Skip to content

Ciekawostki NFL – week 7

Joe Burrow wrócił do formy i przy okazji ustanowił parę rekordów. Czy w przyszłości pobije te, które w tym momencie ustanawia Patrick Mahomes? Zapraszamy na cotygodniowy zestaw ciekawostek.

Przypominamy na wstępie o naszym podcaście, gdzie w składzie Karol Potaś, Hubert Gawroński i Maciej Zając omawiamy ostatnie dni w NFL, w tym m.in. w dużej części w Indianapolis Colts, Green Bay Pacers czy Tampa Bay Buccaneers. Zapraszamy!

  • Patrick Mahomes kontynuuje ustanawianie rekordów, które będzie ciężko pobić przyszłym rozgrywającym. W zwycięstwie nad 49ers zdobył ponad 400 jardów i trzy przyłożenia podaniami – było to jego ósme spotkanie z takimi statystykami. Więcej takich spotkań mają Drew Brees (12), Peyton Manning (11), Dan Marino (11) i Tom Brady (10). Każdy z nich zrobił to w co najmniej 242 spotkaniach, Mahomes – w 70. Przy okazji, ustanowił rekordy dla rozgrywających w ich pierwszych 70-ciu spotkaniach. 21150 jardów i 171 przyłożeń to nowe rekordy ligi, 55 zwycięstw – wyrównanie wyniku Kena Stablera.

  • Na świetnym spotkaniu Mahomesa skorzystali jego skrzydłowi. Mecole Hardman został pierwszym skrzydłowym w historii, który zdobył w meczu dwa przyłożenia dołem i jedno górą.

  • Tom Brady nie może zaliczyć tego sezonu do udanych. W przegranej przeciwko Panthers ofensywa Tampa Bay zdobyła tylko trzy punkty. Przez 20 lat gry w Patriots Brady miał tylko dwa spotkania, w których jego drużyna zdobyła trzy lub mniej punktów. To jego trzecie takie spotkanie w barwach Buccaneers w niespełna trzy sezony.
  • New York Giants są jedną z najlepszych drużyn tego sezonu, ale nie szczędzą emocji swoim kibicom. Przegrywali na jakimś etapie każdego spotkania, które rozgrywali, i wszystkie z nich skończyły się różnicą jednego posiadania. Giants są pierwszą drugą w historii, która zaczęła sezon od bilansu 6-1, mimo iż wszystkie ich spotkania były rozstrzygnięte jednym posiadaniem.
  • Rashid Shaheed nie trafił do ligi poprzez draft, a jego kariera rozkręca się powoli, ale już w pierwszych dwóch spotkaniach udało mu się zapisać w historii. Jest drugim zawodnikiem w ostatnich trzydziestu latach, który dwa pierwsze dotknięcia piłki zamienił na ponad 40-jardowe przyłożenia. Poprzednio udało się to Marquise’owi Brownowi w barwach Ravens w 2019 roku.

  • Kenny Pickett nie zachwycał w pierwszym miesiącu gry w NFL. W pierwszych czterech spotkaniach rzucił interception aż siedem razy. Na pocieszenie pozostaje mu to, że jedyny inny rozgrywający z takim startem do kariery w barwach Steelers to Terry Bradshaw, który wygrał z Pittsbughiem cztery Super Bowl.
  • Joe Burrow jest otoczony w Cincinnati bardzo utalentowanymi skrzydłowymi, i świetnie wykorzystuje ich umiejętności. 60-jardowe przyłożenie do Tylera Boyda przeciwko Falcons było jego dwunastym przynajmniej 50-jardowym przyłożeniem po podaniu od startu sezonu 2021. Żaden inny rozgrywający w tej kategorii nie ma ich więcej niż siedem. Burrow miał świetny dzień ofensywnie, przyczyniając się bezpośrednio do zdobycia przez drużynę 500 jardów i czterech przyłożeń. Jest jedynym zawodnikiem w historii NFL, który ma więcej niż jedno takie spotkanie (poprzednie miał przeciwko Ravens w 2021).

  • Nick Chubb kontynuuje rewelacyjny sezon, a także świetne pierwsze lata kariery. Przyłożenie przeciwko Ravens było jego ósmym w sezonie. Dzięki temu zdobył przynajmniej osiem przyłożeń w każdym z pierwszych pięciu sezonów w lidze. Dłuższe serie na starcie kariery mieli tylko LaDainian Tomlinson (9 sezonów), Jim Brown (7), Emmitt Smith (7) i Adrian Peterson (7).

  • W poniedziałek do zwycięstwa nad Patriots drużynę Bears poprowadził Justin Fields. Przy okazji został drugim zawodnikiem w ostatnich trzydziestu latach, który w pierwszej połowie spotkania zdobył 100 jardów i przyłożenie podaniami oraz 70 jardów i przyłożenie dołem. Jedyny inny zawodnik z takim osiągnięciem to Russell Wilson, któremu ta sztuka udała się dwa razy – przeciwko Bills w 2012 oraz przeciwko Redskins w 2014.

Autor: Adrian Glejzer

Źródło: twitter NFLResearch, NFL.com

*

Mamy też swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia. 

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d