Skip to content

Kolejny krok do półfinału ELF

Drużyna Panthers Wrocław w obecnym sezonie European League of Football spisuje się bardzo dobrze i nie zmienia tego ostatnia, minimalna porażka w wyrównanym meczu z Hamburg Sea Devils. Zespół z Dolnego Śląska nadal należy do grona głównych faworytów rozgrywek. Podopieczni Jakuba Samela z pewnością dołożą wszelkich starań, aby jak najszybciej powrócić na zwycięską ścieżkę. Tym razem – już w najbliższy weekend – zespół wybiera się do niemieckiej Kolonii, by tam rozegrać spotkanie z Cologne Centurions.


Starcie z Hamburg Sea Devils zapowiadało się jako pojedynek dwóch najmocniejszych ekip w całej stawce. Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że zarówno Panthers Wrocław, jak i goście z Hamburga zaprezentowali zgromadzonej publiczności widowisko na najwyższym poziomie. Mecz był bardzo wyrównany, a do pokonania jednej z europejskich potęg zabrakło naprawdę bardzo niewiele. Prawdziwych mistrzów poznaje się jednak po tym, jak reaguje na potknięcia – zawodnicy z Wrocławia zamierzają wyciągnąć wnioski, wyeliminować drobne błędy i przekuć niepowodzenie w jeszcze lepszą dyspozycję.

Zdecydowanie jesteśmy dumni z zawodników i tego, jak zaprezentowali się w meczu przeciwko Sea Devils, jednak pewien niedosyt związany z wynikiem pozostał każdemu. Najważniejsze jest to, że wiemy jakie błędy zostały popełnione, a to cenna lekcja na tym etapie sezonu. Przed kolejnym „spotkaniem na szczycie” chcemy mieć pewność, że drobiazgi, które świadczą o ostatecznym wyniku, zostaną przez nas wyegzekwowane według przygotowanego przez trenerów planu – podsumował spotkanie z Hamburg Sea Devils prezes Panthers Wrocław, Michał Latoś.

Tym razem futboliści Panthers Wrocław jadą do niemieckiej Kolonii, gdzie czekać na nich będzie kolejny, silny niemiecki zespół – Cologne Centurions. Rywale polskiego zespołu w poprzedniej kolejce pokonali na wyjeździe Stuttgart Surge, a w całym sezonie zanotowali dwa zwycięstwa i dwie porażki. Choć przed ekipą Panthers niełatwe spotkanie i nikt nie zamierza lekceważyć gospodarzy, to cel na niedzielę 1 sierpnia jest jeden – zwycięstwo.

– W barwach Centurions z piłką biega aktualny ligowy lider zdobytych jardów Madre London. Jestem pewien, że sztab trenerski i koordynatorzy naszej defensywy są gotowi, aby maksymalnie utrudnić zdobywanie jardów właśnie temu zawodnikowi – dodał prezes Michał Latoś, przypominając, że zwycięstwo z pierwszej kolejki tego sezonu to już przeszłość. Jak dodaje: – Mamy świadomość, że Centurions, którzy gościć nas będą w niedzielę, to już nie ta sama drużyna, którą widzieliśmy we Wrocławiu. Centurions rozegrali od tego czasu cztery mecze i wiemy, że z każdym kolejnym stają się lepsi, dlatego zapominamy o pierwszym zwycięstwie w domu i do spotkania wyjazdowego podchodzimy w pełni skupieni, a także pewni swoich umiejętności – zakończył Latoś.


Starcie z Cologne Centurions odbędzie się już w niedzielę 1 sierpnia o godz. 15:00 na stadionie Südstadion w Kolonii. Polscy kibice mogą obejrzeć bezpłatną transmisję pod linkiem https://europeanleague.football/watch/video (po wybraniu opcji „If you´re watching from Poland click here”).

Autor zdjęć: Łukasz Skwiot

*

Na koniec przypominamy, że mamy swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia.

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: