Skip to content

NFL Playoff Challenge #1

Lubicie grać w fantasy? Wiemy, że wielu z was tak, a najważniejsze rozstrzygnięcia sezonu są już za nami. Jednak NFL po raz kolejny organizuje swoją wersję fantazyjnej, playoffowej zabawy, a my znów zagramy razem z nimi!

O co chodzi w NFL Playoff Challenge? Zabawa nie różni się wiele od zwykłego fantasy. Wybieramy skład swojej drużyny na każdą kolejkę playoffów, choć do wyboru mamy oczywiście tylko graczy z ekip jeszcze grających o mistrzostwo. Oni zbierają nam punkty na takich samych zasadach jak zazwyczaj i tak aż do samego Super Bowl.

W zabawie playoffowej jest jedna, zasadnicza różnica. Im dłużej mamy zawodnika w swoim składzie, tym więcej punktów dla nas zdobywa. Jeśli pojawi się w naszym składzie dwa razy z rzędu to w drugim meczu dostaniemy jego podwójne punkty, w ewentualnym trzecim – potrójne, a w czwartym – poczwórne. Brzmi łatwo? Tak, jeśli jesteśmy pewni, że drużyna naszego zawodnika dotrze do Super Bowl. A tego chyba pewny nie jest nikt. Dodatkowe utrudnienie – jest bardzo duża szansa, że w Super Bowl zagrają dwie drużyny, które w pierwszej kolejce playoffów nie wystąpią, bo są wysoko rozstawione. Co wtedy? Wtedy, jeśli obstawiamy, że dana drużyna zagra w Super Bowl, możemy wystawić jej zawodników już w pierwszym tygodniu. Nie dostaniemy za nich punktów, ale od drugiego tygodnia wejdą od razu z podwójnym bonusem.

Przykład – wybieramy Lamara Jacksona. Baltimore Ravens w pierwszym tygodniu nie zagrają, ale Lamar jest już u nas w drużynie i następny tydzień (a swój pierwszy) zacznie już od podwójnego bonusu. Jeśli uważamy, że Ravens zagrają w Super Bowl (a pewnie wielu tak stawia), to sporo w ten sposób ryzykujemy, ale zysk w ostatnim tygodniu może być bardzo duży. Prawdopodobnie większy niż gdy postawimy w pierwszej kolejce na rozgrywającego drużyny, która ma duże szanse odpaść szybko.

Największy zysk byłby oczywiście wtedy, gdybyśmy postawili na zawodników drużyny grającej w wild card game, a drużyna ta doszłaby do Super Bowl. Z tym że taki rozwój wydarzeń przewidzieć jeszcze trudniej (w tym roku popularnym wyborem tego typu są zawodnicy New Orleans Saints).

Przejdźmy więc do taktyk, jakich można użyć w wyzwaniu playoffowym NFL:

  • taktyka “bez taktyki” – po prostu wybieramy co tydzień najlepszych zawodników, z najlepszymi matchupami, bez względu na bonusy;
  • all in – wybieramy dwie drużyny, które według nas dojdą do Super Bowl i tworzymy ekipę z ich najlepszych zawodników – jeśli obie dojdą do Super Bowl – jesteśmy faworytem każdej ligi, ale trafić taki zestaw nie jest łatwo – mało kto w tamtym sezonie obstawiał zestaw Patriots – Rams;
  • bezpieczne all in – robimy to samo, co wyżej, tylko z jedną drużyną, w końcu łatwiej trafić jednego uczestnika Super Bowl niż obydwu; wada tej taktyki – mamy słabszych zawodników (np. drugi najlepszy skrzydłowy danej drużyny zamiast jakiejś gwiazdy z innej) i punkty rozkładają się pomiędzy nich, raczej nie należy się spodziewać, że np. dwóch skrzydłowych z jednej drużyny zrobi po 30 punktów w meczu;
  • mieszanka wszystkiego – zwracamy uwagę na bonusy, ale nie gramy zawodnikami niegrającymi w pierwszym tygodniu i wybieramy ze wszystkich drużyn, a nie jednej lub dwóch;

Która taktyka jest najlepsza? Zależy od tego, jak potoczą się playoffy. Jeśli będą wygrywać faworyci to taktyka numer dwa, bo łatwiej będzie trafić poczwórny bonus. Gdyby jednak okazało się, że w Super Bowl zagrają Buffalo Bills i Philadelphia Eagles to cóż, pokażcie nam tego, który to przewidzi i ustawi tak składy w Playoff Challenge, od razu po Super Bowl zapytamy o numery lotto.

Co zrobić żeby dołączyć? Wejść w poniższy link –

https://playoffchallenge.fantasy.nfl.com/group/406546?fbclid=IwAR2ko1gvHi9_UntXa5Gk83PuLgAjjTse-YzsM3mpTEgdrMfBH2hWHL_IOK8 i zgłosić się do naszej grupy (hasło: NFLPolska). Zapraszamy!

Autor: Jakub Kazula

3 thoughts on “NFL Playoff Challenge #1 Leave a comment

Leave a Reply

%d