Skip to content

Panthers Wrocław kompletują skład na sezon 2022

Wrocławski klub futbolu amerykańskiego jest bardzo aktywny w trwającym oknie transferowym i przedstawił listę kolejnych graczy, którzy w sezonie 2022 wybiegną na europejskie boiska w barwach Panthers Wrocław. Kibice mają powody do zadowolenia – zobaczą nie tylko swoich ulubieńców, ale też kilka nowych twarzy, które mogą znacząco przyczynić się do zwycięstwa w nadchodzących rozgrywkach.

Na wstępie przypominamy i zachęcamy do nadrobienia zaległości na naszej grupie FANI NFLPOLSKA, gdzie czeka na was ponad godzinny stream z prezesem Panthers – Michałem Latosiem.

Bez zmian w podstawowym składzie

Po udanym występie w European League of Football, w którym Panthers Wrocław dotarli aż do półfinału, władze wrocławskiego klubu postanowiły nie zmieniać tego, co działa i postarać się o przedłużenie kontraktów najważniejszych graczy. W ostatnich dniach ogłoszono, że w kolejnym sezonie w barwach Panthers ponownie zobaczymy Kavontae Turpina – szybkiego skrzydłowego, który dzięki skutecznym i efektownym występom w ELF błyskawicznie zdobył sympatię kibiców, choć do drużyny dołączył w połowie sezonu.

Grę dla Panthers Wrocław kontynuować będzie także William Lloyd – potężny linebacker i jeden z niekwestionowanych liderów drużyny, który ma na koncie występ w All Star Game w Reprezentacji USA. W sezonie 2021 zanotował aż 105 powaleń przeciwnika. We Wrocławiu na dłużej zostaje również Karlis Brauns – mierzący rekordowe 1,97 cm wzrostu łotewski obrońca, występujący wcześniej m.in. w Niemczech i Finlandii.

Powyższa trójka dołącza do graczy, którzy już wcześniej potwierdzili przedłużenie kontraktów – Dariusa Robinsona, Murillo Silvy, Gorana Zeca i Phileasa Pasqualiniego.

Nowe twarze na kluczowych pozycjach

Skład Panthers Wrocław na sezon 2022 wzmocni także czterech nowych zawodników, którzy za kilka miesięcy zadebiutują w rozgrywkach European League of Football. Pierwszym z nich jest Semmie Radji – pochodzący z Finlandii defensywny liniowy, który w kraju został okrzyknięty najlepszym zawodnikiem na swojej pozycji w 2021 roku. Radji mierzy aż 194 cm wzrostu i jest porażająco skuteczny (najwięcej powaleń rozgrywającego w lidze), a od 2013 stanowi też jeden z filarów reprezentacji Holandii.

Drugim, kluczowym nabytkiem i wielką nadzieją Panthers Wrocław jest amerykański rozgrywający Justice Hansen, który ma na koncie m.in. występy w Oklahoma Sooners i Arkansas State, gdzie rzucił ponad 10 000 jardów i został wybrany zawodnikiem silnej konferencji Sun Belt. Hansen to tzw. „dual threat” QB, czyli rozgrywający, który nie tylko potrafi mocno i celnie podać, ale też w kluczowych momentach pobiec z piłką, by zdobyć cenne jardy.

Trzeci to reprezentant Francji Thomas Fileccia, który dołącza do linii ofensywnej Panthers.

A czwarty, to defensive back z Niemiec – Lars Steffen.

Wzmocnienia także w sztabie trenerskim

Interesująco zapowiada się również skład sekcji trenerskiej Panthers Wrocław. Na stanowisku pierwszego trenera niespodzianek nie będzie – drużynę ponownie poprowadzi zdobywca tytułu Trenera Roku portalu The Podyum, Jakub Samel. Na ławce trenerskiej zasiądzie także wywodzący się z NFL Tony Simmons, który prowadził do tej pory drużyny na 5 kontynentach i odpowiadał za różnorodne formacje, od ataku po obronę.

Silnym wzmocnieniem sztabu będzie również bohater najnowszego transferu wrocławian – Dave Linkins. To trener z ponad 40-letnim doświadczeniem, który ma na swoim koncie m.in. trzykrotne trofeum Eurobowl i aż osiem tytułów Mistrza Niemiec. Jego dotychczasowym domem był klub Braunschweig Lions, z którym odnosił sukcesy za zachodnią granicą. We wrocławskim klubie Linkins będzie odpowiedzialny za koordynację formacji defensywnej.

Źródło grafiki i tekst: materiał prasowy Panthers Wrocław 

*

Mamy też swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia. 

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d