Skip to content

NFLPolska ekspresso #4

Za nami czwarta kolejka sezonu zasadniczego. Byliśmy w niej świadkami wielu ciekawych spotkań oraz masy efektownych zagrań. Zapraszamy na podsumowanie tygodnia w kolejnej odsłonie cyklu espresso, którą przygotował Jakub Ciurkot.

TOP 3 momentum:

1.

Przed startem kolejki najciekawiej zapowiadało się starcie niepokonanych Bawołów z Buffalo podejmujących Patriotów z Bostonu. Wielu fanów intrygował fakt czy rozgrywający Bills Josh Allen zda maturę dojrzałości. I okazało się, że wynik był negatywny, rzucił aż trzy przechwyty. Jednak to nie on brał udział w akcji, która w dużej części dała zwycięstwo Patriots.

Mowa oczywiście o przyłożeniu Matthew Slatera. 34-latek, po zblokowaniu puntu Bills, zdobył sześć oczek dla ekipy z Bostonu. I finalnie w ten sposób w dywizji AFC Wschodniej pozostała już tylko jedna niepokonana drużyna.

2.

Zespół Tampa Bay Buccaneers zszokował świat. Na obiekcie Los Angeles Rams ekipa ze stanu Floryda zdobyła aż 55 punktów i odniosła cenną wygraną. Ich zwycięskie momentum trwało przez pierwsze 22 minuty. Po nich goście prowadzili już 21:0.

Warto wyróżnić – tak to nie żart – postawę Jameisa Winstona. Sternik ataku Buccs asystował przy podaniach na 385 jardów i 4 przyłożeniach, przy tylko jednym interception. Mimo porażki imponująco wygląda w statystykach zdobycz jardowa rozgrywającego Rams Jareda Goffa (517 pass yds), lecz przełożyło się to na tylko 2 przyłożenia i aż 3 interception.

3.

Kansas City Chiefs to jedna z trzech niepokonanych drużyn w lidze. Jednak Detroit Lions (którzy do niedzieli również byli bez porażki) łatwo skóry nie sprzedali i przed własną publicznością postawili gościom bardzo trudne warunki. Patrick Mahomes i spółka bardzo się męczyli. Ostatecznie udało im się wygrać po przyłożeniu na dwadzieścia sekund przed końcem starcia, którego autorem był biegacz Darrel Williams. Warto podkreślić, że running back Chiefs zdobył w tym meczu zaledwie 13 jardów, natomiast punktów już 14.

TOP 3 akcji:

1.

Skrzydłowy Buccaneers Mike Evans zaliczył 67-jardowy touchdown w wygranym spotkaniu nad Rams.  Dla zawodnika Tampy było to czwarte przyłożenie w tym sezonie.

2.

Kolejne zagranie, które zasługuje na wyróżnienie, również należy do starcia Rams z Buccaneers. Jameis Winston rzucił piłkę prosto w ręce defensora rywali, 26-letniego Marcusa Petersona i ten po przebiegnięciu 36 jardów zaliczył efektowne przyłożenie.

3.

Trzecie zagranie, które zdecydowałem się wybrać do TOP3, miało miejsce w Buffalo. W roli głównej rookie TE Dawson Knox. Młody Bawół pokazuje, że do NFL trafił nieprzypadkowo. W obecnych rozgrywkach złapał 8 piłek na 144 jardy i zdobył jedno przyłożenie.

 W rubryce „wydarzenia” na tapetę biorę kopaczy, którzy w dużym stopniu przyczynili się do zwycięstw swoich drużyn:

– Święci z Nowego Orleanu pokonali 12:10 Dallas Cowboys, a ich kicker Wil Lutz zdobył wszystkie dwanaście punktów (4xFG)

– Josh Lambo trafił field goala z 33 jardów w ostatniej akcji spotkania i dał Jacksonville Jaguars zwycięstwo 26:24 nad Denver Broncos

– Eddy Pineiro był jedną z wyróżniających się postaci podczas rywalizacji derbowej Miśków z Chicago z Wikinagami z Minnesoty. Kicker Bears zdobył aż 10 punktów (3xFG i 1xEP), a jego drużyna wygrała przed własną publicznością 16:6

– warto też wspomnieć o Joey’u Slye z Caroliny Panthers. Pantery dość niespodziewanie pokonały 16:10 w delegacji Houston Texans, a 23-letni Slye zdobył 10 oczek, trafiając trzykrotnie field goale oraz extra point.

 Informacje okołoboiskowe:

– Julio Jones z Atlanta Falcons został najszybszym graczem w historii, który zdobył 11 tysięcy jardów,

– LB Bradley Chubb z Denver Broncos wypadł do końca sezonu z powodu zerwania więzadeł krzyżowych,

– LB Vontaze Burfict z Oakland Raiders został zawieszony na 12 spotkań. Jest to  kara za brutalny atak na rywala w spotkaniu przeciwko Indianapolis Colts

– WR Larry Fitzgerald ze 1326 złapanymi piłkami na koncie został drugim pod tym względem w klasyfikacji wszechczasów NFL,

– Von Miller z Broncos zaliczył w niedzielę 100 sack w NFL.

Zdjęcie główne: instagram @ buccaneers

Autor: Jakub Ciurkot

Leave a Reply

%d