Skip to content

POWER RANKING #8

Ósma odsłona Power Rankingu oznacza, że zbliżamy się do połowy sezonu, czyli ranking nam się już trochę krystalizuje. Jednak czy całkowicie? Zapraszamy!

1. KANSAS CITY CHIEFS (pozycja tydzień temu – 1)

Tydzień bez historii dla ekipy z Kansas, jeśli chodzi o nasz ranking. Gładka wygrana z nisko notowanymi Broncos oznacza utrzymanie pierwszej pozycji w rankingu.

2. BALTIMORE RAVENS (2)

Jeszcze mniej historii u Ravens, którzy po prostu mieli bye week.

3. PITTSBURGH STEELERS (4)

Steelers pozostają jedynym niepokonanym zespołem w lidze i to po ważnych zwycięstwach nad Browns i Titans. To musiało dać im pozycję w top 3. Najlepsze trzy drużyny są z AFC – czy ktoś by tak stawiał przed sezonem? A Steelers tak wysoko? Też pewnie nie.

4. SEATTLE SEAHAWKS (3)

Seahawks są na drugim biegunie – zaliczyli pierwszą porażkę, co oznacza mały spadek. Wciąż są jednak na tej samej półce, co pierwsza trójka. I bardzo łatwo mogą do niej wrócić.

5. GREEN BAY PACKERS (5)

Packers zgodnie z planem ogrywają wysoko Texans i otrząsają się nieco z wysokiej porażki z Buccaneers. Na pewno było im to potrzebne i utwierdza nas w przekonaniu o ich pozycji w rankingu. Na ten moment pierwsza piątka jest niemal żelazna. Chociaż…

6. TAMPA BAY BUCANNEERS (9)

…jeśli Bucs nadal tak będą grać, to sytuacja może się zmienić. Atak Toma Brady’ego gra z tygodnia na tydzień coraz lepiej, a jeszcze za chwilę dostanie Antonio Browna. Połączmy to z mocną obroną i mamy jedną z najlepszych drużyn w NFC. Wystarczającą na – na ten moment – szóste miejsce w naszym rankingu.

7. TENNESSEE TITANS (8)

Titans w końcu przegrali i wyglądali przy tym nieco gorzej, niż mógłby wskazywać wynik. Mimo to jednak to bardzo mocna drużyna, która wciąż rośnie i będzie groźna w playoffach AFC. Bo że wygra AFC South to na ten moment raczej nie ma wątpliwości.

8. BUFFALO BILLS (6)

Bills wygrywają z Jets, ale no właśnie – jak. Męczyli się z nimi bardzo przez większą część meczu i ostatecznie wygrali jednym posiadaniem. Tak, ci Bills z tymi Jets. Bills wciąż mają dywizję na wyciągnięcie ręki, a jak wygrają w tym tygodniu z Patriots to tym bardziej, ale na playoffy w tak mocnej – jak się okazuje – AFC, to na razie za mało.

9. NEW ORLEANS SAINTS (7)

Saints spadają, jednak bynajmniej nie ze swojej winy. Zrobili, co mieli, czyli pokonali Panthers, jednak występy Bucs i Titans są ostatnio na tyle dobre, że zasługiwały na wyróżnienie. Saints to wciąż niezwykle mocna rosterowo drużyna, jednak wciąż brakuje nam “tego czegoś” w ich grze.

10. LOS ANGELES RAMS (10)

Rams pokonują Bears, trochę psując im świetny jak na grę bilans, jednak tego mogliśmy się spodziewać. Rams to już stała drużyna z dolnej części pierwszej dziesiątki naszego rankingu.

11. INDIANAPOLIS COLTS (11)

Colts mieli bye week, więc nic się nie zmienia.

12. SAN FRANCISCO 49ERS (12)

49ers zmietli z boiska Patriots, jednak patrząc na to jak grają ci drudzy to nie wiadomo, ile w tym zasługi ekipy z San Francisco, a ile słabości drużyny Billa Belichicka. Poczekamy z tym do kolejnych meczów obu zespołów.

13. ARIZONA CARDINALS (18)

Cardinals zaliczają w tym sezonie sinusoidę jak mało kto. Potrafią ograć Seahawks i 49ers, żeby przegrać z Lions i Panthers i wciąż nie wiemy, co się wydarzy, jak wyjdą na boisku. Wiemy na pewno, że NFC West jest w tym roku piekielnie mocna, wszystkie drużyny mieszczą się w top 13 naszego rankingu.

14. CLEVELAND BROWNS (14)

Browns ogrywają Bengals po porażce ze Steelers, co wrzuca ich dywizyjne poczynania z powrotem na właściwe tory. Na ten moment to drużyna z dolnej części pierwszej połówki ligi.

15. LAS VEGAS RAIDERS (13)

Tak jak Raiders, którzy cały czas kręcą nam się mniej więcej w okolicach środka rankingu. Tym razem gładko przegrali z Buccaneers, choć z nimi – jak już wiemy – przegrać nie wstyd.

16. PHILADELPHIA EAGLES (15)

Eagles mają autostradę do playoffów ze swojej dywizji, co dla takich Browns czy Cardinals może wydawać się zabawne, ale cóż – tak właśnie jest. NFC East jest tragiczna i bycie ligowym średniakiem w zupełności na to wystarczy.

17. CHICAGO BEARS (16)

Bears spadają jedno oczko po porażce z Rams i czekamy co zrobią, jak tego pokroju nazwy zaczną częściej pojawiać się w ich terminarzu. Na ten moment – środek stawki, który może zahaczyć o playoffy.

18. HOUSTON TEXANS (19)

Texans wskakują o jedno miejsce ze względu na mocny spadek Patriots, jednak sami zrobili niewiele dla tego awansu. I nie wydaje się, żeby w najbliższym czasie mieli. Prędzej dla spadku.

19. CAROLINA PANTHERS (23)

Panthers z drużyny mającej walczyć o pick w top 5 draftu robią nam się ekipą ze środka stawki, za co trzeba na pewno pochwalić nowy sztab szkoleniowy. Jest na czym budować, choć oczywiście jeszcze nie w tym sezonie.

20. MIAMI DOLPHINS (20)

Dolphins zaliczyli w tym tygodniu swoją przerwę, więc nic się nie zmienia.

21. MINNESSOTA VIKINGS (21)

Podobnie jak Vikings, którzy również nie grali.

22. NEW ENGLAND PATRIOTS (17)

Patriots grają absolutnie beznadziejnie. Cała drużyna, na czele z Camem Newtonem. To nie jest coś, do czego przyzwyczaił nas Bill Belichick. Ale i on sam nie jest przyzwyczajony do tego typu sytuacji. W ten weekend mecz o sezon z Bills. Porażka przekreśli szanse na cokolwiek.

23. LOS ANGELES CHARGERS (25)

Chargers ogrywają Jaguars i o ile w tym sezonie już o nic nie powalczą, o tyle przyszłość z Justinem Herbertem wygląda co najmniej intrygująco.

24. DETROIT LIONS (26)

Lions również z kolejnym zwycięstwem i małymi nadziejami z bilansem 3-3, ale już my wiemy jak kończą się związki Lions z nadziejami.

25. DENVER BRONCOS (24)

Broncos zaliczają porażkę, ale z nie byle kim, więc i ich pozycja nie zmienia się za bardzo.

26. CINCINNATI BENGALS (27)

Bengals w zasadzie są na tym samym wózku. Porażka z Browns była raczej nieplanowana. A nawiązali walkę i byli blisko sprawienia niespodzianki.

27. WASHINGTON FOOTBALL TEAM (31)

WFT spuszcza łomot i ogłasza się drugą najlepszą drużyną dywizji! Ale zaraz, przecież dopiero przegrali z Giants, a ci właśnie z Eagles, a wcześniej też z Cowboys i to wszystko na marnym poziomie…taaak, ta dywizja nie jest najciekawszym, co może spotkać tę ligę.

28. ATLANTA FALCONS (28)

Falcons przegrywają w pojedynku “kto bardziej jest w stanie zawalić swój mecz i prowadzenie” z Lions. Gratulujemy.

29. DALLAS COWBOYS (22)

Nie ma Daka, nie ma grania. A teraz może nawet i Daltona nie będzie. Na ten moment Cowboys są drużyną z dołu ligi. Niesamowite, ile jednak znaczył dla nich Prescott.

30. NEW YORK GIANTS (30)

Giants utrzymują pozycję, bo z Eagles nie wygrali, mimo niezłego meczu i prowadzenia. Upadek Daniela Jonesa był jednak genialną metaforą ich sezonu.

31. JACKSONVILLE JAGUARS (29)

Jaguars pikują w dół, a zaraz jeszcze mogą stracić Gardnera Minshew. No byliby idealnym kandydatem do najgorszej drużyny ligi…

32. NEW YORK JETS (32)

…gdyby nie nasza ulubiona czerwona latarnia bez zwycięstwa.

Leave a Reply

%d bloggers like this: