Skip to content

NFLPolska espresso #7

Siódmy tydzień rozgrywek za nami. Zapraszamy więc na nasz espresso przegląd, który przygotował Jakub Ciurkot. 

1. Spotkanie pomiędzy Buffalo Bills i Miami Dolphins okazało się bardziej emocjonujące niż mogłoby się wydawać. Przed meczem faworyt był tylko jeden (Bills). Jednak „tankujące” Delfiny powalczyły w tym spotkaniu, zespół z Miami zagrał niezłe zawody, a już szczególnie QB Ryan Fitzpatrick, który rzucił 282 jardy, 1 przyłożenie i tylko jedno interception.

A ta akcja… Fitzpatrick ma stalowe jaja.

Gospodarze strasznie się męczyli. Allen był bardzo nieskuteczny, nie mógł złapać właściwego rytmu. Na tablicy wyników w trzeciej kwarcie było 14:9 dla Dolphins, a na trybunach szok i niedowierzanie. Aż nadeszła ostatnia część gry. Nagle coś ruszyło. Allen poprowadził swoją drużynę do dwóch przyłożeń, a kropkę nad i postawił Micah Hyde, który zaliczył efektowny touchdown return, czym przypieczętował piąte zwycięstwo Bills w sezonie.

2.  19 sekund do końca, druga próba, jeden jard do przejścia i zaledwie trzy punkty straty drużyny atakującej. Mowa oczywiście o spotkaniu Los Angeles Chargers i Tennessee Titans. W decydującej akcji defensywa Titans nie dość, że zatrzymała rywali, to jeszcze piłkę przechwyciła, a Titans zaliczyli trzecią wygraną w sezonie.

3. Mecz niepokonanych San Francisco 49ers z tankującymi Washington Redskins w pewnych chwilach wyglądał komicznie. A to wszystko spowodowane było warunkami atmosferycznymi, dokładniej opadami deszczu. Zawodnicy nie potrafili złapać równowagi, ślizgali się, ale ostatecznie nawet takie okoliczności nie przeszkodziły dotychczas 49ers w wygraniu spotkania 9:0 i zaleczeniu szóstej kolejnej wygranej.


TOP 3 akcji:
1. Eric Ebron z Indianapolis Colts popisał się znakomitym przyłożeniem w wygranym przez swoją drużynę 30:23 spotkaniu z Houston Texans. TE Colts złapał piłkę jedną ręką w polu punktowym. Początkowo sędziowie unieważnili akcję, lecz po wideoweryfikacji uznali przyłożenie za prawidłowe.

2. Minnesota Vikings pokonała na wyjeździe 42:30 Detroit Lions. Adam Thielen z Vikings w całym spotkaniu załapał jedną piłkę na 25 jardów. Jedną, lecz na wagę przyłożenia. I to w jakim stylu.

Niestety po tej akcji skrzydłowy musiał opuścić boisko z powodu kontuzji ścięgna podkolanewego i nie powrócił już do meczu. Rezonans magnetyczny wykazał, że uraz nie jest poważny. Ale jego występ z Redskins w następnej kolejce jest wykluczony. Warto nadmienić, że Thielen nie opuścił żadnego spotkania od początku swojej kariery w NFL.


3. Cordarrelle Patterson z Chicago Bears w spotkaniu z New Orleans Saints zaliczył swój siódmy w karierze kickoff return touchdown. Po złapaniu piłki przebiegł z nią 102 jardy. Pomimo efektownego przyłożenia jego drużyna przegrała na Soldier Field ze Świętymi 25:36.

W rubryce wydarzenia na tapetę bierzemy najlepsze występy rozgrywających:
1. Aaron Rodgers w znakomitym stylu poprowadził Green Bay Packers do zwycięstwa 42:24 nad Oakland Raiders. Doświadczony rozgrywający zdobył tego dnia 429 jardów i 6 przyłożeń. Było to najlepsze spotkanie Rodgersa w sezonie. Dodatkowo jego występ został nagrodzony przez NFL, rozgrywający Packers został wybrany najlepszym ofensywnym graczem w konferencji AFC .

Tak po meczu w szatni cieszyli się gracze Packers.

2. Jacoby Brissett oraz jego Indianapolis Colts zaskakują fanów zza oceanu i nie tylko. Po zwycięstwie nad faworyzowanymi Kansas City Chiefs nadeszła pora na Houston Texans. Na Lucas Oil Stadium zebrało się 59 977 kibiców i nie żałowało długiego oczekiwania przed wejściem na stadion. Brissett zdobywając 326 jardów i 4 przyłożenia poprowadził Colts do wygranej 30:23. QB Colts dzięki bardzo dobremu występowi został wybrany najlepszym graczem ofensywnym w konferencji NFC.

3. Matthew Stafford może być zadowolony ze swojej formy, pomimo porażki Detroit Lions z Minnesotą Vikings 30:42. Quarterback klubu ze stanu Michigan zapisał w statystykach po tym meczu 364 jardy i 4 przyłożenia. Lions z bilansem 2-1-3 zajmują ostatnie miejsce w dywizji NFC North.

Warto dodać, że podczas tego spotkania wide receiver Marvin Jones z Lions zdobył aż cztery przyłożenia.

4. Minnesota Vikings z bilansem 5-2 zajmuje czwarte miejsce w konferencji NFC. I o ile przed własną publicznością Vikings są niepokonani, to – co do zasady – na wyjazdach szło im jak po grudzie. W tej kolejce było jednak inaczej. Wikingowie odnieśli zwycięstwo na Ford Field. A w dużej części za ten wynik odpowiedzialny był rozgrywający gości Kirk Cousins. 31-letni quarterback zdobył 337 jardy i 4 przyłożenia. Forma Kirka z meczu na mecz rośnie. A najważniejsza część sezonu wciąż przed nami.

Wyniki niedzielnych spotkań:

Monday Night Football:

Zdjęcie: facebook Buffalo Bills
Autor: Jakub Ciurkot

Leave a Reply

%d bloggers like this: