Skip to content

Panthers Wrocław rozpoczynają walkę o tytuł ELF

Najsilniejsze drużyny futbolu amerykańskiego w Europie wracają do rywalizacji, a wśród nich również reprezentanci Polski. Panthers Wrocław zainaugurują tegoroczny sezon już w najbliższą niedzielę (5 czerwca) domowym pojedynkiem z niemieckimi Leipzig Kings na Stadionie Olimpijskim. Wymagający terminarz European League of Football sprawia, że w tym roku każdy mecz może mieć decydujący wpływ na awans do fazy play-off.

Na wstępie przypominamy i zapraszamy do ekskluzywnego wywiadu z prezesem Panthers Michałem Latosiem.

Rusza sezon ligi europejskiej

Barcelona, Wiedeń, Innsbruck, Berlin, Kolonia, Hamburg, Frankfurt, Düsseldorf, Stuttgart, Lipsk, Stambuł i oczywiście Wrocław. Kolejny sezon rozgrywek European League of Football startuje już w ten weekend, a stawka tegorocznej rywalizacji wygląda imponująco – do ligi dołączyły cztery kolejne drużyny, a w następnych latach ma być ich dwa razy więcej. Dla wrocławskich Panthers jedno pozostaje jednak niezmienne – gra o zdobycie tytułu mistrzowskiego.

W poprzednim sezonie wrocławianie dali się poznać jako jedna z najsilniejszych ekip na europejskim podwórku. Panthers wygrali 6 z 10 spotkań rundy zasadniczej, dzięki czemu awansowali do półfinału rozgrywek, a w bezpośredniej walce o wielki finał minimalnie ulegli ekipie Hamburg Sea Devils. Przed tegorocznym sezonem w drużynie doszło do znacznych wzmocnień, które – jak zapewniają przedstawiciele klubu – mają ponownie pozwolić Panthers na włączenie się do walki o najważniejsze futbolowe trofeum na Starym Kontynencie.

Wrocławski mecz otwarcia

Pierwszym przystankiem Panthers Wrocław w drodze do fazy pucharowej rozgrywek będzie starcie z Leipzig Kings – ekipą, którą wrocławianie w ubiegłym roku dwukrotnie odprawili z kwitkiem, choć z pewnością nie można powiedzieć, że zwycięstwa z drużyną z Lipska przyszły im łatwo. Panthers zdają sobie sprawę, że niemiecki zespół również dokonał dużych wzmocnień, a ich najniebezpieczniejszą stroną ponownie może okazać się gra podaniowa.

Przed każdym spotkaniem nie tylko analizujemy ustawienia taktyczne, ale również personel przeciwnika. Lipsk bardzo mocno wzmocnił przed tym sezonem swoją defensywę, sprowadzając zawodników o imponującym doświadczeniu. W ofensywie Kings nadal dysponują mocnym korpusem skrzydłowych i bardzo dobrym rozgrywającym, który przyleciał do Europy bezpośrednio po zakończeniu kariery uniwersyteckiej. My jednak jak zawsze podchodzimy do meczu z bojowym nastawieniem i zamierzamy udowodnić na boisku, że jesteśmy czołową drużyną w Europie – zapowiada Jakub Samel, trener główny Panthers Wrocław.

Ligową przerwę solidnie przepracowali również Panthers, wzmacniając swój zespół na każdym możliwym polu – zarówno biorąc pod uwagę roster, jak i sztab szkoleniowy. Największa zmiana na boisku będzie widoczna na pozycji rozgrywającego – ofensywę wrocławian poprowadzi w tym roku Justice Hansen, który jako jedyny quarterback w ligowej stawce ma na koncie grę na najwyższym szczeblu uniwersyteckim w Stanach Zjednoczonych. Co ciekawe, Hansen w przeszłości był również testowany przez kluby z NFL – Cleveland Browns i Los Angeles Chargers. Choć w poprzednim sezonie Panthers przodowali w ligowych statystykach dotyczących gry podaniowej, to ich nowy rozgrywający ma przenieść ją na jeszcze wyższy poziom, a także zapewnić większą wszechstronność ofensywie.

W roli trenera głównego Panthers niezmiennie zobaczymy Jakuba Samela, który w tym roku został otoczony wyjątkowo doświadczonym i szerokim sztabem szkoleniowym. Merytorycznym wsparciem dla head coacha wrocławskiej drużyny będzie gwiazda najwyższego sportowego formatu – Gary Kubiak, były trener główny m.in. Denver Broncos, z którymi jeszcze sześć lat temu wznosił trofeum za zwycięstwo w Super Bowl!

Mierzymy wysoko, naszym celem jak zawsze będzie walka o Mistrzostwo Europy. Jesteśmy pewni, że również nasi przeciwnicy będą silniejsi niż przed rokiem – Leipzig Kings to bardzo mocna ekipa, o czym mogliśmy przekonać się już dwukrotnie w poprzednim sezonie. Nasz sztab szkoleniowy dokładnie jednak przeanalizował możliwości rywali i śmiało mogę stwierdzić, że jesteśmy świetnie przygotowani do tego spotkania. To będzie starcie na najwyższym europejskim poziomie, więc na kibiców czeka potężna dawka sportowych emocji – przekonuje Michał Latoś, prezes zarządu Panthers Wrocław.

Gdzie oglądać mecz?

Spotkanie Panthers Wrocław z Leipzig Kings odbędzie się w najbliższą niedzielę (5 czerwca) o godz. 15.00 na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Bilety na wydarzenie można nabyć już teraz w serwisie Ticketmaster, a także w kasach w dniu meczu. Ci, którzy nie mają możliwości, aby osobiście odwiedzić Stadion Olimpijski we Wrocławiu, mogą oglądać spotkanie na żywo od godz. 15.00 na antenie Polsat Sport News.

Materiał prasowy Panthers Wrocław

Zdjęcia Łukasz Skwiot

*

Na koniec przypominamy, że mamy swoją, dedykowaną grupę na facebooku. Zapraszamy do dołączenia.

https://www.facebook.com/groups/464888500937826/

Leave a Reply

%d bloggers like this: