Skip to content

Power Ranking – wersja ostatnia!

Na placu boju zostały nam już tylko cztery drużyny, w związku z czym to ostatni, krótki Power Ranking w tym sezonie. Komu Super Bowl, a komu obejście się smakiem? Zapraszamy na tekst Jakuba Kazuli.

1. GREEN BAY PACKERS

Są pewni, są mocni i coraz lepiej radzą sobie z tym, co wcześniej nieco rwało im włosy z głowy. Packers wyglądają jak pewny kandydat do Super Bowl, szczególnie że grają u siebie, w “Zamrożonej Tundrze”, Aaron Rodgers to w zasadzie pewniak do MVP. Czyżbyśmy po raz pierwszy od 10 lat mieli go w Super Bowl? Będzie ciekawie, bo chyba z nikim Packers nie męczyli się aż tak, jak z Bucs i Tomem Bradym.

2. KANSAS CITY CHIEFS

Spadają z pierwszego miejsca tylko dlatego, że nie wiadomo, co wydarzy się z Patrickiem Mahomesem. Ma grać, to oczywiste, ale w jakiej będzie dyspozycji? A to nie jest już ten fragment sezonu, że nawet ze słabszą formą lidera można sobie gładko wygrywać.

3. BUFFALO BILLS

A grają z Bills, którzy idą po swój pierwszy występ w Super Bowl od grubo ponad 20 lat. Josh Allen zalicza jeden z największych progresów rok po roku na swojej pozycji być może w historii ligi, a po drugiej stronie zobaczy Mahomesa, topowego rozgrywającego NFL. Wydaje się, że będzie to niezwykle zacięty mecz, szczególnie z niedyspozycją gwiazdy Chiefs. Przyszykujcie popcorn, bo czeka nas dużo emocji.

4. TAMPA BAY BUCCANEERS

Tom Brady być może w symboliczny sposób zakończył karierę Drew Breesa, jednak to może być na tyle jego występów w tegorocznych playoffach (choć to i tak świetny wynik). Rodgers i spółka nie będą popełniać takich błędów jak Saints, a to dzięki nim ekipa z Tampy wygrała rundę dywizyjną. Gdybyśmy mieli stawiać – będzie to całkiem łatwe zwycięstwo Packers.

A propos stawiania – bukmacherzy są zgodni, że to Chiefs i Packers są faworytami swoich spotkań. Choć przyznać trzeba, że stawiają ich na równym poziomie (kursy w przedziale 1.50-1.60), nie takim jak my, czyli Packers jako wyraźniejszego faworyta. Zobaczymy, kto będzie miał rację.

A wy, jak obstawiacie półfinały konferencji? Jedno jest pewne – emocji nie zabraknie, w końcu wchodzimy w najważniejszy okres sezonu.

Autor: Jakub Kazula

Źródło grafiki: packers .com

Leave a Reply

%d bloggers like this: