Skip to content

Prasówka z NFLPolska #3

Ostatnie dni pogrążyły cały sportowy świat w żałobie. To wszystko za sprawą tragicznej śmierci legendy sportu Kobe Braynta. Jednak żyć musimy dalej, a już w  nocy z niedzieli na poniedziałek Super Bowl. Zapraszam na przegląd wydarzeń z ostatnich dni!

21 stycznia:

-Koordynator defensywy Tennessee Titans Dean Pees przechodzi na emeryturę. 70-letni szkoleniowiec podczas swojej kariery trenerskiej zdobył dwa razy Super Bowl.

 

23 stycznia:

-Na sportową emeryturę przeszedł rozgrywający New York Giants Eli Manning. Do NFL dołączył w 2004 roku (1 pick). Całą karierę spędził w jednym klubie z niebieskiej części Nowego Jorku. Na swoim koncie zapisał: 366 pass TD, 57,023 pass yds, 4x Pro Bowl i 2 zwycięstwa w Super Bowl. Jeśli ktoś jeszcze nie czytał to zapraszam serdecznie na tekst o Elim: https://nflpolska.com/na-wlasnych-zasadach-eli-manning/

-Raiders oficjalnie wprowadzają się do Las Vegas. Od nowego sezonu będziemy mogli oglądać ich pod nazwą Las Vegas Raiders.

26 stycznia:

-Wszystkie media światowe zalała informacja o śmierci legendy. Śmierci nie tylko legendarnego sportowca, ale również i człowieka, który był wzorem do naśladowania. Helikopter, w którym m.in. leciał Kobe wraz ze swoją córką, rozbił się w Kalifornii. Nikt nie przeżył wypadku. Gwiazdy NFL w mediach społecznościowych umieszczali zdjęcia z Kobem oraz wspominali z nim spotkania. Jako fan NFL oraz sportów w USA mogę tylko napisać: Dziękuję za wszystko Kobe!

-Tego samego dnia w Orlando odbył się mecz gwiazd NFL. Spotkanie wygrała drużyna AFC 38:33 z NFC. Mecz zszedł na drugi plan przy powyższej informacji. Ponadto przerwano mecz dla podania tragicznej informacji.

27 stycznia:

-Do dziwnej sytuacji doszło w mediach społecznościowych drużyn NFL. 15 z 32 ekip miało zhakowane konta twitterowe i instagramowe.

-Oficjalnie otwarto Super Bowl week

Do Miami oficjalnie przybyły oba zespoły. Rozpoczynamy ostatnie odliczanie do meczu.

28 stycznia:

-Fox Sports poinformowało, że Miami Dolphins rozegra domowe spotkanie z New England Patriots w Meksyku na Estadio Azteca.

-Andrew Berry nowym menadżerem generalnym oraz wiceprezesem do spraw operacji futbolowych w Cleveland Browns.

29 stycznia:

-Trener liniowych New England Patriots Dante Scarnecchia przechodzi na emeryturę. 71-letni trener w ekipie Patriotów spędził 34 lata!

Autor: Jakub Ciurkot

Grafika: nfl. com

Leave a Reply

%d bloggers like this: