Skip to content

NCAA Raport #20

Sezon NCAA nabiera rozpędu. Dzisiaj nasz rozkład najciekawszych kąsków weekendu to: o 18 (#8) Cincinnati Bearcats z Indianą Hoosiers,  następnie (#1) Alabama Crimson Tide – (#11) Florida Gators, a na koniec (#22) Auburn Tigers – (#10) Penn State Nittany Lions. Zapraszamy na zapowiedź Grzegorza Kowalskiego. 

Na przywitanie proponujemy starcie (#8) Cincinnati Bearcats z Indianą Hoosiers. Dlaczego? Ekipa Bearcats to faworyt konferencji American, jak i całej Group-of-5. Ma odpowiedniego rozgrywającego w postaci Desmonda Riddera. Z innych pozycji warto zwrócić uwagę na running backa Jerome’a Forda, parę z pozycji tight enda Josha Whyle’a & Leonarda Taylora,  skrzydłowego Aleca Pierce’a oraz edge rushera Myjai Sandersa.

Ekipa ze stanu Ohio w ciągu najbliższych tygodni ma kolejno – oprócz wyjazdu do Indiany – wyjazd do Notre Dame (z pewnością będziemy opisywać go na naszej stronie) oraz, za miesiąc, mecz z UCF. Jeżeli uda im się wygrać w Notre Dame, to jest spora szansa, że tym razem komitet playoffs łaskawszym okiem będzie patrzył na ekipę z konferencji American.

Co by nie mówić, Indiana była rewelacją zeszłego, covidowego roku. Ale w tym sezonie przegrała już mecz z #18 Iową (week1). Następnie odbili się i wygrali z Idaho (są więc 1-1). I kluczowe pytanie przed wieczorem to to, czy QB Indiany wróci do dyspozycji z week 1 i zaliczy tak “spektakularny” mecz jak z rozstawioną Iową. Wtedy rozgrywający Hoosiers Michael Penix Jr. zaliczył 14 celnych rzutów na 31 i 3 przechwyty. A przy dodatkowo słabo funkcjonującej grze biegowej, wyglądało to bardzo źle. Jeśli to się nie powtórzy, to czeka nas bardzo interesujący mecz, który będzie znaczył dużo, szczególnie w przypadku wygranej Bearcats.

Inna ciekawa propozycja o 18 to starcie Michigan State Spartans – (#24) Miami Hurricanes.

*
W slocie o 21:30, najciekawiej zapowiada się mecz (#1) Alabama Crimson Tide – (#11) Florida Gators. Alabama jak i Florida to ekipy, które odbudowują się po drafcie, straciły mnóstwo wychowanków. W związku z tym obie ekipy zagrają zawodnikami mniej doświadczonymi m.in. na pozycjach rozgrywającego, skrzydłowego czy w linii ofensywnej.

Tylko tutaj mała uwaga, mniej doświadczonymi nie znaczy, że odstającymi poziomem. W ofensywie Alabamy już wyróżnia się duet RB Brian Robinson Jr. i QB Bryce Young (rzuca na poziomie 70% celności i po dwóch spotkaniach ma 7 podań na przyłożenie).

We Floridzie freshman na rozegraniu to Anthony Richardson, który w ostatnim meczu spisał się rewelacyjnie. Miał tylko 3 podania, wszystkie celne, z czego 2 razy podał na przyłożenie. Dodatkowo w  dwóch starciach zaliczył – w 11 biegach – 275 jardów i 2 TD. Dotychczasowy starter na rozegraniu Emory Jones może czuć się zagrożony.

W defensywie Florydy trzeba przyglądać się na EDGE Zachary’ego Cartera oraz Brentona Coxa, linebackera Ventrella Millera i zawodnika z pozycji cornerbacka Kaiira Elama.
Dla obu ekip, które częściej mierzą się w meczu o mistrzostwo konferencji SEC niż w sezonie regularnym, będzie to pierwszy poważny test w arcytrudnej konferencji SEC.
*
W prime timie w USA ciekawie powinno być w rywalizacji (#22) Auburn Tigers – (#10) Penn State Nittany Lions.
Nowy trener Auburn Bryan Harsin nie mógł dostać na początek pracy w konferencji SEC gorszego kalendarza. O ile mecze z Akron, Alabamą State czy Georgią State są do wygrania (z tymi dwoma pierwszymi już wygrał), o tyle reszta kalendarza to rywale z kategorii ciężkiej. Wyjazd do Penn State, wyjazd do LSU, mecz z Georgią, wyjazd do Arkansas, mecz w domu z Ole Miss czy na koniec sezonu z Alabamą.  Na dodatek większość z tych ekip jest rozstawiona lub będzie rozstawiona. A przecież trener Harsin, póki co, był HC w Arakansas State oraz Boise State i chyba nie do końca jest zaznajomiony z konferencją SEC.
Zobaczymy też jak poradzi sobie rozgrywający Auburn – Bo Nix, który jest mocno niepewny, a dodatkowo opuścili zespół skrzydłowi m.in. Anthony Schwartz i Seth Williams.

Inne spotkanie hitowe na West Coast to chociażby (#19) Arizona State @ (#23) BYU czy Fresno State @ (#13) UCLA.
A jeśli komuś do tej pory będzie brakowało jeszcze wrażeń z NCAA, to zachęcamy spojrzeć na pojedynek San Jose State, które jedzie do ekipy z Hawai’i – pierwsze gwizdki sędziów o 6:30 polskiego czasu.
——————————————————————
Kalendarz sobotnich gier ekip rozstawionych:
[18:00] Nebraska – (#3) Oklahoma
[18:00] New Mexico – (#7) Texas A&M
[18:00] (#8) Cincinnati – Indiana
[18:00] (#15) Virginia Tech – West Virginia
[18:00] (#16) Coastal Carolina – Buffalo

[18:00] Michigan State – (#24) Miami

[18:00] Northern Illinois – (#25) Michigan
[20:30] Purdue – (#12) Notre Dame
[21:30] (#1) Alabama – (#11) Florida
[21:30] Kent State – (#5) Iowa
[21:30] Georgia Tech – (#6) Clemson
[21:30] Tulsa – (#9) Ohio State
[22:00] Georgia Southern – (#20) Arkansas
[1:00] South Carolina – (#2) Georgia
[1:30] Stony Brook – (#4) Oregon
[1:30] (#22) Auburn – (#10) Penn State
[1:30] Virginia – (#20) North Carolina
[2:00] Tulane – (#17) Ole Miss
[4:15] (#19) Arizona State – (#23) BYU
[4:30] (#14) Iowa State – UNLV
[4:45] Fresno State – (#13) UCLA

Na koniec przypominamy, że mamy swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia.

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: