Skip to content

Panthers Wrocław chcą wrócić na ścieżkę zwycięstw wśród swoich fanów we Wrocławiu

W niedzielę Panthers Wrocław podejmują Stuttgart Surge, którzy zamierzają zrewanżować się wrocławianom za porażkę z drugiej kolejki European League of Football. Bilans punktowy Panthers sprawia, że awans do fazy play-off bardzo się oddalił, ale wrocławianie nie zamierzają się poddawać i stale wzmacniają swój zespół.

Pantery chcą zwycięstwa

To już półmetek sezonu European League of Football. Reprezentanci Polski w europejskich rozgrywkach przekonali się na własnej skórze, jak silna i wyrównana jest ich stawka. Po dwóch zwycięstwach na inaugurację, teraz Panthers Wrocław będą chcieli przerwać czarną serię czterech kolejnych spotkań zakończonych porażkami.

Wrocławianie mogą mówić o sporym pechu – ich skład podlega nieustannym rotacjom z powodu kontuzji oraz prób jego ulepszania, a o dwóch z ostatnich czterech porażek zadecydowały dogrywki. Bilans punktowy wrocławskiego zespołu sprawia, że zajęcie miejsca w tabeli, które premiowane jest awansem do fazy play-off będzie zadaniem arcytrudnym, ale mimo to Panthers zapowiadają walkę o jak najlepsze rezultaty do samego końca.

W ostatnich spotkaniach kolejny raz pokazaliśmy, że z jednej strony poziom naszej gry nie odbiega od większości zespołów w lidze, ale z drugiej strony brakuje w niej stabilizacji i powtarzalności. Potrafimy mocno wejść w mecz, ale nie kończymy go w takim samym stylu – brakuje spokoju i wykończenia akcji. To nas jednak nie zniechęca, stale pracujemy nad poprawą naszej skuteczności oraz wzmacniamy zespół nowymi zawodnikami, o czym nasi rywale przekonają się już w niedzielę. Do naszego składu dołączył m.in. potężny nowozelandzki liniowy z przeszłością w pierwszej dywizji NCAA i CFL, a sztab trenerski wzmocnił znany już kibicom Jeff Jagodziński – zapowiada Jakub Głogowski, general manager Panthers.

Najbliższą i najlepszą okazją, na dopisanie do swojego konta kolejnego zwycięstwa, będzie domowe spotkanie z rozdrażnionymi Stuttgart Surge. W meczu drugiej kolejki Panthers ograli rywali zza Odry, na ich własnym terenie, 28:25. Warto zaznaczyć, że w ostatni weekend drużyna ze Stuttgartu była bardzo blisko pokonania Frankfurt Galaxy – zeszłorocznych mistrzów Europy oraz podobnie jak Panthers – zmieniła niedawno rozgrywającego, co okazało się zdecydowanie zmianą na plus. Przebieg dotychczasowych spotkań w wykonaniu obu zespołów nie pozostawia wątpliwości – w niedzielnym pojedynku na Stadionie Olimpijskim może wydarzyć się wszystko.

 Chcemy ponownie pokazać kibicom, że Panthers to drużyna z wielkim charakterem. Ostatnie spotkania zdecydowanie nie poszły po naszej myśli, ale nie poddajemy się i nadal walczymy o jak najlepsze rezultaty. Nasz sztab szkoleniowy i zawodnicy ciężko pracują, aby w niedzielę w wielkim stylu powrócić na zwycięskie tory – mówi Michał Latoś, prezes wrocławian.

Więcej o Surge przeczytacie w tekście poniżej:

Stuttgart Surge, historia nieoczywista

 Gdzie oglądać mecz Panthers Wrocław – Stuttgart Surge?

Bilety na mecz Panthers Wrocław ze Stuttgart Surge można kupić już teraz w serwisie Ticketmaster, a także w kasach w dniu meczu. Ci, którzy nie będą mogli pojawić się 17 lipca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu osobiście, mają możliwość śledzenia spotkania na żywo od godz. 15.00 na antenie Polsat Sport News.

*

Na koniec przypominamy, że mamy swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia.

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d