Skip to content

NCAA Raport #6

Hitem weekendu w NCAA jest spotkanie Alabama Crimson Tide – Georgia Bulldogs. Dlaczego? Zapraszamy na zapowiedź!

(#2) Alabama Crimson Tide – (#3) Georgia Bulldogs
Mecz konferencji SEC
2:00 z soboty na niedziele
.

Z racji odwołania spotkania LSU-Florida (z racji COVID-19) mecz Georgia-Alabama jest niekwestionowanie najważniejszym w całej lidze.
Nie ma co się dziwić – mecz ekipy #2 z #3 to kaliber play-offs.
Alabama jest po ciężkim meczu z Ole Miss, starciu trenera głównego Crimson Tide Nicka Sabana, ze swoim byłym asystentem będącym na ławce trenerskiej Ole Miss Lanem Kiffinem (po meczu słyszeliśmy też, że pojawiły się pewnego rodzaju teorie spiskowe o tym, że Alabama straciła “sygnały” ze swoimi zawodnikami, przez co Ole Miss wyglądało tak dobrze). Teraz ekipa Sabana mierzy się  z innym jego ex asystentem Kirby Smartem.

W barwach Bamy wyróżnia się rozgrywający Mac Jones. Rzuca na poziomie prawie 80% celnych podań, w tym 8 razy na TD i raz rzucił przechwyt. Jeszcze lepsze cyferki “zabiera” mu kolega z ofensywy,  running back Najee Harris, który w tym sezonie ma już 10 przyłożeń biegowych i średnią ponad 6.7 jarda na bieg (Harris m.in. w ostatnim spotkaniu wybiegał ponad 200 jardów, na średniej 9 jardów na próbę i miał 5 przyłożeń, a więc trzeba przyznać, że był to występ rewelacyjny).

Natomiast Georgia to ekipa, która się rozpędza. Pierwszy mecz z Arkansas, mógł być nieco trudny dla fanów. Ale następnie pokonali Auburn Tigers w klasyku oraz wysoko rozstawione w tym sezonie Tennessee Volunteers. I wydaje się, że są w niezłej dyspozycji.

Rozgrywającym Georgii jest Stetson Bennett. Zresztą gra na rozegraniu w Georgii przychodzi niczym gra w kasynie. Jedyni się decydują iść do NFL, inni by wrócić do starej szkoły, a kolejni uciekają z Georgii. Przed sezonem pewnym punktem miał być transferowany z Wake Forest – Jamie Newman, ale ten ostatecznie zrezygnował na rzecz draftu NFL z kolejnego sezonu gry w NCAA. Nie zmienia to jednak jednego, postawa Bennetta będzie kluczowa dla wyniku spotkania.

I tutaj czas wspomnieć o jeszcze jednym wydarzeniu, które może mieć wpływ na spotkanie. Pojawienie się Nicka Sabana na ławce trenerskiej  Alabamy jest wątpliwe (chociaż wciąż możliwe), ponieważ ten uzyskał pozytywny wynik na Covid – 19.
A Saban to typ trenera, który nawet przy wysokim prowadzeniu  na kilka minut przed końcem meczu, jest w stanie wypunktować braki rywali czy złe krycie w swojej ekipie, by nie dać szansy rywalom na powrót. Przy dobrze dysponowanym przeciwniku to może być kluczowe.

Inne ciekawe spotkania: 

18:00

(#1) Clemson – Georgia Tech
Pittsburgh – (#13) Miami
(#15) Auburn – South Carolina
Kentucky – (#18) Tennessee

20:30

Louisville – (#4) Notre Dame

22:00

(#11) TexasA&M – Missisippi State

1:30

(#5) North Carolina – Floirda State

2:00

Boston College – (#23) Virginia Tech

Autor: Grzegorz Kowalski

Źródło grafiki: instagram @ alabamafbl

Leave a Reply

%d bloggers like this: