Skip to content

NFL SUPER BOWL: raport z konferencji #4

Dzisiaj mamy dzień imienia Antonio Browna. Zawodnik po raz drugi w swojej karierze zagra mecz w Super Bowl i to właśnie on był z tej okazji „protagonistą” kolejnego dnia w mediach. Zapraszamy na raport, który przygotował Kamil Kacperski.

KANSAS CITY CHIEFS

 Zanim jednak przejdziemy do Browna i Bucs, to rzućmy okiem na Chiefs. Obóz obecnych mistrzów jest dość spokojny i raczej nie ma w nich ekscytujących wątków. Kansas City od początku byli typowani na faworytów, przez sezon przejechali bez większych problemów, a od drużyny epatuje solidarność i granie dla siebie nawzajem.

Mahomesa nie wiadomo czemu już pytają o to, czy wyobraża sobie bycie GOAT-em. Chiefs na razie próbują po prostu wygrać drugi pierścień:

Celem jest wygranie tylu Super Bowli, ile się da. I bycie w tym meczu, co roku. Takiego jestem przekonania za każdym razem, gdy wchodzę na boisko. Zawsze myślę o tym, że jestem tutaj o to, żeby wygrywać.

Nie patrzymy aż tak daleko w przyszłość. Na razie skupiamy się na tym meczu, próbując wygrać drugiego Lombardiego i mieć kolejny pierścień. Ale tak, jeśli chodzi o koniec kariery, to fajnie jest mieć na dłoniach kilka pierścieni. Jak tak będzie, to będę szczęśliwy.

TAMPA BAY BUCCANEERS

I przechodzimy do dania głównego, czyli Antonio Browna. Ten był wypytywany o swoją przerwę od grania, o oskarżenia kierowane wobec niego i o to, czego się nauczył w trakcie  ostatniego roku:

Wszystko jest zależne od kontrolowania swoich emocji, ciała, psychiki. Nie pozwalania na to, by inni mieli wpływ na to co robisz i jak się czujesz. Nauczyć się tego, jak kontrolować swoje nastawienie do życia. Nie pozwolić na to, by emocje wzięły nade mną górę. Nawet jeżeli ktoś mi robi coś złego, to po prostu im wybaczać. Być pozytywnym. To jest to, czego się nauczyłem przez ostatni rok.

Tom Brady pochwalił swojego kolegę z zespołu. Nic dziwnego – w końcu to chyba legendarny QB jest głównym powodem, dla którego Brown ma w ogóle pracę w NFL:

Antonio i ja od razu złapaliśmy wspólny język. Ma ogromną miłość dla tego sportu. Jest perfekcjonistą jeśli chodzi o to, jak gra. Jak dba o swoje ciało. Ma niesamowite futbolowe IQ i niezwykłe umiejętności jako zawodnik. Moim zdaniem wykorzystał ostatnie 12 miesięcy do tego, żeby popracować nad sobą i się poprawić. Dla mnie, jako starszego zawodnika, najważniejsze jest zmaksymalizowanie potencjału ludzi, którzy mnie otaczają.

A my? Po raz kolejny widzimy się jutro.

Tekst i tłumaczenie opracował Kamil Kacperski

Wszystkie teksty  (felietony, relacje z konferencji, informacyjne) w jednym miejscu znajdziecie poniżej, zapraszamy!

NFL Super Bowl z NFLPOLSKA

Leave a Reply

%d