Skip to content

NCAA Raport #5

O 18 czeka nas kilka ciekawych spotkań. Przede wszystkim (#4) Florida Gators – (#21) Texas A&M Aggies czy  (#19) Virginia Tech Hokies – (#8) North Carolina Tar Heels. Dla nas jednak spotkaniem kolejki jest starcie w Dallas, tzw. Red River Showdown czyli pojedynek Texas Longhorns – Oklahoma Sooners. Zapraszamy!


#22 Texas Longhorns – Oklahoma Sooners

Longhorns podchodzą do meczu po niespodziewanej domowej porażce z TCU. Tym bardziej, że na 4 minuty przed końcem meczu Texas miał posiadanie. Jednak po fumble piłka trafiła do TCU i rywale “spalili” zegar, nie dając szansy na powrót.

Sooners rywalizacji konferencyjnych w tym sezonie jeszcze nie rozgrywali, natomiast przegrali dwa inne starcia – oba jednym posiadaniem. Katami dla podopiecznych Lincolna Rileya okazali się Kansas State i Iowa State. I – wydaje się – jest to póki co największa sensacja w tym sezonie.

Jedna z – jak prognozowano – nowych gwiazd Oklahomy Spencer Rattler w dwóch meczach rzucił do tej pory 6 podań na przyłożenie i 4 przechwyty. Po drugiej stronie boiska, kolegą po fachu będzie „stary” wyjadacz w NCAA Sam Ehlinger, który rzuca już od sezonu 2017. Do tej pory w karierze ma w statystykach 82 podania na przyłożenia i 24 przechwyty, ze średnią celnością na poziomie 63-65%. Kto w tej rywalizacji młodości z doświadczeniem okaże się lepszy?

W Oklahomie najwięcej jardów w tym sezonie złapali Austin Stogner oraz Charleston Rambo. Zresztą Rambo – po odejściach czterech czołowych skrzydłowych, w tym CeeDee Lamba – był przymierzany przed sezonem jako „jedynka” na swojej pozycji i jak widać presja mu niestraszna. Daje sobie świetnie radę. Mimo, że – jak wspominaliśmy – korpus WR został bardzo przewietrzony, a przy tym asystuje my  nowy rozgrywający.

W Texasie skrzydłowymi których warto obserwować są Joshua Moore, Brenden Schooler oraz Brennan Eagles.
Jednak bez wsparcia defensywy, trudno będzie im „wyciągnąć” zwycięstwo dla Oklahomy. Chociaż małe symptomy poprawy w tej formacji są, bo w przegranym starciu z TCU wyskakiwały nam z ekranu akcje skutkujące tackle for loss czy przechwytami.

Podsumowując, zapowiada się, że będzie to równe spotkanie. Gdzie zobaczymy wiele potencjalnych nowych gwiazd ligi NCAA i w przyszłości może też NFL. Warto się im przyglądać- start już za kilka minut.

Autor: Grzegorz Kowalski

Leave a Reply

%d bloggers like this: