Skip to content

NFLPolska Raport #20

Zwolnienia, wymiany, informacja o przeniesieniu spotkania New Orleans Saints – Green Bay Packers w week 1, to tylko część  NFLPolska raport. Działo się bardzo, a najważniejsze wieści spisał duet Paweł Sałata i Jakub Ciurkot. Zapraszamy!

-QB Cam Newton zwolniony z New England Patriots. Były uczestnik Super Bowl spędził w Nowej Anglii jeden sezon, podczas którego rozegrał 15 spotkań zaliczając łącznie 20 przyłożeń i 10 interceptions. Tym samym rookie QB Mac Jones został pierwszym rozgrywającym New England Patriots.

-Rookie CB Shaun Wade w New England Patriots. W zamian Baltimore Ravens dostają siódmą rundę 2022 i piątą rundę 2023.

-QB Will Grier zwolniony z Carolina Panthers. 26-letni rozgrywający żegna się z klubem, który go wybrał w draftcie 2019 (100 pick). Dla Panter rozegrał zaledwie dwa oficjalne spotkania.

-WR Trinity Benson i szósta runda draftu 2023 lecą do Detroit Lions. W zamian Denver Broncos zyskują piątą i siódmą rundę 2022.

-RB J.K. Dobbins z Baltimore Ravens zerwał więzadło krzyżowe i oficjalnie zakończył sezon 2021/22.

-OL Yasir Durant nowym zawodnikiem New England Pantriots. Do Kansas City Chiefs wędruje siódma runda draftu 2022.

-Safety Harrison Smith przedłużył o cztery lata kontrakt z Minnesota Vikings. Zawodnik zarobi 64 miliony dolarów.

-CB Sidney Jones w Seattle Seahawks. 25-letni gracz powraca w dobrze mu znane strony, bowiem podczas gry w college’u występował w drużynie Washington Huskies.

-New York Giants wymieniają kickera Ryana Santoso do Carolina Panthers za siódmą rundę draftu.

-Shaq Lawson w New York Jets. W zamian do Houston Texans wędruje szósta runda draftu.

-Były pierwszorundowy pick C Billy Price w New York Giants. W zamian do Cincinnati Bengals leci DL BJ Hill.

-LT Sam Tevi z Indianapolis Colts opuści cały sezon 2021/22 z powodu zerwania więzadła krzyżowego.

 

-Punter Jordan Berry zwolniony z Pittsburgh Steelers. 30-letni zawodnik występował w Steelers od 2015 roku.

-OL Matt Pryor i siódma runda draftu lecą do Indianapolis Colts. W zamian Philadelphia Eagles otrzymuje szóstą rundę draftu.

Przed weekendem New Orleans Saints poinformowali w oficjalnym komunikacie, że po konsultacjach z władzami miasta, gubernatorem stanu Louisiana i ekspertami z dziedziny meteorologii zdecydowano, że planowany mecz preseasonowy z Arizona Cardinals został anulowany z troski o bezpieczeństwo kibiców i pracowników klubu. Decyzja podyktowana była niebezpieczeństwem jakie stwarzał szalejący południowego wybrzeża Stanów Zjednoczonych huragan Ida.

Jak się okazuje, sytuacja jest na tyle niepewna, a skutki huraganu są na tyle trudne do oszacowania i naprawienia, że Saints prawdopodobnie przez pierwszy miesiąc sezonu zasadniczego stacjonować będą w Dallas, gdzie obecnie przeniesione zostały przedsezonowe treningi drużyny.

Już wiemy też, że w week 1 Saints zagrają domowy mecz na obiekcie Jaguars.

Pozostając jeszcze chwilę przy Nowym Orleanie – miasto ma nowego króla. Sean Payton po wnikliwej obserwacji Taysoma Hilla i Jameisa Winstona zadecydował, że to ten drugi zostanie starterem na pozycji QB. HC ocenił, że jest bardzo zadowolony z postawy obu zawodników i dziękował im za profesjonalne podejście do rywalizacji, dodając że czuje się bardzo pewnie mając taki zespół w “QB room”. Na pytania dziennikarzy o przegranego w tym wyścigu, odpowiedział: “Mam bardzo jasną wizję w jaki sposób Taysom Hill pomoże nam w tym roku”.

-LT David Bakhtiari z Green Bay Packers nie zagra do siódmego tygodnia rozgrywek.

-Podobna sytuacja spotkała jednego z najlepszych CB ligi Stephona Gilmore.

Autorzy:  Jakub Ciurkot i Paweł Sałata

*

Na koniec przypominamy, że mamy swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia.

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d