Skip to content

NFL Playoff Challenge #3

Drugi tydzień playoffów za nami, a to oznacza, że sytuacja w naszej lidze NFL Playoff Challenge robi się coraz ciekawsza. Porażka Baltimore Ravens zamieszała w całej stawce i mamy teraz wyraźnego faworyta.

Wielu graczy na całym świecie i w naszej lidze postawiło na zawodników Baltimore Ravens, jeśli nie od pierwszego tygodnia, to od drugiego. Tymczasem Ravens sprawili wszystkim psikusa i odpadli z Tennessee Titans, co znacząco wpłynęło na zabawę w Playoff Challenge. Cieszą się ci, którzy od początku stawiali na zawodników 49ers, Chiefs i Packers, bo śmiałków idących od pierwszego tygodnia w Titans (poza Derrickiem Henrym) się nie spodziewamy.

Dzięki temu przemieszaniu mamy też faworyta ligi NFLPolska. Jest nim zespół The Fundamentals, złożony w całości z zawodników Chiefs i 49ers. Jest on co prawda na trzecim miejscu w klasyfikacji, ale jako jedyny ma pełną drużynę bonusów (i to potrójnych). Jest to drużyna, która do samego końca walczyła w ubiegłym roku o zwycięstwo i wygląda na to, że powalczy również i tym razem.

Ekipa Vikings Varsav, będąca na miejscu drugim, jest w niewiele gorszej sytuacji, bowiem do trzeciej kolejki przystąpi z siedmioma potrójnymi (i jednym podwójnym) bonusami, lecz pochodzą one od wszystkich czterech drużyn, a nie zaledwie dwóch, stąd co najmniej dwa (jeśli przegrają Titans i 49ers, jeśli kto inny to więcej) odpadną w ostatniej kolejce.

Pełna klasyfikacja:

1. Seattle Picksix – 298 (2 potrójne bonusy/2 podwójne bonusy)

2. Vikings Varsav – 289 (7/1)

3. The Fundamentals – 262 (8/0)

4. Colgate2 – 258 (1/6)

5. matimce13 – 252 (3/3)

6. kuzbiorro – 243 (2/2)

7. bart3k – 242 (1/6)

8. kwiat07 – 238 (1/1)

9. xxjuliett – 237 (1/4)

10. rosiu36 – 224 (2/2)

Zapowiada nam się zacięta walka do samego końca. A co jeśli np. Titans wejdą do Super Bowl? Będzie jeszcze ciekawiej. Powodzenia!

Autor: Jakub Kazula

Leave a Reply

%d bloggers like this: