Skip to content

Ciekawostki NFL – week 9

Król Henry znowu, niemal w pojedynkę, pokonał Houston Texans. Zapraszamy na cotygodniowy zestaw ciekawostek.

  • Derrick Henry kontynuuje torturowanie Houston Texans. W niedzielnym spotkaniu zdobył 219 jardów i dwa przyłożenia – było to jego czwarte z rzędu spotkanie przeciwko Houston, w którym zdobył przynajmniej 200 jardów i dwa przyłożenia. Ogółem ma ich już sześć, następni w tej kategorii – LaDainian Tomlinson, Barry Sanders i Jim Brown – mieli ich tylko po trzy każdy.

  • Świetny mecz Henry’ego oraz debiut rozgrywającego Malika Willisa złączyły się w wyjątkowy występ. Titans zostali pierwszą drużyną od czasu Cincinnati Bengals w 2000 roku, która w jednym spotkaniu zdobyła więcej niż 300 jardów dołem i mniej niż 60 jardów górą.
  • Latavius Murray zaczynał sezon poza składem meczowym Saints, ale udaje mu się trafiać do składów na skutek kontuzji innych biegaczy. Cztery tygodnie temu zdobył przyłożenie dla New Orleans, a w niedzielę kolejne dla Denver. Oba zostały zdobyte w spotkaniach rozegranych w Londynie, co czyni z Murraya pierwszego zawodnika w historii, który zdobył przyłożenie dla dwóch różnych drużyn, grając w Londynie, w tym samym sezonie.

  • Christian McCaffrey bardzo szybko zadomowił się w 49ers. W niedzielnym zwycięstwie nad Rams jego statystyki brzmiały następująco – 94 jardy i przyłożenie dołem, 55 jardów i przyłożenie górą, 34 jardy i przyłożenie podaniami. Został tym samym trzecim zawodnikiem w historii, który w jednym spotkaniu zdobył przyłożenia dołem, górą oraz podaniem. Poprzednicy to Walter Payton w 1979 i LaDainian Tomlinson w 2005. McCaffrey jest jedynym zawodnikiem w tym gronie, który w każdej kategorii dołożył przynajmniej 30 jardów.

  • Zarówno McCaffrey, jak i Alvin Kamara zdobyli w tym tygodniu przyłożenia dołem oraz górą. Dla każdego z nich było to dziesiąte takie spotkanie w karierze. Są jedynymi zawodnikami, którzy osiągnęli tę granicę w sześciu pierwszych sezonach w lidze. Austin Ekeler ma szansę do nich dołączyć, ma aktualnie dziewięć takich spotkań. Ogółem, McCaffrey i Kamara z dziesięcioma występami zajmują piąte miejsce w historii, liderem jest Marshall Faulk z piętnastoma spotkaniami.

  • Jalen Hurts kontynuuje bezbłędny sezon Philadelphii Eagles. W niedzielę zdobył cztery przyłożenia podaniami, wszystkie były przynajmniej 25-jardowymi akcjami. W ostatnich 40 latach tylko Dan Marino miał ich więcej w jednym spotkaniu – pięć przeciwko Patriots w 1994. Dodatkowo, Hurts wygrał dziesiąte spotkanie z rzędu w sezonie regularnym, licząc od końcówki zeszłego sezonu. Jest to nowa najdłuższa seria w historii Eagles, na dziewięciu zatrzymali się Norm Van Brocklin, Donovan McNabb i Carson Wentz.

  • Buffalo kontynuuje marsz do Super Bowl. W niedzielę pokonali pewnie Green Bay Packers. Przerwali tym samym serię Aarona Rodgersa, który miał do niedzieli trzynaście wygranych z rzędu w spotkaniach rozgrywanych w tzw. Prime Time, czyli w czwartkowe, niedzielne i poniedziałkowe wieczory.
  • Jaylen Waddle i Tyreek Hill kontynuują świetny sezon jako najgroźniejszy duet skrzydłowych w NFL. Hill zdobył 961 jardów, a Waddle – 727. Wspólnie mają ich 1688, co jest najlepszym wynikiem duetu skrzydłowych w historii na przestrzeni pierwszych ośmiu spotkań w sezonie. 961 jardów Hilla to trzeci najlepszy wynik w historii w ośmiu pierwszych meczach, więcej mieli tylko Torry Holt w 2003 (978) i Marvin Harrison w 2000 (962). Niedzielne spotkanie było czwartym spotkaniem Hilla w tym sezonie z przynajmniej 160-ma zdobytymi jardami. Cała reszta ligi ma w sumie pięć takich spotkań. Hillowi brakuje tylko jednego, by wyrównać rekord Roya Greena w liczbie takich spotkań w jednym sezonie, który ustanowił go w 1984 roku w barwach Cardinals. 

Autor: Adrian Glejzer

Źródło: twitter NFLResearch, NFL.com

*

Mamy też swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia. 

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: