Skip to content

NFLPolska Raport #16

Najważniejszym newsem dnia jest uraz Carsona Wentza (o czym w grafice głównej). Ale w ostatnich dniach działo się też wiele więcej. Zapraszamy na kolejne podsumowanie w naszym stałym cyklu NFLPolska Raport, który przygotowali Jakub Ciurkot i Paweł Sałata. 

🚨 Edit 🚨 do grafiki głównej NFLRaportu, wręcz mrożący krew w żyłach. Michael Silver ze Sports Illustrated przekazał, że  Wentza może czekać nawet operacja, a uszkodzone może być m.in. więzadło.

– W ostatnim czasie świat futbolu żył tym, że  QB Aaron Rodgers oficjalnie powrócił do Green Bay. W związku z powyższym Packers pożegnali weterana QB Blake’a Bortlesa.

– Natomiast na pierwszej konferencji prasowej, po swoim powrocie, Aaron postanowił wyjaśnić opinii publicznej kilka kwestii związanych z zamieszaniem wokół jego osoby i drużyny Packers. Najważniejsze wątki spisane są w poniższym poście:

-Kilka godzin później poinformowano, że Aaron Rodgers dogadał się z klubem w sprawie renegocjacji umowy. Od 2023 roku Aaron będzie mógł być wolnym zawodnikiem. Packers nie będą mieli prawnej możliwości nałożyć na niego taga przed sezonem 2023. Przed sezonem 2022 obie strony mają usiąść do rozmów i w razie znacznych różnic być może Rodgers dostanie zielone światło na opuszczenie klubu. Jeśli chodzi o kwestie finansowe, Rodgers nie dostanie żadnej podwyżki, ale zrestrukturyzowano jego bonusy za tegoroczny offseason oraz należny mu bonus za podpis. Zostaną one wypłacone po sezonie zasadniczym, co umożliwi zwolnienie cap space o około 10 milionów dolarów,

-Kolejny element domina jakie ruszyło wraz z powrotem Aarona Rodgersa do Packers to Randall Cobb. Skrzydłowy zamienia Houston Texans na Green Bay Packers. Texans dostają w zamian szóstą rundę draftu 2022. Warto dodać, że Randall jest jednym z ulubionych zawodników Aarona Rodgersa. Spędził w zespole z Green Bay 8 sezonów, przed tym jak w 2018 jak FA przenieśc się do Colts, a następnie podpisać umowę z Texans, która obowiązywała aż do teraz. Kontrakt Cobba z Packers obciązy budżet klubu jedynie o 3 miliony dolarów w tym sezonie. Będą oni musieli pokryć jedynie 2/3 jego pensji z Houston Texans.

-Swój głos na konferencji prasowej podczas campu przygotowawczego zabrali również GM Brian Gutekunst, oraz HC Matt LeFleur. Gutekunst pytany o sytuacje z Rodgersem zapewniał, że porozumienie zostało osiągnięte i że Rodgers z pewnością da z siebie 100% w nadchodzącym sezonie, gdyż jest on profesjonalistą i nigdy nie widział go niezaangażowanego jeśli już pojawiał się na Lambeau Field. GM przyznał w odniesieniu do zarzutów Rodgersa, że jego zdaniem jak najbardziej zasłużył on przynajmniej na dyskusję przed każdym kolejnym sezonem współpracy i wspólne ustalanie spójnego kursu w jakim powinny zmierzać działania ku poprawie jakości zespołu. Potwierdził również, że ściągnięcie Randalla Cobba było podyktowane prośbą Rodgersa, jednak  zaznaczył, że w jego odczuciu wpływ Rodgersa na transfer Cobba był taki sam jak w przypadku każdego innego gracza w przeszłości – czyli duży. Przy tej okazji ponownie upewnił wszystkich, że Rodgers według niego zasłużył sobie na “miejsce przy stole” (ludzi zarządzających zespołem z Green Bay) i że od zawsze na to pracował. Zdaniem Gutekunsa cały tegoroczny offseason jest duża nauką dla wszystkich jak takie rozmowy przeprowadzać.

Matt LeFleur dodał, że przez dłuższy czas w drużynie nie było pewności jak ta cała sprawa się zakończy, ale dzięki dobrej komunikacji udało się zarządzać zespołem i stopniowo przygotowywać się do sezonu. Na pytanie dziennikarzy o to jak stresujące były te ostatnie miesiące dla niego, powrócił mu jednak dobry humor i zaczął żartować, że nie wie o czym mówią i że nie było żadnego stresu. Po prostu pił więcej wina wieczorem i to pomagało mu zasnąć.

-W międzyczasie do opinii publicznej docierały pokrzepiające fanów Packers obrazki z treningów. Randall Cobb zebrał olbrzymie owacje od obecnych na Lambeau Field kibiców gdy pojawił się na boisku. Davante Adams tryskał energią, a Aaron Rodgers pokazywał, że chemia z jego skrzydłowymi dalej istnieje. Popisał się m.in 60-cio jardowym TD do Adamsa. Po treningu otrzymaliśmy również wypowiedzi zawodników.

  • Davante Adams na pytanie o Randalla Cobba odpowiedział, że czuje się fantastycznie z tą informacją i będzie czekał teraz na Jordyego.
  • Sam Randall Cobb przywitał się z dziennikarzami i kibicami nazywając Green Bay swoim prawdziwym domem i zapewnił, że czuje jakby znowu mógł oddychać pełną piersią.

Opuszczając wreszcie Green Bay, oto co jeszcze wydarzyło się w lidze NFL w ostatnich dniach:

-DL Johnathan Allen z Washington Football Team zgodził się na czteroletnie przedłużenie kontraktu warte 72 miliony dolarów.

-DE Sam Hubbard z Cincinnati Bengals zgodził się na czteroletnie przedłużenie kontraktu warte 40 milionów dolarów.

-Doświadczony WR Chris Hogan w New Orleans Saints. Warto dodać, że dwukrotny zdobywca Super Bowl z New England Patriots podczas przerwy letniej grał w lidze lacrosse’a (Premier Lacrosse League).

-OT Braden Smith przedłużył kontrakt z Indianapolis Colts. Nowa umowa daje mu dodatkowe 70 milionów dolarów, z czego 42 miliony w pełni gwarantowane. Kontrakt został przedłużony o 4 lata.

-S Malik Hooker w Dallas Cowboys.

-TE Logan Thomas przedłużył o trzy lata kontrakt z Washington Football Team.

-Według mediów Kelvin Benjamin został zwolniony z New York Giants z powodu jego wagi. Zawodnik do końca zgrupowania miał zejść do około 113 kg. Kelvin nie zrzucił balastu, a wniósł na wagę dodatkowe 8 kg. Według gracza “To wszystko było mistyfikacją”, ponieważ zdał wszystkie testy kondycjonujące.

-Chicago Bears wytradeowali WR Anthonego Millera oraz swój siódmorunfowy pick Draftu 2022 do Houston Texans w zamian z piątorundowy pick Draftu 2022. Po tej wymianie zespół z Chicago w miejsce Millera zakontraktował WR Justina Hardyego (ex Falcons).

-Czołowy zawodnik Miami Dolphins CB Xavien Howard oficjalnie poprosił o trade. Powodem okazał się brak chęci ze strony zespoły z Miami do renegocjowania kontraktu, który Xavien jak sam twierdzi podpisał w 2018 roku nie doceniając swoich możliwości i nie rozumiejąc dobre swojej sytuacji na rynku. Po tym jak jego gra znacząco przerosła liczby w jego kontrakcie i stał się jednym z najlepszych CB w lidze, chciał wraz ze swoimi przedstawicielami renegocjować zbyt niski kontrakt polubownie, jednak brak zainteresowania ze strony Dolphins pchnął go ku decyzji o zmianie otoczenia. Poniżej pełna treść oświadczenia ze strony zawodnika.

-Lamar Jackson, QB zespołu Ravens przerwał treningi na campie przygotowawczym do sezonu z powodu pozytywnego wyniku testu na Covid-19. Co ciekawe zawodnik przeszedł już tę chorobę w okresie Święta Dziękczynienia w poprzednim sezonie. Klub z Baltimore, oraz władze ligi czekają obecnie na badania i medyczne wyjaśnienia w tej sprawie, aby wdrożyć odpowiednie procedury.

-QB Deashaun Watson powrócił do treningów z zespołem. Jego sytuacja nie jest jednak jasna. Zarówno liga jak i zespół przyglądają się w dalszym ciągu rozwojowi sprawy w jaką zawodnik jest zamieszany (oskarżenia kilku masażystek o molestowanie, jakie pojawiły się wiosną tego roku). Dodatkowo sam zawodnik w dalszym ciągu nie zrezygnował z chęci opuszczenia Houston tego lata. Jego powrót do treningów ma być podyktowany jedynie chęcią uniknięcia poważniejszych kar ze strony klubu. Prywatny trener Dashauna zapowiedział wręcz, że spodziewa się, że Watson zostanie wytradeowany z Texans jeszcze w tym tygodniu.

-Dak Prescott QB Dallas Cowboys podczas treningu naciągnął mięsień barku, jak wykazał rezonans magnetyczny. Zawodnik mówił, że czuł jedynie lekki ból, jednak zdecydowano nie nadwyrężać jego zdrowia i będzie musiał chwilę odpocząć od wysiłku na obozie przygotowawczym. Brak jakichkolwiek konkretnych dat powrotu do pełnej sprawności, jednak nie należy się spodziewać długiej przerwy w jego przypadku.

-QB Zach Wilson wybrany z drugim numerze w tegorocznym Drafcie przez New York Jets jako ostatni pierwszorundowiec uzgodnił warunki kontraktu ze swoim nowym zespołem i go podpisał. Czteroletni rookie-deal opiewa na w pełni gwarantowane 35, 1 miliona dolarów. W tym 22,9 miliona to premia za podpis.

Autorzy: Jakub Ciurkot i Paweł Sałata

*

Na koniec przypominamy, że mamy swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia.

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: