Skip to content

Tour de Polska #33

Za nami emocjonujący weekend pełen futbolowych emocji. W najwyższej klasie rozgrywkowej obejrzeliśmy tylko jeden mecz, ale za to z wielkimi emocjami. W PFL2  terminarz był napięty, bo odbyły się trzy starcia. Zapraszamy do lektury podsumowania przygotowanego przez Darka Grzybowskiego.

PFL

Lowlanders Białystok – Silesia Rebels Katowice

W Białymstoku odbył się bardzo ważny mecz w kontekście końcowego układu tabeli. Gospodarze wyszli zmotywowani na to spotkanie, ale nie inaczej było w przypadku Rebels. Pierwsi piłkę mieli goście i od razu udało im się zdobyć punkty. Z dobrej strony pokazała się ich linia ofensywna i David James wbiegł w pole punktowe. Oliwier Ociepka dołożył jeden punkt i było 7:0 dla przyjezdnych.

Białostoczanie odpowiedzieli od razu, Nick Rooney ładnie dostrzegł Krzysztofa Czaplejewicza i dzięki kopnięciu Aarona Jonesa było 7:7. O tym, że nie będzie to nudne spotkanie przekonaliśmy się w kolejnym posiadaniu Rebels, kiedy to David James podał do Dawida Kaczora, który ponownie dał prowadzenie swojej drużynie. Noel Graf z Lowlanders zablokował jednak podwyższenie i było 13:7.

Punktowanie w drugiej  kwarcie rozpoczęli gospodarze, a konkretnie Rafał Królewski obsłużony przez Nicka Rooneya. Jones nie trafił kopnięcia i było 13:13. Ten sam zawodnik pozwolił Ludziom z Nizin zdobyć pierwsze prowadzenie w tym meczu, po odzyskaniu fumble Rooney ponownie dostrzegł swojego skrzydłowego, a ten wykończył piękny rajd przyłożeniem. Kolejny raz jednak nie udało się podwyższyć i było 19:13.

Gospodarze byli w idealnej sytuacji, żeby zwiększyć przewagę bo to oni mieli pierwsze posiadanie, ale zmuszeni zostali przez defense przyjezdnych do punta. David James wykorzystał daną jego offense szansę i sam wbiegł w pole punktowe z fubolówką. Oliwier Ociepka pełnie umieścił piłkę między słupami i Rebels prowadzili 20:19. Będący w gazie goście przechwycili podanie Nicka Rooney i ponownie stanęli przed szansą na zdobycie punktów. Trzeci touchdown zaliczył James, a Ociepka dał dodatkowe „oczko” – 27:19 Rebelianci.

Lowlanders w czwartej kwarcie rozpoczęli odrabianie strat. Przyłożenie zdobył Eryk Mąkowski po podaniu Rooneya, a „za dwa” podwyższył Aaron Jones. Gospodarze popisali się akcją typu „sweep” podobną do tej, którą lubi grać Patrick Mahomes z Jasonem Kelce. Nie był to jednak ostatni popis Ludzi z Nizin tego popołudnia. Po dobrej grze defensywy i kilku flagach dla Rebels, to właśnie Nick Rooney i spółka ponownie doszli do głosu. Sposób w jaki zdobyli zwycięskie przyłożenie jest naprawdę szczególny i warto na niego spojrzeć:

Jeżeli interesuję Was szerszy widok, to polecamy odwiedzić ten link.

Aaron Jones ustalił wynik spotkania celnym kopnięciem na 34:27.

MVP wybrano Rafała Królewskiego, a MVP XXL Konrada Orzechowskiego.

Skrót meczu:

Tabela PFL po Week 8:

W tym tygodniu poznaliśmy miejsce rozegrania Polish Bowl XVII, podobnie jak przed rokiem finał odbędzie się na stadionie w Ząbkach.

PFL2

Wataha Zielona Góra – Armia Poznań

W Zielonej Górze odbyło się starcie ważne dla końcowego układu tabeli. Rozpędzona Armia zmierzyła się z borykającą się z problemami kadrowymi Watahą. Ku zaskoczeniu kibiców, to gospodarze otworzyli wynik, a konkretnie Maciej Piątak po ładnym biegu. Tę kwartę wygrali jednak goście, po siedemdziesięciojardowej akcji podaniowej Witolda Gajewskiego do Charlesa Arnolda. Dwa „oczka” dołożył Piotr Graczyk i było 8:6.

Kolejna część gry była pechowa dla gospodarzy. Wypuścili oni piłkę w swoim endzone, a nakryli ją przyjezdni. Dodatkowe dwa punkty dał Arnold i było 16:6. Jeszcze przed przerwą było 23:6, dzięki biegowi Tomka Gajewskiego i kopnięciu Wojciecha Szymańskiego.

Trzecia kwarta to kolejne punkty biegacza Armii i prowadzenie 29:6. Do końca meczu poznaniacy nie zdołali już umieścić piłki w endzone, a jeszcze jedno przyłożenie, niejako na otarcie łez zaliczył Maciej Piątak. Zeszłoroczni mistrzowie świętowali, więc wygraną 29:12.

MVP wybrano Piotra Graczyka.

Olsztyn Lakers – Białe Lwy Gdańsk

Zeszłoroczni półfinaliści z Gdańska są cieniem tamtej drużyny. Kontuzje i zmiana pokoleniowa nie oszczędzają Białych Lwów, podobnie jak zrobili to Olsztyn Lakers. Pierwsza kwarta przyniosła aż trzy przyłożenia i każde z nich zakończone podwyższeniem za dwa punkty. Najpierw biegiem popisał się Kamil Zboch, a dwa „oczka” dodał Łukasz Markowski. Następnie to sam Markowski zaliczył touchdown, przewagę do 16:0 zwiększył Alonso Brock. Wynik tej części gry na 24:0 ustalił Zboch, który najpierw wbiegł w endzone, a potem sam dołożył kolejne punkty.

Następnie gospodarze jak w zegarku dokładali po jednym przyłożeniu co kwartę. Alonso Brock zaliczył touchdown w drugiej i czwartej (przy pierwszym z nich odpowiadał też za podwyższenie), a w trzeciej podał on do Dawida Rutkowskiego, co również zakończyło się touchdownem. Lakers pokonali Białe Lwy 44:0.

MVP wybrano Kamila Zbocha.

Hammers Łaziska Górne – Wieliczka Dragons

Wierzycie w przypadki? Nie? To jak wytłumaczyć fakt, że ostatnie spotkanie tej kolejki PFL2 zakończyło się takim samym wynikiem, jak starcie Lakers – Białe Lwy? Podobnie jak w Olsztynie, tak samo w Łaziskach Górnych w pierwszej kwarcie oglądaliśmy trzy przyłożenia. Pierwsze z nich zdobył Mateusz Poneta, drugie Maxim Kistkin, a trzecie Jakub Kapuściński. Dwa „oczka” dodał Borys Staniewski i było 20:0.

W drugiej części gry ponownie punktował Poneta, a podwyższył Filip Ciborowski. Ten sam zawodnik zaliczył też kolejny touchdown, a dwa punkty dodał Matt Meyer. Wynik spotkania na 44:0 ustalił Marcin Czyż, na spółkę z Meyerem.

MVP wybrano Emilię Gzowską.

Tabela PFL2 po Week 8:

ELF

Panthers Wrocław

Już w tę niedzielę odbędzie się pierwsze spotkanie Panthers Wrocław w European League of Football i z tej okazji zapraszamy do lektury wywiadu z Prezesem Panter  – Michałem Latosiem, pod tym linkiem.

News flash

Jeżeli nie będziecie akurat we Wrocławiu albo śledząc mecz Panthers na Polsat Sport News, to warto zainteresować się wydarzeniami w Sieradzu. Najmłodszy klub na futbolowej mapie Polski – Warriors Sieradz, organizują „Dzień sportów nietypowych”. W planach jest turniej futbolu flagowego z udziałem Armady Szczecin, Wilków Łódzkich, Wombatów Warszawa oraz gospodarzy z Sieradza. Dodatkowo pokazy futbolu amerykańskiego, australijskiego, baseballu oraz rugby.

Na koniec jak zawsze zapraszamy do obejrzenia materiału „Okiem Zebry” od PSSFA!