akcje, które kończą się podaniem złapanym przez rozgrywającego.  Zach Wilson został pierwszym rozgrywającym w historii New York Jets, który zdobył przyłożenie po otrzymaniu podania.

  • KennyPickett zadebiutował w NFL w drugiej połowie spotkania z Jets, i od razu zapisał się w historii. Pickett jest pierwszym rozgrywającym, który  zdobył dwa przyłożenia dołem w swoim debiutanckim występie.

  • Cooper Rush kontynuuje świetną grę pod nieobecność Daka Prescotta. Dzięki zwycięstwu nad Commanders został pierwszym rozgrywającym w bogatej historii Dallas Cowboys, który wygrał pierwsze cztery spotkania w swojej karierze.
  • Aaron Rodgers kontynuuje zapisywanie się w historii ligi. Przeciwko Patriots zdobył swoje przyłożenie podaniem numer 500., wliczając playoffy. Ściga same legendy ligi – Toma Brady’ego, Drew Breesa, Peytona Manninga, Bretta Favre’a.

  • Matthew Stafford wyróżnia się w lidze nie tylko wspieraniem czołowych skrzydłowych, ale również rzucaniem interception, po których defensywy rywali zdobywają przyłożenia. W poniedziałek zdarzyło mu się to znowu, a piłkę przejął defensor 49ers Talanoa Hufanga. Był to 28. raz w karierze Stafforda, kiedy defensywa rywali zdobyła przyłożenie po jego podaniu. Więcej mają tylko Brett Favre (32) i Dan Marino (29).

Autor: Adrian Glejzer

Źródło: twitter NFLResearch, NFL.com

*

Mamy też swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia. 

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: