Skip to content

NCAA Raport #17

W miniony weekend mieliśmy namiastkę College Football (week 0 i potyczkę m.in. ekip Nebraski z Illinois), ale prawdziwe granie zaczyna się właśnie teraz. Zapraszamy na zapowiedź najbliższych godzin w NCAA, a dzisiaj proponujemy spotkania  Boise State Broncos @ UCF Knights [1:00] i #4 Ohio State Buckeyes @ Minnesota Golden Gophers [2:00].

Boise State Broncos @ UCF Knights [1:00]

To ciekawy mecz ekip z tzw. Group-of-5. UCF przejął Gus Malzhan, po tym jak poprzedni trener Josh Heupel dostał ofertę prowadzenia Tennessee, i będzie prowadził m.in. wartego śledzenia postępów pod kątem NFL, rozgrywającego Dillon Gabriela.

To atut, lecz jest też duża skaza – nie ma za wielu jakościowych position players (RB, WR). Duża rotacja w składzie, na starcie sezonu, to może być problem. Szczególnie, że  nowy trener = nowy system ofensywny. Najpewniej wszystkim zajmie chwilę czasu, zanim  zawodnicy „zatrybią” wszystko to co będzie wymagał od nich Malzhan. Istotny jest też fakt, że do linii ofensywnej UCF wracają starterzy. Jeśli będą uważni, nie będą popełniać błędów/powodować flag na boisku, Knights będą niezłym zespołem.

Boise State nie wyglądają tak silnie, ale mają ciekawych zawodników, których warto obserwować, patrząc w kontekście naborów do NFL. I jest to m.in. running rack George Holani i skrzydłowy Khalil Shakir. Ten drugi to zawodnik mogący zdobywać jardy dołem i górą. Daje dużo możliwości dla swojego rozgrywającego.

**

#4 Ohio State Buckeyes @ Minnesota Golden Gophers [2:00]

Minnesota – zespół ciekawy ale uzależniony od formy rozgrywającego Tannera Morgana. Jeśli Morgan wróci do formy z sezonu 2019 – dał on Golden Gophers wiele niezapomnianych momentów – będzie warto ich śledzić. Jeśli zaś będzie grał jak rok temu… będzie słabo.

Warto przystawić lupę do biegacza Mohameda Ibrahima. W niepełnym, covidowym sezonie miał 153 jardów na mecz i nieco ponad 2 TD, na dodatek biegając 5.4 jarda/próbę.

Problemem będzie dla nich wielu niesprawdzonych WR. Przed chwilą Rashod Bateman zawitał do NFL, więc najpewniej czołowym skrzydłowym będzie Chris Autman-Bell. Mają za to bardzo doświadczoną linię ofensywną. Wielu z jej członków jest w ekipie 4, 5 czy nawet 6 lat. Na jej czele będą stać Conner Olson i Sam Schlueter.

Natomiast w defensywie warto zwrócić uwagę na linebackera Mariano Sori-Marina.

Co słychać w Ohio State? Jak co roku skład napakowany talentem. Zespół wchodzi w sezon z nowym starterem na rozegraniu – tak jak wiele innych czołowych ekip m.in. Alabama, Clemson, Notre Dame – i będzie nim C.J. Stroudem.

Czy zostanie nim na stałe, czy będzie liderem na miarę swojego talentu? Pewnie jakąś odpowiedź poznamy już po week 1.

Ponadto…

**

Inne ciekawe spotkania ekip rankingowych:

Noc z czwartku na piątek
[1:30] Weber State – (#24) Utah
[4:30] Southern Utah – (#25) Arizona State

[0:30] Temple – Rutgers
[1:30] South Florida – NC State
[1:30] East Carolina – Appalachian State
[2:00] Bowling Green – Tennessee

Noc z piątku na sobotę
[0:00] North Carolina @ Virginia Tech
[3:00] Michigan State @ Northwestern

Autor: Grzegorz Kowalski

*

Na koniec przypominamy, że mamy swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia.

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d