Skip to content

NFL SUPER BOWL: typy redakcji

O zbliżającym się Super Bowl napisaliśmy już na NFLPolska tak dużo, że więcej się już chyba nie dało (aczkolwiek spróbujemy za rok). Pozostał już więc tylko ostatni tekst, w którym zbieramy typy naszych redaktorów.

Karol Potaś:

Im dłużej myślę nad wynikiem, tym bardziej wydaje mi się, że Tom Brady (z pomocą defensywy) ogarnie temat i kolejne mistrzostwo. Znajdzie w tym meczu “swojego bohatera” i tym razem może nim być np. Scotty Miller. Wynik nie będzie jednak wysoki, gospodarze wygrają 30:23.

Grzegorz Kowalski:

Mahomes vs Brady to pojedynek na który czeka wielu. Ale przecież oni też są uzbrojeni i w obu ekipach mamy wielu świetnych odbierających. Przewiduje długą wymianę ciosów i wygraną Chiefs, z rolą kickera w roli głównej, na sam koniec meczu. Wynik: 38:35.

Jakub Kazula:

Ten mecz może być jednym z najlepszych Super Bowl w ostatnich latach. Najlepszy w historii Brady kontra przyszła legenda Mahomesa. Myślę, że w tym starciu wygra młodość i lepsza drużyna, którą są Chiefs. Może z tego jednak wyjść fantastyczne i wyrównane spotkanie. Wynik: 27:24 dla Chiefs

Kamil Kacperski:

Nie przepadam za przepowiadaniem wyników spotkań, ale jak wszyscy, to wszyscy! Mahomes idzie po pierścień numer dwa. Brady pokrzyżował mu już raz plany w AFC Championship, więc młody rozgrywający na pewno będzie się chciał zemścić na żyjącej legendzie NFL. Mecz będzie bardzo zacięty, do samego końca i nie spodziewam się, żeby jedna z drużyn absolutnie dominowała na boisku – stąd tak typuję bliski wynik. No chyba, że Tom Brady popełni tyle samo błędów, co w meczu z Packers. Wtedy możemy mieć do czynienia z masakrą, bo nie sądzę, by Chiefs nie wykorzystali takich sytuacji. Są na to zwyczajnie za dobrzy.  Wynik 31:28 dla Chiefs.

Piotr Zach:

Ja również nie przepadam za typowaniem, ale zawsze jakieś oczekiwania co do meczu się jednak ma. Uwielbiam Mahomesa, uwielbiam Brady’ego, więc w każdej sytuacji będę trochę (nie)pocieszony. Serce o te kilka uderzeń mocniej bije za Chiefs (hej, po coś wkładam jutro koszulkę Patricka!) i to oni wydają mi się bardziej prawdopodobni. Nie zdziwi mnie jednak, gdy w Tampie wszystko ‘kliknie’ i zagrają kapitalne spotkanie – w takim wypadku Kansas może tego defensywnie nie udźwignąć. Najciekawsze jest to, że krzywa progresu Buccaneers daje dużą szansę na taką sytuację. Skoro już muszę podać, to w pierwszej kolejności 34-24 dla Kansas, a w przypadku wygranej Bucs: 41-28.

Dariusz Grzybowski:

Będę trzymał się swoich przewidywań z naszych typów na sezon, w końcu udało mi się wytypować skład Super Bowl, a sam wtedy myślałem, że robię to trochę na wyrost. Uważam, że zobaczymy mecz pełen walki i emocje będą sięgały zenitu, ale ostatecznie to Patrick Mahomes i Chiefs obronią tytuł. Wynik 24:17 dla gospodarzy.

Michał Cichowski:

Mówi się “never bet against Brady” ale jak dla mnie sam udział Bucs w Super Bowl to już wynik na wyrost. Dziś w nocy wygrają Chiefs i dołączą do wąskiego grona zespołów, które sięgnęły po Lombardi Trophy rok po roku. 30:24.

Adrian Glejzer:

Moim zdaniem mecz sprowadzi się do tego, kto wygra rywalizację na “line of scrimmage”. Czy OL Chiefs, grając bez swoich gwiazd w tej formacji – Fishera i Schwartza – będzie w stanie powstrzymać utalentowany pass rush Buccaneers? Czy Chris Jones wywrze presję na Tomie Bradym, zmuszając go do podawania w biegu?

Stawianie przeciwko Brady’emu w playoffs jest bardzo ryzykowne, ale przed sezonem typowałem Kansas na zwycięzcę SB. I zdania nie zmieniam. Chiefs 31:27.

Miłosz Marek:

Potrafię sobie wyobrazić, że w tym meczu zdarzy się absolutnie wszystko. Większe rezerwy widzę jednak w zespole aktualnych mistrzów. Swój potencjał pokazali już raz w tym sezonie w Tampie i myślę, że z ofensywnym planem Andy’ego Reida możemy obejrzeć powtórkę. Jeśli linia ofensywna da tylko czas Patrickowi Mahomesowi, młody rozgrywający zdobędzie kolejne MVP w Super Bowl. Stawiam na Chiefs, 38:21.

Maciej Zając:

Obstawiam wygraną obrońców tytułu. I to nie aż tak małą. Mam przed tym meczem ogromne obawy, bo Chiefs potrafią bardzo wiele stracić na własne życzenie. Ale nie raz pokazali, że nie ma dla nich wyniku nie do uratowania. 34-24 dla Chiefs, wygrana więcej niż jednym posiadaniem i MVP dla Patricka. Go Chiefs!

Jakub Machowina:

Ponieważ Brady i Gronkowski mogą nie mieć następnej szansy, tak jak Bruce Arians. Tytuł dla Tampy byłby zwieńczeniem hollywoodzkiego sezonu tej drużyny i gotowym scenariuszem na film. Jeśli finał byłby rozgrywany, wzorem NBA, np. do 4 zwycięstw, to Kansas wygrywa zawsze i wszędzie. Tutaj mamy jednak tylko jeden mecz, dlatego wszystko może się zdarzyć. Obstawiam zatem 31-28 dla Tampy, MVP meczu Tom Brady.

Jakub Ciurkot

Czeka nas niesamowite starcie Brady vs Mahomes! To będzie pojedynek, który przejdzie do historii  i zostanie zapamiętany na lata – przynajmniej taką mam nadzieje. Moim zdaniem wygrają Chiefs, po dogrywce, 37:34. MVP Patrick Mahomes.

Wszystkie teksty  (felietony, relacje z konferencji, informacyjne) w jednym miejscu znajdziecie poniżej, zapraszamy!

NFL Super Bowl z NFLPOLSKA

Michał Cichowski View All

Z futbolem związany od 2012 roku. Zakochany w Seahawks - tych ze Seattle i tych z Gdyni (niestety już nieistniejących).
W ekipie NFLPolska (wcześniej pod nazwą FFP) od 2017. Kibicuje również innym drużynom ze Seattle (Mariners, Sounders, Kraken)

Leave a Reply

%d