Skip to content

NFL Polska espresso #22

Za nami szósta niedziela z NFL. Jak co tydzień działo się bardzo dużo. Usiądźcie wygodnie w fotelach, zapnijcie pasy i ruszamy z 22 wydaniem NFL Polska espresso!

-Denver Broncos pokonują na wyjeździe 18:12 New England Patriots. Obaj rozgrywający prezentowali słaby poziom. Cam Newton oraz Drew Lock rzucili po dwa interception i nie zanotowali ani jednego przyłożenia. Od startu nieźle prezentowali się Broncos, ale było blisko, by wypuścili zwycięstwo w końcówce. Zdecydowanie w dowiezieniu zwycięstwa pomogła im nieudolność ofensywy Patriots.

PS. Ekipa z Bostonu jest po raz pierwszy od 2002 roku na minusie, z bilansem 2-3.

Adam Butler (łokieć) i Jermaine Eluemunor (kostka) z Patriots przedwcześnie zakończyli spotkanie. Natomiast po stronie Broncos urazu nabawili się Josh Watson (ścięgno podkolanowe), Dalton Risner (ramię) i Diontae Spencer (ramię).

-Detroit Lions wygrywają na wyjeździe 34:16 z Jacksonville Jaguars. Po stronie Lions świetne zawody rozegrał D’Andre Swift, który zapisał na swoim koncie 116 jardów i dwa przyłożenia.

Atlanta Falcons odnosi pierwsze zwycięstwo w sezonie pokonując 40:23 Minnesote Vikings. Falcons od początku spotkania narzucili swój rytm gry i na przerwę schodzili z prowadzeniem 20:0. Po przerwie znów dominowali i dowieźli zwycięstwo do ostatniego gwizdka (warto zauważyć znakomity mecz Matta Ryan’a (371yds, 4TD) i Julio Jones’a (137yds, 2TD)).

Falcons posiadają za dużo talentu, aby cały czas przegrywać. W dzisiejszym spotkaniu udowodnili, że mogą być groźni w wielu spotkaniach. No, chyba że to tylko efekt „nowej miotły”. Ale o tym przekonamy się za tydzień.

Mike Hughes z Vikings doznał kontuzji karku podczas spotkania.

Obie ekipy w chwili obecnej mają rekord 1-5.

-Chicago Bears z piątą wygraną w sezonie. Tym razem „Miśki” pokonały 23:16 Carolina Panthers.

Juston Burris z Panthers został wykluczony z meczu z powodu kontuzji żebra.

-Indianapolis Colts po zaciętym spotkaniu wyszarpuje zwycięstwo 31:27 nad Cincinnati Bengals. W mecz lepiej weszli Bengals, w pierwszej kwarcie prowadzili już 14:0. Na początku drugiej było jeszcze lepiej, prowadzili 24:0 i… ruszyła maszyna o nazwie Indianapolis Colts. Do przerwy przyjezdni zdobyli 21 punktów i zniwelowali stratę do trzech oczek. Po przerwie utrzymali dobry rytm i w czwartej kwarcie dokończyli dzieło zniszczenia zapewniając sobie czwartą wygraną w rozgrywkach.

Rookie Joe Burrow zakończył  spotkanie z 313 jardami, przyłożeniem biegowym i 1 INT. Natomiast jego starszy kolega z Colts Philip Rivers zapisał na swoim koncie 371 jardów, 3 przyłożenia podaniowe i jedno interception.

-Kolejne przełamanie nastąpiło w Nowym Jorku. Miejscowi Giants odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie pokonując 20:19 Washington Football Team. Na 36 sekund przed końcem spotkania drużyna z Waszyngtonu miała w swoich rękach 2-punktowe podwyższenie, jednak nie udało im się z niego skorzystać i ostatecznie przegrali spotkanie różnicą oczka. Po tym meczu obie ekipy mają rekord 1-5.

Kontuzji w spotkaniu doznali: Saahdiq Charles (kolano) i Antonio Gandy-Golden (ścięgno podkolanowe) po stronie Waszyngtonu, natomiast po stronie Giants Darnay Holmes (szyja) i C.J. Board (wstrząs mózgu).

-Baltimore Ravens wygrywają 30:28 z Philadelphia Eagles. Początek spotkania wskazywał na pogrom ze strony Ravens. Jednak ostatnia odsłona spotkania zapewniła nam wiele emocji. Eagles w czwartej kwarcie zdobyli 22 punkty i postraszyli faworyzowanych gości. Ostatecznie strata okazała się za duża do odrobienia i Ravens dopisali kolejną wygraną. QB Lamar Jackson wybiegał w tym meczu dla swojej drużyny 108 jardów i jedno przyłożenie.

-Pittsburgh Steelers przejechali się walcem po Cleveland Browns demolując ich 38:7. Od początku do końca byliśmy świadkami dominacji Steelers. Ekipa z Pittsburgha, po raz drugi w swojej historii, rozpoczyna sezon od bilansu 5-0.

Po stronie zwycięzców poważnego urazu nabawił się Devin Bush (zerwane więzadła).

-Co to był za mecz! Tennessee Titans pokonali po dogrywce 42:36 Houston Texans, a do tej części gry doprowadzili rzutem na taśmę zdobywając przyłożenie na cztery sekundy przed końcem regulaminowego czasu gry i następnie udanym podwyższeniem. W dogrywce przyłożenie na wagę zwycięstwa zdobył KING Derick Henry.

RB Titans zaliczył fenomenalny występ zdobywając 212 jardów i 2 przyłożenia dołem oraz 52 jardy górą. Świetnie dysponowany tego dnia był też m.in. QB Ryan Tannehill (364 jardy, 4TD,1INT). Ponadto swoje trzy grosze dorzucił Anthony Firkser (113 jardów, 1 przyłożenie). Po stronie Texans dobre zawody rozegrali Deshaun Watson (335 jardów i 4 przyłożenia) oraz Will Fuller (123yds, 1 TD).

Tym samym Titans odnieśli swoje setne zwycięstwo na Nissan Stadium i są wciąż niepokonani!

-Miami Dolphins bez problemu radzą sobie 24:0 z New York Jets. Ekipa z zielonej części Nowego Jorku dalej bez zwycięstwa i nie zapowiada się, aby miało się to zmienić w najbliższej przyszłości. Są po prostu fatalni. Natomiast Delfiny z meczu na mecz wyglądają coraz pewniej i lepiej. Bilans 3-3 napawa fanów z Miami dużym optymizmem przed kolejnymi spotkaniami.

Uwaga: Tua Tagovailoa zaliczył debiut. Co prawda rzucił tylko dwie piłki na 9 jardów, ale miało to i tak dla niego wielkie znaczenie nie tylko ze względu na pierwszy mecz w NFL. Bardzo urzekło mnie zdjęcie po spotkaniu. Jak dobrze wiecie 16 listopada 2019 roku Tua doznał poważnej kontuzji, która mogła potencjalnie zakończyć jego karierę. Brawo Tua!

-W meczu kolejki Green Bay Packers odnoszą pierwszą porażkę w sezonie ulegając 10:38 Tampie Bay Buccaneers. To nie był dzień Serowych. Dobrze naoliwiona maszyna się zatrzymała i coś się popsuło. Aaron Rodgers z zaledwie 160 jardami, bez przyłożenia, za to z dwoma przechwytami. Ani dołem, ani górą gra Packers się tego dnia „nie kleiła” się zupełnie. Po stronie Buccaneers o zwycięstwie zadecydowała głównie gra biegowa. Ronald Jones wybiegał 113 jardów i 2 przyłożenia. Do tego po TD górą zaliczyli Rob Gronkowski i Tyler Johnson.

Buccaneers odnoszą bardzo cenne zwycięstwo po dość nieoczekiwanej porażce z Chicago Bers. Ekipa z Tampy, z bilansem 4-2, w chwili obecnej plasuje się na pierwszym miejscu w swojej dywizji.

-San Francisco 49ers przełamuje dwumeczową niemoc pokonując 24:16 Los Angeles Rams. Ponownie w składzie ze zdrowym Jimmym Garoppolo gra ofensywna 49ers zaczęła funkcjonować jak trzeba. QB zanotował 268 jardów i 3 przyłożenia. Dostał ważne wsparcie od George’a Kittle’a (109yds,1TD) i Deebo Samuel’a (6 złapanych piłek na 66 jardów i jedno przyłożenie).

Wydaje się, że w ten sposób – przynajmniej w części – 49ers zamknęli usta krytykom i niedowiarkom. Przed spotkaniem eksperci telewizyjni nie dawali większych szans 49ers i prawie jednogłośnie typowali zwycięstwo Rams.