Skip to content

NFLPolska ekspresso #2

W zeszłym tygodniu wystartowaliśmy z cotygodniowym podsumowaniem weekendu w cyklu NFLPolska ekspresso. Tym razem zapraszamy na przegląd drugiej kolejki, który przygotował Jakub Ciurkot!

TOP 3 momentum:

W Sunday Night Football byliśmy świadkami ciekawego pojedynku w Atlancie. Miejscowi Falcons podejmowali Philadelphię Eagles. Spotkanie było bardzo wyrównane, a do wyłonienia zwycięzcy musieliśmy czekać do ostatnich minut meczu.

Dokładnie do zagrania poniżej: piłka była na połowie Falcons, na zegarze pozostało 02:20 do końca starcia, czwarta próba i trzy jardy do kolejnej pierwszej próby. I wtedy Julio Jones popisał się 54 jardową akcją wagę zwycięstwa ekipy z Atlanty.

Pojedynek pomiędzy Houston Texans i Jacksonville Jaguars również trzymał fanów w napięciu. Na trzydzieści sekund przed zakończeniem czwartej kwarty D.J. Chark zdobył przyłożenie, a Jaguars brakowało zaledwie jednego punktu do dogrywki lub dwóch do zwycięstwa. Goście tego spotkania zdecydowali się na ryzykowne posunięcie, chcieli pójść za ciosem i zakończyć mecz przed dodatkową częścią gry. Finalnie zagranie okazało się brutalne w skutkach. Jaguars wykonali nieudane podwyższenie za dwa oczka i przegrali.

Ważnym wydarzeniem było pierwsze w historii przyłożenie Antonio Browna w barwach Patriots. I oczywiście, nie odwróciło to losów spotkania, nawet nie zadecydowało o zwycięstwie. Lecz to zagranie może okazać się dobrym, nowym początkiem jego kariery w Nowej Anglii. W debiucie przeciwko Dolphins złapał 4 piłki na 56 jardów i zdobył 6 punktów.

 

TOP 3 najciekawszych akcji:

  1. https://twitter.com/NBCSBears/status/1173379694626033664

To kopnięcie u jednych wywołało łzy radości, drugich wprawiło w osłupienie. Mowa oczywiście o udanym field goalu z 53 jardów kickera Chicago Bears Eddy’ego Pineiro. Kicker rodem ze stanu Floryda zapewnił Miśkom wygraną nad Denver Broncos.

W tej serii gier mieliśmy również fatalne zagrania kolegów Pineiro po fachu. Nowy kicker LA Chargers Ty Long spudłował dwa field goale (z 39 jardów i 41 jardów). Fatalnie od startu sezonu  prezentuje się też m.in. kicker Colts. Adam Vinatieri, który w spotkaniu z Titans spudłował dwa extra pointy.

Chwyt piłki Odella Beckhama Jr. jedną ręką był po prostu cudowny. Jeśli ktoś tego nie widział lub widział niewiele razy, warto zobaczyć zagranie jeszcze raz.

Długo zastanawiałem się nad numerem trzy, ponieważ kolejka obfitowała w wiele fantastycznych akcji, ale ostatecznie zdecydowałem się wybrać akcję ze spotkania Kansas City Chiefs z Oakland Raiders. Konkretnie moment, gdy Patrick Mahomes podaje piłkę na 44 jardy i przyłożenie do Demarcusa Robinsona. Mahomes kolejny raz potwierdził swoją piekielnie mocną dyspozycję. W samej drugiej kwarcie Chiefs zdobyli aż 28 punktów! Natomiast w całym spotkaniu Mahomes zanotował 443 jardy i 4 przyłożenia.

Wydarzenia:

– niestety podczas week 2 kontuzji doznało wielu kluczowych zawodników. Pierwszym z nich jest rozgrywający Pittsburgh Steelers. Ben Roethlisberger musi przejść operację łokcia i nie zagra w tym sezonie. Jego miejsce zajmie Mason Rudolph. Oprócz niego w odwodzie pozostaje również Devlin Hodges. Urazu kostki doznał również biegacz Steelers James Conner. Nie wiemy dokładnie na ile poważna jest to kontuzja, natomiast gdyby James nie był dostępny do gry, to jego miejsce zajmie najprawdopodobniej Jaylen Samuels.

– drugą bardzo ważną kontuzją tygodnia, szczególnie w kontekście najbliższej przyszłości Świętych, jest uraz Drew Breesa. Rozgrywający z Nowego Orleanu nabawił się urazu ręki rzucającej. Musi przejść operację i do gry powróci najwcześniej za około sześć tygodni. Jego miejsce na boisku do tego czasu zajmie Teddy Bridgewater.

– QB Cam Newton z Panthers podczas jednego ze spotkań preseason skręcił stopę. Jednak wszystko wyglądało na tyle dobrze, że stopa nie miała sprawiać problemu w fazie zasadniczej. Podczas spotkania z Tampa Bay Buccaneers Newtonowi zaczął jednak doskwierać ból, co przełożyło na jego niepewną grę. W konsekwencji tego wiemy już, że przeciwko Arizonie Cardinals jego miejsce zajmie Kylle Allen lub Will Grier.

– podczas MNF kontuzji nabawił się QB Jets Trevor Siemian. Doznał brutalnej kontuzji kostki (zerwał więzadła) i w tym sezonie już go nie zobaczymy. Jego miejsce zajmie Luke Falk.

Wydarzenie specjalne: wygrana Buccaneers z Panthers. Zespół Tampa Bay nie był faworytem. Sprawił miłą niespodziankę swoim kibicom pokonując w derbach dywizji 20:14 Pantery. Kursy u bukmacherów na ich zwycięstwo wahały się w okolicach 3.20 pkt.

Informacje z ostatnich godzin:

– starterem Giants od week 3 na rozegraniu będzie rookie Daniel Jones,

– zawodnik Dolphins, safety Minkah Fitzpatrick zameldował się w wyniku wymiany w Pittsburgh Steelers. Wraz z zawodnikiem do Steelers leci 4 runda 2020 roku oraz 6 runda 2021 roku. Natomiast do Dolphins wędruje 1 runda 2020 oraz 5 i 6 runda 2021,

– jak poinformował Dianny Russini z ESPN, dwie ekipy złożyły oferty za cornerbacka Jaguars Jalena Ramseya. Wszystko spowodowane jest tym, że zawodnik skonfliktował się z head couchem Dougiem Marrone i w związku z tym chce opuścić zespół z Jacksonville,

– również safety Jamal Adams może w najbliższym czasie zmienić pracodawcę. Po porażce z Cleveland Browns przestał obserwować swój klub w social mediach i już spekuluje się, że zainteresowani graczem mogą być Raiders, Chiefs oraz Eagles.

Autor: Jakub Ciurkot

 

Leave a Reply

%d bloggers like this: