Skip to content

FF Waiver Wire – Week 2

Sezon fantasy rozkręcił się na dobre (i na złe), pora więc na powrót cyklu Waiver Wire. Zapraszam na przegląd najciekawszych wolnych agentów fantasy w tym tygodniu.

***

Jeśli chcielibyście dołączyć do #TeamNFLPolska i nas wesprzeć na serwisie Patronite, szczegóły znajdziecie na https://patronite.pl/nflpolska.com

lub klikając przycisk -> Wspieraj Autora na Patronite

Z góry bardzo serdecznie dziękujemy! Dzięki temu wsparciu możemy funkcjonować i się rozwijać.
***

TOP 5 TYGODNIA

RB Jerome Ford – Cleveland Browns – zajęty w 18% lig Yahoo – następne trzy tygodnie: vs TEN, vs BAL, bye

Brutalna kontuzja Nicka Chubba niestety eliminuje go z gry na resztę sezonu. Przez resztę spotkania ze Steelers Cleveland było zmuszone korzystać z Jerome’a Forda, i nie było to najgorsze zastępstwo. Ford zdobył 106 jardów na 16 próbach biegowych, dołożył też przyłożenie po podaniu i udaną akcję za dwa punkty. W pierwszym tygodniu sezonu również dostał sporo gry – 15 prób biegowych, 36 jardów – wtedy jednak miało to miejsce w “garbage time”, i mało kto przejmował się jego udziałem w ofensywie. Linia ofensywna Browns jest jedną z najlepszych w lidze w robieniu miejsca biegaczom, więc ktokolwiek zastąpi Chubba, z automatu stanie się wartościowy w fantasy. Na ten moment wydaje się być to Ford, co czyniłoby z niego jednego z najważniejszych waiversów tego sezonu. Ciężko jednak założyć, że Cleveland w najbliższych dniach nie uzupełni braku na pozycji Kareemem Huntem, Camem Akersem, Jonathanem Taylorem albo innym doświadczonym zawodnikiem.

RB Zach Moss – Indianapolis Colts – 54% – @ BAL, vs LAR, vs TEN

Moss leczył kontuzję ramienia i nie był gotowy na występ w pierwszym tygodniu sezonu. Colts grali w nim akcje biegowe poprzez Deona Jacksona, i bardzo tego żałowali. Zacięte spotkanie z Jaguars zostało przegrane m.in. przez dwa fumble Jacksona. Kiedy okazało się, że Moss jest w pełni zdrowy, w drugim tygodniu dostał od razu 100% akcji biegowych Indiany, oraz cztery podania. Tymczasem Deon został za karę zesłany do special teamów. Od teraz backfield Colts należy do Mossa, i nie zmieni się to przez przynajmniej dwa tygodnie (do najwcześniejszego możliwego powrotu Jonathana Taylora), a może i do końca sezonu.

WR Robert Woods – Houston Texans – 9% – @JAX, vs PIT, @ ATL

C.J. Stroud wygląda póki co solidnie, i rozdziela podania między Nico Collinsa, Roberta Woodsa i Tank Della. Z punktu widzenia fantasy najlepiej produkują dwaj pierwsi zawodnicy, ale Collins jest już zajęty w 62% lig. Tymczasem weteran Woods jest zajęty w zaledwie 9%, i powinno się to wkrótce zmienić. Przez lata był maszyną do łapania podań, ale w ostatnich sezonach został nieco zapomniany. Najpierw sezon zakończony zerwanym więzadłem krzyżowym w kolanie w barwach Rams, a potem nijaki rok w Titans wynikający z doleczania tej kontuzji walnie się do tego przyczyniły. 31-letni Woods wygląda póki co na w pełni wyleczonego w tym sezonie, notując średnio 6 złapanych podań i 9.5 targetu, i jest najbezpieczniejszym szeroko dostępnym skrzydłowym.

WR Tutu Atwell – Los Angeles Rams – 26% – @ CIN, @IND, vs PHI

Gwiazda tegorocznego waivers, Puka Nacua, został wzięty w większości lig tydzień temu, i póki co pięknie się odpłaca. W jego cieniu świetne dwa spotkania rozegrał Tutu Atwell. Rams, którzy mieli oprzeć swoją ofensywę podaniową na Cooperze Kuppie, a po jego kontuzji na Van Jeffersonie i Tylerze Higbee, ostatecznie egzekwują ją poprzez duet młodych skrzydłowych. Atwell po sześciu podaniach na 119 jardów przeciwko Seattle, dołożył siedem podań na 77 jardów przeciwko świetnej defensywie San Francisco. Przed nim jeszcze przynajmniej dwa tygodnie wysokiej produkcji, po data powrotu Kuppa jest póki co nieznana.

WR Josh Reynolds – Detroit Lions – 13% – vs ATL, @ GB, vs CAR

Reynoldsowi wywalczenie ważnej roli w ofensywie zajęło lata, wygląda na to, że wreszcie się udało. Na początku aktualnego sezonu jest drugą opcją podaniową Jareda Goffa, z udziałem w ofensywie niewiele mniejszym niż Amon-Ra St. Brown. Detroit bardzo potrzebuje jego produkcji, bo na jednym mocnym skrzydłowym ciężko opierać ofensywę zespołu walczącego w wygranie dywizji, a potencjalna gwiazda Jameson Williams zakończy zawieszenie za cztery tygodnie. Daje to Reynoldsowi potencjał przynajmniej miesiąca regularnej produkcji w fantasy.

NAJCIEKAWSI Z INNYCH POZYCJI

QB Russell Wilson – Denver Broncos – 51% – vs TEN, vs BAL, bye

Czy Seanowi Paytonowi udało się uzdrowić Wilsona? Poprzedni sezon był zdecydowanie najgorszy w karierze tego dziewięciokrotnego Pro Bowlera. Zaledwie 16 przyłożeń w 15 spotkaniach w ofensywie, która zdobywała najgorsze w lidze 16.9 punktu na mecz. Pierwsze dwa spotkania w tym sezonie były dużo lepsze. Wilson zdobył pięć przyłożeń i rzucił tylko jedno interception, a średnia punktów podskoczyła do 24.5. Wilson jest otoczony grupą utalentowanych zawodników, największe wrażenie do tej pory zrobiły jego dwa długie podania do Marvina Mimsa przeciwko Commanders. Dodatkowo mieliśmy okazję zobaczyć błysk w jego grze biegowej – coś wydaje się nieobecnego w poprzednich dwóch sezonach tego zawodnika. Ogółem Wilson wygląda dużo lepiej, i z punktu widzenia fantasy warto go mieć na wszelki wypadek na ławce.

TE Zach Ertz – Arizona Cardinals – 11% – vs DAL, @ SF, vs CIN

Kto myślał, że 33-letni Ertz będzie po dwóch tygodniach przewodził Tight Endom w targetach? Zach przez lata dał się poznać jako zawodnik, który poniżej pewnego poziomu nie schodzi, bez względu na okoliczności. Cardinals mieli grać na pozycji młodym Treyem McBridem, ale Ertz daje im na ten moment dużo więcej. Najbliższe dwa spotkania, przeciwko defensywom Cowboys i 49ers, w teorii powinny być brutalnym zejściem na ziemię. Ale najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że przegrywająca wyraźnie Arizona dostanie dużo przestrzeni w “garbage time” na zdobywanie jardów i przyłożeń. I to Ertz będzie wtedy głównym beneficjentem.

K Bradley Aubrey – Dallas Cowboys – 8% – @ ARI, vs NE, @ SF

Jedną z najbezpieczniejszych taktyk w wyborze kickera jest stawianie na tych, którzy grają w czołowych zespołach. Nieznany szerzej Aubrey zadebiutował w tym roku w NFL w wieku 28 lat, i póki co robi swoje. Na przestrzeni pierwszych dwóch spotkań trafił 12 z 13 kopnięć, w tym wszystkie pięć field goali przeciwko Jets. W spotkaniach z Cardinals i Patriots okazji do wykazania się nie powinno zabraknąć.

DEF Jacksonville Jaguars – 17% – vs HOU, vs ATL, @ BUF

Ofensywa Jaguars grała poniżej oczekiwań w pierwszych dwóch tygodniach sezonu, na ich szczęście defensywa utrzymywała ich w spotkaniach. Jej dotychczasowy dorobek to 5 sacków, 2 interception, 4 odzyskane fumble, i zatrzymanie Chiefs na 17 punktach. Teraz czekają ją dwa łatwiejsze spotkania – najpierw przeciwko pierwszorocznemu Stroudowi, a potem przeciwko nierzucającemu Ridderowi.

IDP Danielle Hunter – Minnesota Vikings – 9% – vs LAC, @ CAR, vs KC

Zmiana defensywnego koordynatora na Briana Floresa zdecydowanie pomogła tej formacji w poprawie gry. Jest to teraz defensywa najczęściej w lidze korzystająca z blitza. Największym statystycznym beneficjentem jest aktualnie Hunter, który w dwóch pierwszych spotkaniach upolował rozgrywających rywali czterokrotnie. W najbliższych tygodniach powinien to kontynuować przeciwko Justinowi Herbertowi i Bryce’owi Youngowi.

Autor: Adrian Glejzer

***

Polecamy nasz wczorajszy stream (jeśli jeszcze nie nadrobiliście). 

Przypominamy też, że mamy swoją dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia.

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: