Skip to content

NFL Wild Card Weekend: ciekawostki

Za nami w NFL Wild Card Weekend, który przyczynił się do kolejnego zestawu ciekawostek. Zapraszamy na tekst, który spisał i opracował Adrian Glejzer.

 • Ekipy Cleveland Browns i Buffalo Bills wygrały mecz playoffs po raz pierwszy od odpowiednio 26 i 25 lat, co było trzecią i czwartą najdłuższą aktywną serią w NFL. Detroit Lions czekają na playoffowe zwycięstwo 29 lat, a Cincinnati Bengals – 30.
 • 51-jardowe podanie Russella Wilsona zakończone przyłożeniem DK Metcalfa to drugie 50-jardowe przyłożenie w playoffs tego duetu w karierze – poprzednie miało miejsce rok temu. Jest wiele duetów rozgrywającego i skrzydłowego z dwoma takimi przyłożeniami, żaden duet nie ma ich trzech.
 • Cam Akers zdobył górą i dołem w sumie 176 jardów przeciwko Seahawks. To drugi najlepszy wynik zawodnika w playoffs w jego pierwszym sezonie w NFL. Timmy Smith zdobył 213 jardów w Super Bowl XXII dla Washington Redskins przeciwko Denver Broncos.
 • Tom Brady jest najstarszym rozgrywającym w historii NFL, który zdobył przyłożenie podaniem w rozgrywkach posezonowych. W sobotę miał 43 lata i 159 dni. Poprzedni rekordzista – George Blanda – miał 43 lata i 108 dni, kiedy zdobywał przyłożenie w meczu o mistrzostwo konferencji AFC w 1970 roku.
 • Dwóch rozgrywających wziętych w szóstej rundzie draftu lub później (wliczając tych, którzy nie zostali wybrani w drafcie) zdobyło 250 jardów górą i przyłożenie dołem w swoim pierwszym meczu w playoffs. Pierwszym był Tom Brady w 2001 roku, drugim – Taylor Heinicke grając przeciwko Brady’emu w sobotę.
 • 48-jardowe przyłożenie biegowe Lamara Jacksona to druga najdłuższa akcja dołem rozgrywającego zakończona przyłożeniem w historii playoffs. Rekordzistą jest Colin Kaepernick, który w 2012 roku miał 56-jardowe przyłożenie.
 • Lamar Jackson jako trzeci zawodnik ma na koncie statuetkę MVP i wygrany mecz playoffs w wieku 24 lat. Poprzednicy to Dan Marino i Patrick Mahomes.
 • John Harbaugh dzięki zwycięstwu nad Titans został samodzielnym rekordzistą w liczbie wygranych wyjazdowych spotkań w playoffs jako trener – było to jego ósme zwycięstwo.
 • Drew Brees jako szósty rozgrywający w historii osiągnął granicę 35 przyłożeń zdobytych górą. Przed nim znajdują się Tom Brady (75), Joe Montana (45), Brett Favre (44), Aaron Rodgers (40) i Peyton Manning (40).
 • New Orleans Saints pozwolili przeciwnikom na zaledwie 9 punktów i 239 zdobytych jardów. Oba te wyniki są najlepszymi wynikami defensywnymi w historii Saints w playoffs.
 • 28 punktów zdobytych w pierwszej kwarcie przez Cleveland Browns to najlepsza ofensywnie pierwsza kwarta w playoffs w ostatnich 50 latach.
 • Cleveland Browns zakończyli spotkanie z 48 punktami. To dopiero drugi raz, kiedy Browns zdobywają przynajmniej 40 punktów w meczu playoffs. Poprzedni miał miejsce w 1954 roku.
 • Ben Roethlisberger jako pierwszy zawodnik w historii playoffs zanotował 4 przyłożenia i 4 interception w jednym meczu. Jego 47 udanych podań to nowy rekord playoffs – do tej pory rekordem były 43 udane podania Toma Brady’ego w Super Bowl LI. 501 jardów, które zdobył górą to drugi najlepszy wynik w historii playoffs, ustępujący jedynie 505 jardom Toma Brady’ego w Super Bowl LII. W obu przypadkach, gdy rozgrywający zdobywał 500 jardów górą, jego drużyna przegrywała.

Autor: Adrian Glejzer

Źródło: twitter NFLResearch, twitter NFL_Stats oraz  nfl.com

Źródło grafiki w leadzie: twitter @ RamsNFL

Leave a Reply

%d bloggers like this: