Skip to content

NFL Playoff Challenge powraca!

Rok temu wielu z was bawiło się wraz z nami w Playoff Challenge. Teraz powracamy z tą samą zabawą! 

Zasady zabawy są dokładnie takie jak rok temu – dlatego przypominamy tekst sprzed roku – https://nflpolska.com/nfl-playoff-challenge/?fbclid=IwAR1T7pZOj0HCs0nv7h7RHbM1QxPG7PcWXaDmrrLwaGGBNEvSIdvyNhUic6w

By zapisać się do zabawy należy wejść z kolei pod ten link – https://playoffchallenge.fantasy.nfl.com/group/406546?fbclid=IwAR1aFs4DdybdIKZwkPGsxDWcHUSZ7iXho0_jPQNg0DCcXy3FwaoCxRVzHyo

I wpisać hasło NFLPolska.

W tym tekście z kolei skupimy się na tym, jakie składy możecie (choć oczywiście nie musicie) ustawić.

Najprostsza droga do zwycięstwa to ustawienie składu z dwóch drużyn, które dojdą do Super Bowl. Łatwe przewidzieć, kto tam będzie prawda? No nie do końca, dlatego też w Playoff Challenge trzeba myśleć długofalowo. Teoretycznie w Super Bowl (według rozstawień) powinni zagrać Packers i Chiefs, którzy nie grają w pierwszym tygodniu. W takim układzie – gdybyście chcieli wytypować właśnie te drużyny do największego meczu sezonu – nie dostaniecie punktów w pierwszym tygodniu. Od drugiego dostaniecie jednak podwójne, a w samym Super Bowl – poczwórne. Jeśli wybierzecie tę teoretycznie najbardziej prawdopodobną opcję – to powstaną kolejne pytania. Mahomes czy Rodgers? Co na innych pozycjach? Podpowiadamy:

QB: Mahomes
RB: Aaron Jones
RB: Clyde Edwards-Helaire
WR: Davante Adams
WR: Tyreek Hill
TE: Travis Kelce
K: Harrison Butker
DEF: Chiefs

Zawsze możecie też postawić na dwie drużyny grające od pierwszego tygodnia, o których myślicie w kontekście wyboru. Naszym wyborem byliby w tej sytuacji Saints i Bills:

QB: Josh Allen
RB: Alvin Kamara
RB: Devin Singletary
WR: Stefon Diggs
WR: Michael Thomas
TE: Jared Cook
K: Will Lutz
DEF: Bills

Innym sposobem byłoby postawienie na drużyny, które w teorii nie powinny się liczyć, licząc na wielkie upsety (np. Bears kontra zdziesiątkowani koronawirusem Browns). Albo po prostu nie patrzenie na bonusy i wystawianie najlepszego możliwego składu tydzień w tydzień. Jeśli tak, również mamy dla was podpowiedź w pierwszym tygodniu:

QB: Allen

RB: Kamara
RB: Derrick Henry
WR: Diggs
WR: AJ Brown
TE: Mark Andrews
K: Justin Tucker
DEF: Bills

Najlepiej będzie jednak, jeśli sami przejrzycie składy i ustawicie je po swojemu. W końcu nikt za was naszej ligi nie wygra! Bawcie się dobrze i zapraszamy do gry!

Autor: Jakub Kazula

Leave a Reply

%d bloggers like this: